Anasayfa / Genel / Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal ekimi saç ekimi kadar yaygın olmasa da ihtiyacı olan insan için çok ciddi bir çözümdür, erkek görünümünde önemli bir aksesuardır. Her gün sakal tıraşı olmak bir çok erkeğe zor gelebilir ama sakalın hiç olmaması erkekte ciddi sosyal olarak sıkıntı yapabilmektedir. seyrek sakal nasıl sıklaşırsakal ekimi sıklaştırma

Sakal Bıyık Ekimi

Özellikle son yıllarda sakalın moda olması ve tarihi filmlerde yaygın bir şekilde uzun sakal kullanılması eksikliğini hisseden kişi sayısını artırmıştır. Köselerde genellikle erkeksi görünümün tam olmaması ve gerçek yaşından çok daha genç görünmesidir. Olduğundan geç görünmeyi bir çok köse için önemsenmese de erkeksi görünümünde eksiklik hisseden ve bunu takıntı haline getirenler sıkıntı duyabilmektedir. Kök nakli bu gurup insanlar için en etkili çözümdür.

Sakal Ekimi

Ekime ihtiyacı duyulan sorunlardan en büyüğü köse olunmasıdır. Köselik için bir çok sebep sayılsa da en sık rastlanan 2 sebep vardır sakal bölgesi kıllarının kalitesini artıran hormonun eksikliği veya yokluğu diğer sık sebepse o bölgede gelişebilecek kıl kökünün eksik olmasıdır.

köselik tedavisiköseye sakal ekilirmiHormon eksikliği veya yokluğunda hormon tedavisi ile sakal çıkarma ihtimali vardır ama her zaman başarılı olmayabilir, kök yoksa ilaçla tedavisi mümkün değildir. Köselik tedavisinde en etkili ve doğru çözüm ekimidir. Yüz bölgesinde genel eksiklik olan köselikte tek kök kaynağı ense bölgesi kıllarıdır.

Yüzün kıllı bölgelerindeki yanık izi, yara yada ameliyat izi, saç kıranlar veya bir başka sebeple dökülme gibi sorunların çözümü sadece kıl kökü nakliyle mümkündür. Bu tür sorunlarda kıl kökleri enseden değil sakalın gereksiz boyun kısımlarından alınmalıdır çünkü bu kıllar diğer yüz alanındaki kılların kalitesine daha yakındır, ense kılları daha incedir.

Yüz bölgesine yapılan ekimler saç gibi değildir, ayrıntılar çok önemlidir ve karar vermeden önce iyi araştırılmalıdır. Özellikle kafa karıştırıcı “size 3000 greft ekeriz” gibi cümleler iyi değerlendirilmeli sayılara kanmamalıdır.

Ekim İşlemi Araşatırılırken

Aşağıda sıralanan ayrıntılar görüşülen kişiye sorulmalı ve net cevap alınmalıdır, örneğin “biz de yatık ekiyoruz” sözüne itibar etmemeli “kaç derece açıyla ekiyorsunu?” şeklinde soruyla net cevap alınmalıdır. Özellikle yardımcı elemanlara işlem yaptırmadan önce iyi düşünülmelidir.

-Kökler kesinlikle tekli olarak ekilmelidir, 2-3 kıl içeren  guruplar halinde ekilirse suni ve kötü görünür.

-Alım 0.6-0.7 mm lik uçlarla yapılmalıdır daha kalın uçlarla alım yapılması ensede iz bıraktığı gibi sakalın kötü görünmesine sebep olursakal ekimi görselleri   sakal ekimi sonrası

-Ekim kanal açılmadan iğne ile delinerek yapılmalıdır yoksa açılan kanallara bağlı iz kalır ve sakallar dik çıkar.

– Ekilecek kök 30-35 derece açı ile o bölgede var olan kıllara paralel ekilmelidir.

– Ekimler cerrahi bir işlemdir yani küçük de olsa  bir ameliyattır ve yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ciddi bir işlemdir ve bu konuda birikimli uzman doktor tarafından yapılmalıdır.

1000 kök kişiyi köse görünümünden kurtarır ama makul bir görünüm için 2000-5000 kök arası ekim genellikle tatmin edici sonuç vermektedir.

Ekimde kullanılacak kökler duruma göre değişir.Köselik tedavisi amacıyla yapılacağında tek kaynak ense kıllarıdır ve ensede seyrekliğe sebep olmamak için 4 000-6 000 kökten fazla alınmamalıdır.
Yara yada yanık izi gibi durumlarda yada dar alandan dökülmelerde sakalın gereksiz boyun kısımlarından da kök alınıp eksik yerlere ekilebilir.
Bir defada çok fazla ektirmek yerini deneme amaçlı orta düzeylerde ekilip bir süre sonra duruma göre yeniden yapılması daha akıllıca bir yaklaşım olur.

Sakal Ekimi Yapılan Klinikler

Idea Klinik Ankara, Nişantaşı ve Bakırköy şubelerinde yapılmaktadır. Her üç şubede de tüm ekim işlemleri uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmaktadır. Hiçbir idea klinik şubesinde kesinlikle yardımcı personellere ekim yaptırılmaz her kök uzman doktor tarafından ekilir.

Sakal Ekimi Yapan Uzmanlar

Op.Dr.Atilla Kaya
Op.Dr.Adil Altınsoy
Op.Dr.Seher Şirin
Op.Dr.Serkan Sabancı
Bu uzmanlar ker kökü bizzat kendisi eken uzmanlardır, yaygın bir şekilde uygulanan “ekip halinde ekiyoruz” diyerek yardımcı elemanlarına ekim yaptırmamaktadır.

sakal ekimi yaptıranlar

Sakal Ekimi Kaç Yaşında Yapılır

Ekim yaşı kliniklerin yaklaşımına göre değişmektedir. Her ne kadar sakalının çıkışı geciken 17-19 yaşlarındaki gençler bu konuda çok istekli olsa da 21 yaşından önce yapılması doğru değildir ve kesinlikle yapılmamalıdır.
Çünkü 21 yaşına kadar çıkma yada sıklaşma ihtimali vardır. Hatta seyrek olarak 25-26 yaşlarına kadar uzayabilmektedir ancak bu yaşlarda çıkanların genel olarak çok seyrek çıkmakta ve eğer 21 li yaşlarda ekim yapıldıysa işe yaramaktadır. Yani 21 yaşından sonra çıksa da fazla çıkmayacağı için ekim yapılması yanlış olmaz.
Daha erken yaşlarda yapılırsa yani 17 yaşında bir çocuğun ailesine yaptığı baskı sonucu onları razı edip kliniği ekime ikna eder ve de yapılırsa, daha sonra normal sıklıkta doğal sakalları çıkarsa bu durumda görsel anlamda sorun yaşanabilir.
21 yaşın bir özelliği de kişinin bedeniyle uğraşma sürecinin büyük oranda tamamlandığı yaşlardır yani artık gereksiz yere sorun yapmama, daha doğru karar verme yaşına gelinmiş olmasıdır. Lisede okuyan bir 18 yalında bir gencin “arkadaşlarımın hepsi sakallı ben onların arasında çocuk gibi kalıyorum” şikayetini geçiştirmenin yolu bulunmalıdır.

Genellikle birlikte ihtiyaç duyup birlikte yapıldığı için bıyıktan da söz etmeliyiz.

Bıyık ekimi

Bıyık ekimi ilk anda gereksiz gibi algılansa da erkek kimliği oluşumunda en önemli etkenlerden biridir ve olmaması kişide ciddi sosyal sorun yaratabilmektedir. Bıyığın hiç olmaması gibi seyrek olması, bir bölgede çıkmaması, yara veya yanık izi olması, saçkıran gibi sebeplerle dökülmesi de aynı şekilde kişide ciddi estetik sorun oluşturabilir.
Bıyık ekimi kimlere yapılır ?
– Köseliğe bağlı olarak hiç çıkmaması
– Seyrek olması
– Yara izi
– Ameliyat izi
– Yanık izi olması
– Saçkıranla bir kısmının dökülmesi
– İnce olması
– Simetrik olmaması (bir tarafın daha ince olması gibi)
– Bıyık şeklini değiştirme isteği
Bıyık ekiminin doğal görünmesi için dikkat edilecekler ;

bıyık ekimi kaç yaşında yapılır  bıyık ekimi sonrası
Bıyık, saç  gibi değildir, ayrıntıları olan bir işlemdir ve mutlaka bu konuda yeterli tecrübesi olan uzman doktora yaptırılmalıdır. Kötü yapılmış bir bıyık ekmek kişiyi hiç yapılmamasından daha fazla rahatsız edebilir. Bu sebeple aşağıda yazılacak ayrıntıları ekim yapacak doktora mutlaka sormalı,olumlu ve tatmin edici yanıt aldıktan sonra ekim yaptırmalıdır.
– Mümkünse sakalın gereksiz boyun alanlarından alınan kökler ekilmelidir çünkü sakalın kılları bıyık kıllarının yapısıyla aynıdır, saç kılları ince kalır

seyrek bıyık nasıl sıklaşır  bıyık ekimi yaptıranlar
– Köklerin tamamı tekli ekilmelidir, 2-3 kök içeren greft şeklinde ekilmesi halinde tıraş olunduğunda ciltte çok çirkin görünen demet şeklinde bıyık görünümü olur. Doğalda hepsi teklidir.
– Köklerin açısı 25-30 derece olmalıdır daha dik ekilen bıyıklar çalı gibi görünmesine sebep olur ki kişi bıyıklarını uzatırsa karşıya doğru diken gibi uzar.
– Ekimler asla kanal açılarak yapılmamalıdır çünkü kanal açma aletleri 2 mm – 2.5 mm lik kesiklere sebep olur ve bunlar ciltte çukurluk yapar kişi bıyıklarını keserse bu çukurluklar kötü görünür. İşlem 0.6 mm kesici olmayan delici iğneler kullanılarak yapılmalıdır bu şekilde yapıldığında jiletle tıraş olunsa dahi ciltte çukurluk görünmez.
– Ekimler sadece doktor tarafından yapılmalıdır çünkü işlemleri yardımcı personellere yaptırılmaması gerekecek kadar ayrıntılı bir girişimdir.

sık bıyık ekimi Sakaldan bıyığa nakil yapılmıştır, resme tıklayarak büyütebilrisiniz
– Kökler alındığı anda bekletilmeden ekilmelidir çünkü biriktirilip ekimin uzun süre sonra yapılması köklerin uzun süre oksijensiz kalıp ölmesine sebep olabilir.
– Bu ayrıntılara dikkat edilmesi halinde ekilen her kök tutar ve çıkan bıyıklar doğal bıyıklardan fark edilmeyecek kadar doğala yakın bir görünümle çıkar.

bıyık ekimi
Unutulmaması gereken en önemli konu bıyık, saç gibi değildir ve mutlaka bu konuda tecrübeli doktora yaptırılmalıdır.
Hayatınız boyunca yüzünüzün en görünen alanında taşıyacağınız bıyıklarınızı ektirmeden önce ciddi şekilde araştırmalı ve sonra karar vermelisiniz, işi aceleye ve ucuza getirmemelisiniz.
Ayrıntılı bilgi için http://www.sakalekimi.com

3 Yorumlar

  1. Aynı şekilde bıyık ekimi yaptırdım sonuç berbat dik ve 2’li 3’lü çıkıyor kökler bellı oluyor ve bana 12 bekleyın dıye sure verd kesın cözüm alalım dıye alakasız cevaplar veriyorlar 7 aydır aynı farkeden bısey yok para aldıktan sonra yardımlarını kesıyolar sıze kanmayın sakın…

  2. Size kesinlikle katılıyorum , bende fazla araştırma yapmadan istanbul da çok popüler olan bir saç ekim merkezinde kanal açtırma yöntemi ile sakal ektiren madurlardanım, sonuç berbat , 2li 3 lü kök ekimleri, geçmeyen kızarıklık , kanal açmadan kaynaklı delikler, etc.. ekimleri gerçekleştirenler bırakın doktor olmayı 20 li yaşlarda genç kızlar , bu merkezler tanıtım ve pazarlama konusunda son derece profesyoneller ve size bu operasyonun çok kolay ve rahat bir operasyon olduğundan bahsediyorlar 3 gün sonra iş başı yapabilip 2 hafta sonra traş olabileceğinizden bahsediyorlar tamamen yalan asla böyle birşey yok insan içine çıkmanız minumum 3-4 ayınızı alır , ben işimi bırakmak zorunda kaldım , psikolojim berbat, çok kötü depresyondayım, bu merkezlerden kesinlikle uzak durun. Kırmızlıklar hala geçmedi , 2 li 3 lü kökler son derece bariz bir şekilde belli oluyor , lütfen kanal açma yöntemi ile sakal ektirmeyin , benim gibi hayatınız mahfetmeyin . Umarım bu yazdıklarım yayınlanır ve sakal ektirmeyi düşünen insanlar tarafından okunur. Lütfen kanal açtırma yöntemi ile sakal ektirmeyin ve saç ekim merkezlerinden uzak durun , araştırmalarım sonucunda bu işlemin iğne ile tek tek izsiz bir şekilde yapılacağı sonucuna vardım , lütfen tekrar söylüyorum saç ekim merkezlerinden sakal ekimi yaptırmak için uzak durun, bu kurumlar tekrar belirtiyorum sizi motive etmek için çok sıcak kanlı bir şekilde karşılıyor ve ağırlıyorlar hatta ve hatta havalimanından karşılayıp ücretsiz kuruma transferinizi yapıp sizi ikna etmeye ve bu işlemin ne kadar basit ve kesin sonuç veren bir işlem olduğundan bahsediyorlar, bütün iş ekimi yaptırana kadar ekim sonrası şikayetlerinizi kesinlikle kale almıyor ve ekimlerinin son derece başarılı olduğundan bahsediyorlar. Tekrar belirtiyorum bu işlem son derece sakıncalı insanı hayattan soğutan hatta ve hatta hayatından bile edebilecek bir durum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz