Anasayfa / Genel / Makat Çatlağı ameliyat fiyatları

Makat Çatlağı ameliyat fiyatları

Makat Çatlağı ameliyat fiyatları IDEA Klinik tüm şubelerinde aynı şekilde uygulanmaktadır. Makat çatlağı tedavisinde ücretlendirme kullanılacak tedavi yöntemine göre değişir. Net ücret muayenede belirlenir ve bu ücret dışında ücret ödenmez.
Muayene ücreti
Konsultasyon ücreti
Anoskop muayenesi ücreti
Tahlil, EKG,Film vs gibi ek bir maliyet çıkarılmaz Yani hasta ne kadar ödeyeceğini bilir ve sürprizle karşılaşmaz.

Ameliyat olacak kişinin tercihi doğrultusunda tedavi farklı bir kurumda yani hastanede yapılacak olursa bu durumda hastanenin alacağı bedel hasta tarafından ödenir ancak yine işlem yapılmadan önce kişi bu konuda net bir şekilde bilgilendirilir ve sürprizle karşılaşmasının önüne geçilir.

Bu sayfada yazan makat çatlağı ameliyat fiyatları sadece idea klinik için geçerlidir ve İstanbul da üç, Ankara, Bursa ve İzmir de birer şube olmak üzere sadece buralarda uygulanmaktadır. Farklı sağlık tesislerinde çok daha yüksek rakamlarla karşılamanız o kurumu bağlamaz.

Makat Çatlağı

2-3 cm lik anüs kanalı boyunca deride yırtık olur. Erken dönemde yani ilk iki haftada denirken iki haftayı geçen olgularda artık müzmin yani kronik olarak tanımlanır.

makat çatlağı yapan yiyeceklerMakat Çatlağı Sebepleri

Sebepler engellenirse hastalığın oluşumu da engellenebilir, diğer taraftan yine bu önlemler erken dönemde devreye sokulursa rahatsızlığın müzminleşmesi önlenebilir.

Kabızlık ; Bilinen en sık sebeptir ve neredeyse vakaların% 90 ı sert bir dışkılamayla başladığını tarif eder. Sert ve kalın dışkı anüsü genişlemeye zorlar, bu zorlanma anal kanal iç derisini sıyırır, devam eden sert dışkılamalar bu sıyrığın giderek büyümesine ve derinleşmesine neden olur.

makat çatlağı sebepleriİshal ; seyrek sebeplerdendir

Yoğun acı tüketimi ; Acının çatlak oluşturması daha çok acının yaptığı yanma hissi sebebiyle kişinin gereğinden fazla ıkınmasıdır.

Doğum ;Normal doğumda anüs çatlağı olabilir

Dizanteri ; Amipli dizanteride ishal olarak yada olmadan günde 15-20 defa dışkıya çıkılır bunun sonucu hassas olan anüs derisi zarar görür.

Ters ilişki ; seyrek anal fissür sebeplerindendir, ilk yapılışta zorlandığı için yırtıklar olur.

Makat Çatlağı Belirtileri

*Makatta acı ; Sık görülen belirtilerden birisi makatta acıdır, dışkılama esnasında sanki cam ile kesiyormuş acısı olur.makat çatlağı belirtileri

 • Anüs bölgesinde kaşınma ; Yırtık hastalarının % 70 kadarında rastlanan bir bulgudur,
 •  Kabızlık ; Aslında belirtisi olduğu gibi aynı zamanda sebebidir de. Makatta acı sebebiyle dışkılamak istemeyen hasta dışkısını bekletir ve buna bağlı olarak kabızlık ortaya çıkar.
 • Kanama ; Yüzeyel de olsa bir yaradır ve yara dışkıyla tahriş oldukça kanama olabilir. Önemli bir belirti değildir. Çatlak iyileştikçe kanama yok olur.
 • Makatta Ağrı ;Yukarda da bahsedildiği gibi cam çiziyormuş gibi acıya ağrı eklendiğinde hastalığın müzminleştiği düşünülür ve tedavi ona göre seçilir.
 • Meme oluşması ; Müzminleştiğini gösteren bir belirtidir, ameliyatla alınması mümkündür.
 •  Dışkı yaparken zorlanma ; Müzminleşme tamamlandığında kaslar gevşeyemediği için hasta çok zor dışkılar.makat çatlağı muayenesi

Makat Çatlağı Nasıl önlenir ?

Yukarıda sayılan sebeplerden uzak durmak önlemek için yeterli olur. Kabızlığı engellemek için sebze meyve çok tüketilmeli, ekmek kepekli olandan tüketilmeli, akşamları 3-5 kayısı tüketilmeli, tuvalete alışkanlık haline getirilip her gün kahvaltı sonrası dışkılanmalıdır.

makatta yırtıkMakat çatlağı ilaçla Tedavisi

Beşeri ilaçlar yani fabrika ortamında bilimselliği kanıtlanmış ilaçlar aslında sadece farklı üç ilaçtır.  bölgesel uyuşturucu olarak Anestol Pomad, kas gevşetici birbirinin aynısı Rectoderm Merhem ve Anrecta Merhemdir, Anestol ile Rectoderm birlikte kullanılır. Diğer ilaç ise Anuflex Pomaddır, Anuflex Pomad tek başına kullanılır ve ikisiyle elde edilenle yaklaşık aynı iyileşmeyi sağlar. önerilir. Sıcak su oturma banyosu yararlıdır. İlaçla tedavi döneminde ve iyileştikten sonra kabızlık kesinlikle engellenmelidir.

Bitkisel ilaçları; Anüs yırtığı ilacı mutlaka kasları gevşetecek etkiye sahip olmalıdır. Bu etkiyi gösteren tek ürün papatya çayıdır. Başlangıç döneminde etkili olabilir. Müzminleşmiş çatlaklarda yetersiz kalır.makat çatlağı ameliyatı olanlarMakatta Çatlak Ameliyatı

Çeşitli ameliyat teknikleri tarif edilmiş olsa da uzun yıllardır yapılan tek yöntem vardır L.İ.S. tir. Yapılan işlem kontrolsüz kasılarak yırtığın iyileşmesini engelleyen kasın kesilmesi işlemidir. Kas kesildiğinde anüs gevşeyip rahatlar ve fissür % 99 ihtimalle kalıcı olarak iyileşir. Kaplı ameliyat ve açık ameliyat olarak 2 şekilde uygulanır. Kapalı yöntemde deri 1.5 cm kesilirken açık yöntemde anüs derisi 3-3.5 cm kesilir. Açık bırakılmada ağrı daha fazladır, iyileşme daha uzun sürer ve işlem sonrası ağrı da daha fazladır. Narkozla veya bölgesel uyuşturmayla yapılabilir, narkoz riski olmaması sebebiyle bölgesel uyuşturma tercih edilir. Çatlak için botox tedavisi başlandığından beri ameliyat yapma sıklığı azalmaktadır.

Makatta Çatlak Ameliyatı olanlar

Yapılan ameliyata bağlı olarak 1-5 gün istirahat etmeleri gerekir, açık yapılan ameliyatta ağrı daha fazla olduğu için hastanın işe dönüşü gecikir, ameliyat olanlar kapalı yöntemde aynı gün yada ertesi gün işine dönebilir. Anüste çatlak ameliyat riski gaz ve dışkı kaçırmadır ancak bu önemsenmeyecek düzeylerde % 0.1. Çok düşük bir risk te olsa tabi ki önemli bir sorundur. Gaz kaçırma dışında daha önemsiz olan kanama , iltihaplanma gibi yan etkiler de yaşayabilirler. Bu sorunlar genellikle basit müdahalelerle düzelir. Dışkı kaçırma ciddi müdahaleler gerektirebilir.

Makat Çatlağı Doktorları

Proktoloji uzmanı yani anüs bölgesi hastalıkları uzmanları bu konuda daha tecrübeli ve yetkindir. Her hastalıkta olduğu gibi o konuda uzmanlaşmış kişinin teknoloji ve tecrübesi her hastalığın tedavisini yapan genel cerrahi uzmanından daha fazla olacaktır.

Idea Klinik (Şişli)
Adres: Halaskargazi mahallesi. Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat Şişli – İstanbul
TEL: 0212 247 10 04
GSM: 0532 463 96 82

Idea Klinik (Kadıköy)
Adres: Bağdat Caddesi No:308 Kat: 1 No: 1 / Kadıköy – İstanbul
TEL: 0216 357 00 02 – 0216 357 00 03
GSM: 0542 231 28 23

Idea Klinik (Bakırköy)
Adres: Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy – İstanbul
TEL: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
GSM: 0542 621 08 88

Idea Klinik İzmir (Konak)
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
TEL: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM: 0542 295 52 54

Idea Klinik Bursa (Nilüfer)
Adres: Cumhuriyet mahallesi. Yağmur Sokak. Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5
TEL: 0224 247 10 06 – 0224 249 10 06
GSM : 0532 152 26 75

Idea Klinik Ankara (Kızılay)
Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
GSM: 0532 350 2587

Idea Klinik Antalya
Adres: Ali Çetinkaya Cad. Örnek Apt. No.25 Kat.1 (Doğu Garajı Tramvay Durağı Karşısı)
Tel: 0242 312 22 22
GSM: 0532 459 69 00

makat çatlağı ameliyat fiyatı

https://www.makatcatlagi.net/anal-fissur-tedavisi

16 Yorumlar

 1. Fiyatlar güncel mi şuan da aynı fiyat mı gecerli

 2. BOTULİNUM TOKSİNİ TEDAVİSİ EMZİRME DÖNEMİNDE YAPILIR MI

 3. 6ay önce kronik hemoroid ve fissür ameliyatı oldum kanama gerçekleşti ve kaka çok sert ti ve zor yaptım.. acaba tekrarlama mı söz konusu.? Botoks yaptırsam daha iyi bir sonuç alırmıyım ?

  • daha önce ameliyat olduğunuz için zaten tekrar ameliyat olursanız gaz ve dışkı kaçırma riskiniz var.botilinum toksini enjeksiyonu yapılmasını öneririm,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 4. Mustafa ceylan

  Herkeze sağlıklı iyi gunler dilerim fissur sıkıntım var amaliyat olursam maksat ağzında ki kalınlasan kasi kesip maksat ağzını genişletiyorsunuz diye biliyorum belki yanlış sonra bu kesik ne oluyo 70 yaş civarı kaçırma olurmu sıkıntı yoksa ordaki kas fazlalikmi Botoks 25 günden sonra deniyo ilerde tekrar olurmu kafalar karışık tesrkurler

  • botox uygulandığı andan itibaren etkilemeye başlar.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemezseniz botoxla yada ameliyatla tedavi olsanızda nüks edebilir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Hocam 2.5 AY önce fikstür ameliyatı oldum gaita kaçırma durumum var başka bir doktor tekrar ameliyat dedi bununda botoks tedavisi varmı kesin çözüm
  OLURMU

  • gaita kaçırıyorsanız botox uygulanmaz.6-8 ay beklemelisiniz.düzelme olmazsa dolgu yapılabilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Hocam merhaba ,
  Oncelikle tesekkurler .
  Maalesef Bende de anal fissur belirtisi var (cam kirigi..) . Bugun oldugu gibi bazi gunlerde meme yapiyor.
  Bununla birlikte calisiyorum ve yillik iznimi sadece Haziran basinda kullanabilirim. Anladigim kadariyla Botoks sonrasi kesik hemen kapanmiyor .Denize girmemde sakinca olur mu.Simdiden tesekkkurler.

 7. Hocam bende anal fissürün bütün belirtilerini taşıyorum. Her tuvalete çıktığımda cam parçası çiziyormuşcasına acı çekiyorum. Arada bir kanama oluyor ve dışkalama sonrasında saatlerce süren yanma hissi oluyor. Botoks uygulaması ile bir gün içinde tüm bu sorunlardan kurtulabiliyor miyim?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  her tedavi gibi botoxtada bir iyileşme süreci var.botox uygulamadan itibaren etkinliği giderek artar ve 21 günde maximum düzeye ulaşır.

 8. Hocam catlaga botok tedavisi 1200 tl demişsiniz buna anoskopi muayene de içinde olarakmı yoksa baska bi ücret ödeyeceğizmi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler efendim
  Op Dr Seher Şirin
  herşey dahil

  • hocam anuste catlak var yanma ve cam kesiği gibi agrim cok oluyor ve zor diskiliyorum daha once olmustu ve gittigim hastanede kartos fitil ve procto glyvenol vermisti 1 haftada duzelmisti ama simdi ayni ilaclari tekrar kullaniyorum ilaci kullaninca cok kotu yanma hissi oluyo ve agri yapiyor ne yapabilirim

   • bahsettiğiniz ilaçlar çatlak tedavisinde kullanılan ilaçlar değil. anuflex pomat kullanabilirsiniz.beraberinde beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenlemelisiniz.eğer tedaviye cevap alamazsanız botilinum toksini enjeksiyonu ile ameliyatsız ve risksiz ,yaşamınıza ara vermeden tedavinizi yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz