Anasayfa / Genel / Ben aldırma dikiş izi

Ben aldırma dikiş izi

Ben aldırma dikiş izi sadece ameliyatla ben aldırma işlemninden sonra görülür. Ameliyatsız ben aldırma yöntemlerinde dikiş izi kalmaz. Bu nedenle tedavide daha çok radyo frekansla buharlaştırma ve lazer tedavisi yapılır. Estetik amaçlı yaptırılan bir işlem olsada doğal olarak hasta iz kalmasını istememektedir.

Daha fazla fotoğraf ve video için instagram.com/bentedavisi

İz Bırakarak İyileşme Durumu
Vücudu kaplayan cildin yaralandığı her tür doku travması mutlaka iz bırakarak iyileşir. Örnek elinizde küçük bir kesik yada ezilme olduğunu hayal edin o bölgede oluşan iz yada yara mutlaka kaybolur fakat 1 hafta 10 gün orada bir iz olacaktır. Ben tedavisi de bir tür cilt yaralanmasıdır. Burada önemli olan ne kadar iz kaldığıdır. Değişik teknoloji ve yöntemlerle yapılan 5 farklı yöntemde geride kalan izin miktarı çok değişik düzeylerde olur. İzlerin düzeyi kullanılan yöntem kadar benin yapısına, kullanılan teknoloji ve tedavi yöntemi kadar tedaviyi uygulayan kişinin bu konudaki tecrübesi de önemlidir.
Buharlaştırma Yöntemiyle Ben Aldırma
Aşağıdaki resimde göreceğiniz kişi ben aldırma işlemi idea kliniğinde buharlaştırma yöntemiyle yapılmıştır. Hastanın öncesi ve sonrası görüntüleri dikkatle incelendiğinde o kadar büyük bir ben olmasına rağmen farkedilir bir izin kalmadığı görülmektedir.

Ben Ameliyatı Sonrası İz ben aldırma dikiş izi

En abartılı iz bu yöntemde kalır. Ekli fotoğrafta dikiş izi görülen hastanın öncesi görüntüsü olmadığı için eklenememiştir ama öncesi nasıl olursa olsun kalan izler abartılıdır. Muhtemelen teknolojisi gelişmemiş bir sağlık merkezi yada hastanede yapılmış olması gerekir. Ancak öncesi ne kadar olduğunun önemi yoktur, ben tedavi sonrası izin çok abartılı ve çok dikkat çekici olduğu görülmektedir. Bu şekilde sonuçlanan tedaviler hastalarda pişmanlığa sebep olmaktadır. Çünkü ameliyatla ben alındıktan sonra geride kalan izler benden daha kötü görünebilmektedir. Benleriniz varsa ve bunlardan rahatsızsanız nasıl ve ne kadar büyük ben olursa olsun fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tümünden kurtulabilirsiniz.
Araştırmanızı yaparken sadece yöntemi değil yöntemin nasıl kullanıldığını ve uygulayıcının bu konudaki birikimini sorgulamalısınız. Çünkü tüm bunlar ben tedavisi sonrası izin ne kadar kalacağını belirleyen bir çok faktör vardır ve bunları araştırırsanız ne kadar izin kalacağını tahmin edebilirsiniz.

Ameliyatsız Ben Tedavisi İz Bırakır mı?

Aşağıdaki fotoğraflarda görüldüğü gibi radyo frekans tedavisi tecrübeli ellerde doğru uygulanırsa belirsiz bir izi kalabilir. Genellikle sohbet mesafesinden algılanamaycak kadar belirsiz olur.

ben aldırma öncesi sonrası

Idea Klinik Ben Tedavi Merkezi

Gelişmiş merkezimizde tüm benlerin tedavisi farkedilir düzeyde izi kalmadan yapılmaktadır. Alanında uzman hekimlerden oluşan kadromuz ve tüm çağdaş teknolojik yöntemler sayesinde her tür ben alma işlemi yapılmaktadır. Tüm şubelerimizde SGK lı hastalar ücretsiz muayene olabilmekte ve % 50 indirim uygulanmaktadır.

Ben ameliyatı

Ben ameliyatı eskiden rutin yapılan ancak son 10-20 yılda tıbbın kullanımına sunulan teknolojik cihazlar sayesinde büyük oranda terk edilen bir tedavi şeklidir. Daha çok devlet hastanelerinde ve teknolojiye sahip olmayan kliniklerde uygulanmaktadır. Idea Klinikte 14 yıldır hasta ısrar etmediği sürece ben ameliyatı yapılmamaktadır. Kurulduğu günden beri cerrahların çalıştığı klinik olmasına rağmen cerrahi işlem yerine teknolojik tedaviler kullanılmıştır.ben ameliyat iziBenden 2-2.5 kat uzunlukta bir yerin balık şeklinde yani eliptik bir şekilde kesilmesini gerektirir ve bu sebeple aslına kıyasla çok daha kötü görünen bir ameliyat izi ile sonuçlanır. Ameliyatsız tedavilerde ise ya hiç iz kalmamakta veya fark edilmez düzeylerde bir izi kalmaktadır. Bazı kliniklerde hastayı ameliyata razı etmek için söylenen;
– Benin kökünü almak için cerrahi şart
– Tekrar etmemesi için keserek almak gerekir
– İncelemek için parça almak lazım
– Buna radyo frekans olmaz
– Lazer kanser yapabilir

ben ameliyatı sonrasıGibi hastayı ikna etme çabasıyla söylenen görüşlerin doğruluk payı yoktur tamamen hastayı daha pahalı yöntem olan cerrahiye razı etmek için uydurulmuş görüşlerdir ve kesinlikle inanmamak gerekir. Hele hele “incelemek için cerrahi olarak almak gerekir” yaklaşımı tümüyle yanlıştır.
Şöyle ki; karaciğerdeki hastalığı teşhis etmek için karaciğeri alıp patolojiye götürmek gerekmiyor bu incelemeye özel geliştirilen aletlerle biopsi alınır ve incelenir.
Aynı şey derideki tüm hastalıklar için de geçerlidir. Punch denilen alet yardımıyla küçük bir parça alınır ve incelenebilir. Kesip biçmeye asla ihtiyaç yoktur. Kaldı ki uygun büyütmeyle muayene sonucunda büyül oranda iyi huylu veya kötü huylu konusunda bilgi edinilebilir.

Ben Ameliyatı Nasıl Yapılır
Genellikle bölgesel uyuşturmayla yapılır. Çevresine uyuşturucu yapılarak uyuşması sağlanır. Neşterle etrafından balık şeklinde kesilerek çıkarılır. Oluşan yara dikişlerle kapatılır.

ben ameliyatı nasıl yapılırHangi tür ben olursa olsun kesinlikle tüm benler yüksek teknolojik cihazlarla ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir. Asla cerrahi işlem düşünülmemeli ve benden daha kötü görünen bir yara izine sebep olunmamalıdır.
İşin doğrusu hastayı ameliyata razı etmek yerine yatırım yapıp cihaz almak ve nasıl kullanıldığın öğrenip hastaya bu şansı tanımaktır. Beninz varsa bu konu üzerine yoğun çalışan ve teknolojiye sahip kliniklerden hizmet alın.

Ben Ameliyatı Fiyatı

Ameliyatsız yöntemlerin 2-3 katı kadardır. Doktora veya kliniğin fiyat politikasına göre  değişir. Operasyon kelimesi ücreti artırmak için etkileyicidir. Ameliyatsız yöntemler daha ekonomik uygulanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz