Anasayfa / Genel / Makat siğili kremi

Makat siğili kremi

Makat siğili tedavisinde bir çok yöntem denenmektedir her tedavinin avantaj ve dezavantajları işlenecek ve özellikle ilaçlar ayrıntılı anlatılacaktır.

3 ilaç vardır

1- Veregen

2-Verrutol

3-Aldara

İki ilaç farklı yollarla etlkili olmaktadır

Veregen

Yeşil çaydan elde edilen sinecateshin (sinekateşin) adlı maddeden % 15 oranında içerir. Yani yeşil çay extraktı içerir. Yeşil çay öszünün siğillerde tedavi edici ve anal, genital bölge siğillerinde tekrarlamayı engeler. Bu etkileri konusunda FDA onayı almıştır ve FDA nın siğil tedavisinde etkili olduğunu onayladığı tek bitkisel içeriktir.

Verrutol makat siliği kremi

verrutol

Asit yapısındadır uygulandığı alanda kimyasal yanık yapar. İki ciddi sorunu vardır. Birincisi anüsün içine ve bağırsaklara uygulanamadığı için hastalık içten içe ilerlemeye devam eder ve çok daha büyük bir sorun ortaya çıkar. İkincisi ise anal bölge cildi çok hassas olduğu için çevresel yanıklar sık görülür ve asıl hastalığın tedavisinden daha zordur.

Adlara makat siğili kremi

siğil ilacı aldara

Vücudun savunma gücünü artırarak etkili olur verrutol gibi yakıcı değildir ama bu ilaçta da içeri uygulama güçlüğü olduğu için anal kanal ve bağırsaklarda ilerlemeye devam eder ve zamanla tıkanmaya kadar gidebilir.

aldara anüs siğili

Bunların dışında çeşitli bitkisel tedaviler ve dua okutmak gibi yöntemler vardır.

Bitkisel siğil tedavilerinden en çok bilineni incir yaprağı sütü sürmektir, elde olanlarda etkili olabilmektedir ama anal bölgeye uygulanmaz.

Siğili okutmak ; Beklide kirli alan olduğu için anüs bölgesindekiler okutulmamaktadır.

makat siğili kremleri

Sonuç olarak;

Siğil kremleri el yüz gibi yerlerde kullanılabilir ama anüs bölgesinde önerilmez, daha çok devlet hastanelerinde hastayı bir an önce göndermek için yazılmaktadır çünkü yazan da bilir ki hastanın ilacı makatın iç kımı ve bağırsağa sürmesi mümkün değildir.

Makat siğili tedavi ücreti

Anüs siğili yada anogenital kondilom anüs bölgesinde en sık görülen mikrobik hastalıktır. Tedavinin geciktirilmesine bağlı olarak yaygınlığı çok değişen bir hastalıktır. Çok hafif olabildiği gibi ileri düzeylerde de olabilmektedir. Tedavi ücreti işte u yaygınlığa göre değişmektedir. Özellikle bağırsağın içine ilerlemiş vakalar daha çok uğraştırdığı için ücreti değişmektedir. Buradan ortaya çıkan hastalarımıza göre Kondilom tedavi ücretinin değişebileceğidir.

Kondilom tedavisi ve takibi titizlik gerektiren bir işlemdir, hasta en az bir sene boyunca takip edilmelidir çünkü tedavilerde gözden kaçabilecek küçük siğillerin zaman içinde büyüdüğünde yeniden uygulama gerekir, hastanın tedavi süresince kontrollerden ve gerekirse seanslardan kaçmaması için ek uygulamalar kesinlikle ücretsiz yapılmalıdır. Ücreti fazla bulan hastalara ilaç yazıp göndermek yerine hastalığın ciddiyeti anlatılmalıdır. Çünkü sorun kişinin kendisinden kendisine ve çevresine bulaşmaya devam eder.
Siğil tedavisi ücreti hastalığın yaygınlığı, anal kanalda olup olmaması ve bağırsağa yayılıp yayılmamasına göre 2000 TL’den başlayarak  10000 TL’yi bulabilmektedir . Tedavinin ücreti bir defa alınır ve tüm ek uygulamalardan ücret alınmaz. 6 seans veya 1 yıl garantili olarak ücretlendirilmiş olur.
idea klinikte anüs siğili tedavisi ve takibi şu şekilde yapılmaktadır;

makat siğili yayılırmı
İlk uygulama yapılır.
1 ay geçtikten sonra kontrole çağrılır, eğer yenileri varsa RF uygulaması tekrarlanır ve 1 ay sonra 2.defa kontrol için çağrılır. Müdahale gerektirecek bir durum yoksa 2 ay sonra tekrar çağrılır.
2. ayın sonunda geldiğinde eğer yenileri varsa tekrar uygulama yapılır ve 4 hafta sonra tekrar çağrılır. Uygulama gerektirecek bir durum yoksa 4 ay sonra tekrar çağrılır.
4 ay sonra kontrole geldiğinde eğer yenileri varsa yeniden yok edilir ve bir ayın sonunda tekrar kontrole çağrılır. Uygulama gerektirecek bir durum yoksa 6 aydan sonraya randevu verilir.

anüs siğili kaç lira
Bu şekilde yakın takip 12- 16 ay boyunca devam eder. Tüm takip süresince kontrol, pansuman vs isimlerle hastadan ek ücret talep edilmez. Alınan ilk bedel tamamen iyileşene kadar tüm bu hizmetleri kapsar.
Anal bölgesinde siğil olan her hasta mutlaka endoskopla incelenmeli ve bağırsakta varsa mutlaka onların tamamının tedavisi yapılmalıdır.

Tamamen düzeldikten 4 aydan daha sonra yeniden oluşursa hastalığın yeniden alındığı düşünülür ve tekrar ücretlendirilir.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-sigil-tedavisi.html
https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html
http://www.basurklinigi.com/makat-sigili-kondilom-tedavisi/
http://www.sigiltedavisi.net/kondilom-genital-sigil-neden-olur

3 Yorumlar

  1. Harun arslan

    Merhaba hocam basurum şişmiş bi de ağrısı çok var baya bide yanıyor büyük abdesti edemiyorum bu şişkinliğe ne iyi gelir ağrıyı geçermi ne yapmam lazım basurum geçmesi için

    • Merhaba,
      sıcak oturma banyosu yapabilirsiniz. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin. hemoroid tedavi edilmesi gereken bir hastalıkltır, mutlaka muayene olup tedavinizi yaptırırn, haastalığınız ilerler.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenlemelisiniz

  2. Sigile karsi bir muvayine weya tedawi varmir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz