Anasayfa / Genel / İstanbul Kadın Genel Cerrah

İstanbul Kadın Genel Cerrah

Kadın genel cerrah kadın hastaların muayene ve tedavisi için doktora gitmeye utandığı makat ve bölgesi hastalıkları, meme hastalıkları ve varis gibi sorunların çözümünde utanma sorununun aşılmasında önemlidir. Sonuçta cerrah cerrahtır ama utanan kadınların utanma sebebiyle hastalıklarının tedavisini ertelemesi ciddi sorun yaratabilmektedir

Kadın Genel Cerrah önemlimi?

Aslında önemsizdir, sağlıkta utanma olmaz denir ama ne yazık ki hayat böyle değil yani utanandığı için tedavilerini geciktiren kadınlar vardır. Bayan doktora muayene olamadığı için yıllarca acı çeken kadın vardır. Özellikle tutucu ailelerde bu çok önemsenmektedir.

İstanbul Kadın Genel Cerrahi Uzmanları

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da oldukça azdır. Bu azlığın en önemli sebebi anüs beölgesi hastalıklarının kirli olmasıdır. Yani daha temiz alanda çalışmak isteyen doktorların sayısı arttıkça kirli alanda çalışanların sayısı azalmaktadır. Ancak bazı bayan doktorlar bu işe soyunmuşlar ve proctoloji uzmanı olmuşlardır.
Teşhis ve tedavisiyle ilgilendiği hastalıklar
Hemoroid (basur)
Mayasıl (anal dermatit)
Anal fissür (makatta çatlak)
Kondilom (anüs ve genital siğiller HPV)
Kıl dönmesi (pilonidal sinüs)
Meme kanseri
Memenin fibrokistik hastalığı

İstanbul’da sadece makat bölgesi hastalıklarıyla ilgilenen uzman Dr. Canan ERDEM’dir. Başka bayan doktorlar da vardır ancak Canan Erdem dışındakiler tüm hastalıkların tedavisiyle ilgilenmektedir. Aradaki farkı şöyle izah edebiliriz; Sadece anüs bölgesi hastalıklarıyla ilgilenen branşa proktoloji uzmanına da proktolog denir. Cerrah ise diğer bir çok hastalıkların tedavileri yanı sıra anüs bölgesi hastalıklarıyla da ilgilenmektedir. Doğal olarak cerrahi branşının üst branşı olan proktoloji uzmanının bilgi birikimi, tecrübesi, becerisi ve bu konudaki teknolojik donanım ve kullanımı daha iyi olmaktadır.

İstanbul Makat Hastalıkları Tedavi Ücretleri;

Hastalığın tipi, boyutu, evresi ve uygulanacak olan yönteme göre tedavi ücretleri değişik göstermektedir. Net ücret için muayene olmak gerekmektedir.

Op. Dr. Canan Erdem iletişim bilgileri
Halaskargazi mahallesi. Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat Şişli – İstanbul
Tel: 0212 246 10 04 – GSM: 0532 463 96 82

16 Yorumlar

 1. Maroofa melteke

  Iyi gunler benim gobegim ağrıyor sirttan elimle hafifce bastırınca ağrıyor ben hamileyken agir seyler kaldırdım acaba ondan mi oldu diyorum dusukte yaptim tekrar hamile kaldim suan dogum yaptim daha 1 ay oldu gobegim hala agriyor acaba neden ağrıyor lutfen cevap yazarmisiniz

 2. Ben bir yol önce hemoroid ameliyatı oldum hala ağrılarım oluyor ve makata çatlaklık oluyor ve dayanılmaz ağrılar çekiyorum ne yapacağımı bilmiyorum lütfen benı aydınlatırmısınız

 3. Kıl dönmesi için ameliyat olmam gerekiyor bazı doktorlar filepsi yoluyla doku kaydiralarak boşluğu kapatmamız gerek diyor bazıları ise bu yöntemi önermiyor o bolge ameliyattan sonra boş kalacak zamanla boşluk kapanacak diyor. Siz hangi yöntemi tavsiye edersiniz ?

  • biz kliniklerimizde mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi ediyoruz,bu yöntemde pansuman yatak istirahati ,anestezi gerekmiyor.kuyruk sokumunun anotomisi ve fiziksel yapısı, görüntüsü bozulmuyor.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 4. EŞİM İÇİN KOLONOSKOPİ YAPILMASI GEREKİYOR ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 5. Benim kuyruk sokumumda bir ağrı var oturduğumda öZellikle hissediyorum. Beyin cerraha gittim mr temiz dedi herhangi bişy yok. Fizik tedaviye gittim 15 seans. Hala devam ediyor. Ne yapmalıyım kabızlık yaşadığımda ağrım ve kanamamda oluyo bazenleri. Acaba bağlantılımıdır.

  • gecikmeden makat kanamasının nedenini öğrenmek için anoskopi muayenesi yaptırmalısınız.kanama makat hastalığı belirtisidir.
   Op.Dr.Seher şirin

 6. meme estetiği yapıyor musunuz?

 7. makatta kasınma arada bır hafıf sısme oluyor amelıyat mı omalıyım yoksa amelıyat olmadan nasıl kurtulabılırım bu hastalıktan sımdıden kolay gelsın hocam

  • muayene ile değerlendirip nedeni tespit etmek geekir.soruna göre ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 8. Sena gül onur

  Anal fistül ameliyatı yapacak bayan genel cerrahArıyorum. Komplike fistülmüş, üniversite ye gitmemi önerdiler.ordA bayan yok. Siz butür komplike fistül ameliyTlarını yapıyormusunuz. Ücreti nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz