Anasayfa / Genel / Lipom Ameliyatı Fiyatı

Lipom Ameliyatı Fiyatı

Yağ bezesi diğer deyimle lipomların ameliyat fiyatı İdea klinikte nettir ve her şubede aynıdır. Ücret hastanın SGK sının ol olmamasına ve lipom un büyüklüğüne göre değişir. Ameliyatı olabilecek en küçük kesik ile yapılır, buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan daha az iz kalmasını sağlanır. Saçlı alandaki kistleri alırken saçlar kesilmez bu sayede çirkin bir görünüm olmaz, hatta ameliyat olduğunuz bile algılanmaz.

lipom ameliyatı kaç liraLipom Ameliyatı Ücreti

Lipom tedavisinde 2 cm ye kadar olan ilk kist 3000 TL’den başlarken eklenen her kist 1500 TL’den başlar. SGK hastalarına bu ücretlerin % 50’si uygulanır yani ilk kist 1500 TL’den başlarken eklenen her biri için 750 TL’den başlar. Çok büyük bezelerin tedavi ücreti muayeneyle belirlenmektedir. Ücretler tedavi ücreti olup muayene ve diğer uygulamalar için ayrıca ücret alınmaz.Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 santim büyüklüğünde de olabilmektedir. 2 cm den büyük yağ kistlerinin tedavi ücreti muayeneyle belirlenmektedir. Büyük olanların ücreti da yaklaşık küçüklerin iki katı bedelle yapılıyor. Çok büyük olan bezelerin ameliyat ücreti muayene sonucunda belirlenir.

Lipom Ameliyatı
lipom ameliyat fiyatı

Tüm tedavi yöntemlerinde olduğu gibi yöntemi araştırılırken ödenecek ücret kadar alınacak hizmet kalitesi de araştırılmalıdır. Her altı şubemizde de yağ kisti tedavisini olabilecek en küçük boyda cildi keserek yapıyoruz buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan çok daha az iz kalıyor, örnek vermek gerekirse 3 cm lik bir kisti çıkarmak için 3-4 cm yer kesilip kitle basit bir şekilde çıkarılabilirken biz 3-4 cm lik bir kitleyi çıkarmak için 1.5 cm kesip kisti çocuk doğurtur gibi zorlayarak çıkarıyoruz böylece ameliyat izi az kalıyor ve işlem sonrası ağrı da minimal oluyor.  Vücuttaki lipomlar gibi kafadaki kistleri alırken saçı tıraş etmek hastanın kafasında 3-5 hafta dikkat çeken kısa saçlı bölge kalıyor bu sorunu yaşatmamak için saçlı kafadan kist çıkarırken saçları tıraş etmiyoruz bu sayede çirkin bir görünüm olmuyor hatta klinikten çıkarken ameliyat olduğunuz bile anlaşılmıyor. Vücuttakileri çıkardıktan sonra cildi gizli dikişlerle diktiğimiz için minimal iz kalıyor. Kafadan yapılan alımlarda mümkün olduğunca gaz beziyle pansuman da uygulamıyoruz. Yine çağdaş yaklaşım sayesinde hasta ertesi gün banyo yapabiliyor, 115 güm banyo yasağı vermiyoruz. Çok abartılı büyülükte olanlar için narkoz gerekebilir ancak % 95 inde bölgesel uyuşturma yeterli olmaktadır.

Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi

Ameliyatsız tek yöntem liposuctiondur. (liposakşın diye okunur). İnce bir boru ile küçük bir delikten girilir, deri altındaki beze vakum aleti yardımıyla emilerek boşaltılır. En iyi tedavi seçeneğidir. Biraz daha uzun sürmekle birlikte kalan iz miktarı çok daha küçük olur, 5 mm lik iz ile 5 cm lik hatta daha büyük bezelerin tedavisi mümkündür.  Mülakatta elenme sebebi olduğu için özellikle subay veya polis olacak kişiler için iz olması  gereklidir

Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavi Fiyatları

Ameliyatla alma işlemiyle aynı ücretlere yapılmaktadır.

Özetle ;
Lipom ameliyatı ücretleri şu şekildedir. 2 santime kadar olan ilk kist 3000TL’den başlarken eklenen her bir kist 1500 TL’den başlar. SGK hastalarına bu ücretlerin % 50’si uygulanır yani ilk lipom 1500 TL’den başlarken eklenen her kist 750 TL’den başlamaktadır.

Lipsuction ile alınma ücretleri de ameliyatla aynıdır.

Bu ücretlerle tedavi olabileceğiniz şubelerin iletişim bilgileri, bu telefonlardan hatsappla fotoğraflar göndererek daha net bilgi alabilirsiniz.

Antalya
0532 459 69 00

Ankara
0532 350 2587

İzmir
0542 295 52 54

Bursa
0532 152 26 75

Şişli
0532 463 9682

Kadıköy
0542 231 2823

Bakırköy
0542 621 0888

yağ bezesi fiyatı

5 Yorumlar

  1. Ben malatyada yaşıyorum sosyal guvencem bulunmakta basimda var yağ bezesi ameliyatı hangi ilde yapıyorsunuz

  2. Hocam merhaba fındıktan çok az büyük belimde yağ bezesi var askerim asker olduğumdan dolayı sosyal güvencem bu şekildedir. Ücret nasıl olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz