Anasayfa / Genel / Leke silme video

Leke silme video

Leke tedavisinde bir çok yöntem kullanılmaktadır bunlardan en yaygın olanı kimyasal peelingdir etkisi çok yüzeysel olduğu için tekrar tekrar yapmak gerekir ve her yıl yeniden uygulamak şarttır. Diğer bir yöntem lazer tedavisidir lazerle leke tedavisi de 4-10 seans sürebilir ve çok dikkatli uygulanmazsa lekede büyümeye ve yenilerinin çıkmasına neden olabilir.

Leke Silme Video İzle

Son yıllarda kullanımı giderek yaygınlaşan radyo frekansla leke tedavisi % 95 tek seansta lekeyi kalıcı olarak yok eder. Tedavinin etkisi o anda görülür yani saniyeler içinde temiz cilde ulaşılır. Tedavi edilen lekeler en uygun cilt katmanına kadar indiği için tekrarlama ihtimali çok düşüktür. Sadece sorunun olduğu noktaya çalışıldığı için çevre deri kısımları etkilenmez ve lazerdeki gibi sorun daha büyük hale gelmez.

Yüzeysel lekeler aslında yapı olarak kabarık olmayan benlere benzerler, kabarık olmayan ben nasıl bir anda yok edilebiliyorsa bu tür koyu kahve rengi sorunlarda aynı şekilde yok edilebilirler. Videoda da da görüldüğü gibi radyo frekans cihazı dokunulduğu anda renkli tabaka kalkmaktadır. Uygulamada uyuşturucu kullanmayı gerektirmeyecek düzeyde hafif bir acı hissedilir ve lekenin genişliğine göre 1-4 dakikada tamamlanır.

Lekeler çok sınırlı olduğunda benzer yapıdaki benlerle karıştırılabilir ancak bunun önemi yoktur çünkü tedavileri yaklaşık aynı şekilde ve benzer teknolojilerle yapılabilmektedir. Tecrübeli ellerde mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir. Her ne kadar çil gibi yaygın olan lekelerde de kullanılabilse de çok pratik olmamaktadır. Çok yaygın yani sıvama gibi olan lekelenmelerde kimyasal peeling veya dermabrazyon gibi uygulamalar daha pratik olabilir.

Lekenin olduğu bölgede yüzeyel termal hasar ve buna bağlı cilt yenilenmesi olduğu için o alandaki yüzeyel kırışıklıklarda yok edilmiş olur. Benzer şekilde kullanılan ve kırışıklık tedavisi yapılan radyo frekans uygulamalar da vardır. Özellikle gözlerin dış kısmındaki kaz ayağı denilen kırışıklıklarda ciddi cevap alınabilmektedir.

Ben Sildirme

Daha çok leke gibi olanlar için kullanılsa da radyo frekansla buharlaştırma yönteminde kabarık, renkli veya cilt renginde olanlar dahil hepsini silmede kullanılan bir yöntemdir. Ciltte renkli alan (pigmentasyon) veya kabarık şekillerde görülen ve cildin deformasyonu sonucu yada güneş ışınlarına karşı oluşan görsel kirlilik sebebi olan oluşumlar genel olarak ben adıyla tanımlanmaktadır.Türkçede tek kelime ile tarif edilse de çok çeşidi vardır bu çeşitlilik tedavi şeklini de çeşitlendirmektedir.

Bin silme yerine ben aldırma kelimesi de kullanılsa da aslında en doğru tanımlama tedavi etmek olmalıdır çünkü sonuçta bir sorundur ve tedavi edilmesi gerekir.

ben sildirme  ben sildirme sonrası

Ben Silme Yöntemleri

  • Ameliyatla tedavi
    Büyük oranda terk edilmiştir, teknolojinin olmadığı devlet hastanesi ve daha fazla para talep etmek isteyen kliniklerde yapılmaktadır
  • Krioterapi (dondurarak tedavi)
    Sadece et beni gibi olanlarda kullanılır, etkisi 15 gün sonra ortaya çıktığı için yetersiz kaldığı için tedavi gerçekleşmeyebilir veya çok fazla gaz kullanılırsa derin çukur kalabilir.

ben silmeben silme görselleri– Radyo Frekansla Buharlaştırma Tedavisi
En etkin kullanılan yöntemdir. Benin yapısı nasıl olursa olsun uygulanabilir. Uygulamada silme işlemi çeyrek mm ler halinde cilt tabakası kaldırma şeklindedir ve genellikle görünür bir iz kalmayacak kadar belirsiz bir iz kalabilir.– – Lazerle Ben Silme
Etkili ve sonuçları yüz güldürücüdür, sadece yüzeysel olanları silmede kullanılır. En önemli sorunu çok seans gerekebilme ihtimalidir.

 Plexr Ben Silme

Plazma yöntemi de denir. Plazma maddenin 4. halidir. Ben ile alet arasındaki havanın plazmaya dönüşürken ortaya çıkan ısı enerjisinin benden çok ince bir tabaka kaldırması şeklinde bir etki ile elde edilen tedavidir. Daha çok leke tarzında yüzeysel benler için kullanılır. Son derece pratik bir seçenektir. Yeni bir teknoloji olduğu için Türkiye’de az sayıda yerde yapılmaktadır. İdea Kliniğin 6 şubesinde de uygulanmaktadır.

Tedavide en önemli sorun sonrasında ne kadar iz kalacağıdır.Bu yöntemler arasında en az iz bırakan yöntem radyo frekans ve lazerdir: Lazer kabarık olmayan renkli benleri silmek için kullanılır Radyo frekans hem kabarık olmayanları hem de kabarık olanları silmede kullanılır. Buharlaştırma tedavisi radyo frekans veya elektrokoterle yapılır.

Ben sildirme ameliyatla yapılmamalıdır çünkü teknolojilerle basit bir şekilde yok edilebilen bir sorunda ameliyat son derece gereksiz ağır bir işlemdir, kökünden almak için ameliyat etmek gerekir gibi bilimsellik dışı söylemler daha çok hastayı ameliyata razı etmek için kullanılan bir yöntemdir ve teknolojik tedavilerin olmadığı yerlerde konuşulmaktadır.

Ben Aldırmak Tehlikeli midir?

Bilinen hiçbir tehlikesi yoktur. çürük dişi çekilmesi kadar zararsız ve gereklidir. Benlerin kansere dönüşeceği şüphesi kanserleşme konusunda en popüler olandır ama en az kanser olan ve % 100 yakın oranda tedavi edilir.
Toplumda kanser konusunda en fazla bilgi edinilen konu vücuttaki doğuştan var olan yada sonradan çıkan gereksiz çıkıntılardır ama ne yazık ki neredeyse tamamı yanlış bilgilerdir. Bunun en önemli sebebi çoğu insanda ben olması ve herkesin olur olmaz fikir üretmesidir.Bilimsel açıdan bakıldığında bu bilgilerin büyük çoğunluğu doğru değildir.
Ben aldırmak çürümüş dişin çekilmesi gibidir. Aldırmamanın riski olabilir ama ben aldırmanın bilinen hiçbir riski yoktur. Estetik cerrahiyle ben aldırmak diye bir kavram kullanılsa da ben ameliyatla alınıyorsa bunun estetik yada estetik olamayan şekilde alınması diye bir şey olamaz ancak alınan yer dikilirken estetik denilen tarzda dikilebilir ama bu da iz kalmasını engellemez.
Teknolojik cihazlarla ben aldırma ise fark edilecek bir iz bırakmadığı için görsel riski de olmaz. Peki ben aldırılmasa ne olur? Aslında ben aldırılmasa da önemli bir riski yoktur. Koyu renkli benlerin güneşin zararlı ışınları sebebiyle kansere dönüştüğü bilinmektedir ama bu ileri yaşlarda ve oransal olarak oldukça düşüktür.
Diğer taraftan bu renkli benler kanserleşse bile tedavisi ben tedavisi gibi yapılabilmekte ve % 100 başarıyla silinebilmektedir. Bu renkli yapılar arasında sadece malign melanomun tedavisi zordur ama bu da çok seyrek rastlanmaktadır.
Halk arasında konuşulan bene dokunursan kansere dönüşebilir sözü gerçeklikten çok uzaktır bene dokunmak cildin herhangi bir yerine dokunmaktan farksızdır yani bene dokunmak veya beni tahriş etmek onu kansere dönüştürmez, beni kanserleştiren tek suçlu güneşin zararlı ışınlarıdır.

Ben hangi yöntemle alınmalı burada benin cinsi önemlidir ama benin bulunduğu yerde önemlidir, gövdede bulunan benler oluşacak iz tasa edilmeden alınabilir bu durumda ameliyatla alınmasının sakıncası yoktur ama yüz bölgesindeki benler iz kalmadan yada fark edilmeyecek kadar iz kalacak şekilde yok edilmelidir bu durumda ameliyat dışındaki teknolojik tedaviler araştırılmalıdır.
Gövdede bulunan benlerinde iz bırakmadan alınması isteniyorsa yine lazer, radyo frekans ve elektrokoter gibi cihazlarla buharlaştırma yöntemi ile alınmalıdır, cerrahi olarak beni almak tarihi bir tedavidir ve ben tedavisi konusunda tecrübeli ve teknolojisi olan cerrahların uygulamadığı bir seçenektir.

Benlerini aldırmayı düşünen kişi şunlara dikkat etmelidir;
Benin alınması gereklimi? Büyümeyen beni almanın sağlık adına ciddi gereksinimi yoktur ama görsel olarak rahatsız ediyorsa alınabilir.

Siyah Benlerin Kanserleşme Riski Var mı?

Çok düşük düzeylerde de olsa hepsi için bu risk vardır, alındığında risk ortadan kaldırılır. Halk arasında konuşulan bene dokunursan kanserleşir düşüncesinin tam tersi benin alınması durumunda kanserleşme riski tamamen ortadan kaldırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz