online randevu online randevu online randevu

Yağ bezesi nasıl geçer

Lipom Türkçe adıyla yağ bezesi bir diğer adıyla lipoma cilt altında bulunan yağ tabakasından kaynaklanan iyi huylu bir tümördür. Cilt altında nerdeyse vücudun her yerinde oluşabilir. Geniş bölge olması sebebiyle en sık gördüğümüz yer karın ve sırt gibi gövde alanıdır, ikinci sırada kol ve bacaklar gelir. Kafada olanlar farklı bir yapıya sahiptir ve onlara kist denir ancak tedavisi aynı şekilde yapılır. Vücuttakiler bir şekilde elbiseyle kamufle edilebilirken görünen yerdekiler hastaya estetik olarak rahatsızlık verir.yağ bezesi aldırma ankara
Yağ bezesi nedeni ;Oluşma sebebi net bilinmemektedir bazı ailelerde daha sık görülmesi genetik olduğunu düşündürmektedir ve kişinin yağ dokusu biriktirme yeteneğinin anormalliğinden kaynaklanır. Hücrenin çok fazla sentezlemesinden kaynaklanır yani bir anlamda bir hücrenin aşırı büyümesidir.
Yağ bezesi ailesel midir ; Kesin aileseldir denilemez ama kişisel yatkınlık bazı ailelerde daha fazladır, yani anne babada olması o kişide olma ihtimalini artırır.yağ bezesi aldırma izmir
Yağ bezesi nasıl anlaşılır ; Çok fazla belirtisi yoktur çünkü genellikle ağrı veya başka bulguya sebep olmaz, cildin altında hareket ettirilebilen ve rahatça teşhis edilebilen küre veya yumurta biçiminde bir tür iyi huylu doku tümörüdür. En büyük özelliği sınırlarının net olması ve hareket ettirilebilmesidir.
Avuç içi,ayak tabanında çok seyrek rastlanır. Büyüdüğünde gözle görülebilir.
Yağ bezesi aldırmak ; Tek tedavi yöntemi dokunun çıkarılmasıdır yani ameliyatla tedavi edilir. Ameliyatta dikkat edilmesi gereken en önemli konu estetik amaçla çıkarılan yerde daha çirkin bir iz oluşturmamaktır, bu amaçla olabilecek en az kesi yapılmalıdır. Cilt bezenin çıkarılabileceği en küçük şekilde açılıp dokudan çıkarılır. Bu konuda tecrübeli bir cerrah 5 cm çapında bir yağ bezini 2 cm den çıkarabilir böylece 5 cm değil 2 cm iz kalır ki bu oldukça kabul edilebilir bir iz olur. Çıkarılan dokunun incelenmesine genellikle ihtiyaç duyulmaz çünkü gözle muayenede iyi huylu olduğu anlaşılır. Ameliyat küçük olduğu için hasta normal yaşamına dönebilir, dikişler estetik dikiş olarak konursa ertesi gün banyo yapılabilir.yağ bezesi kendiliğinden geçermi
Estetik olarak daha az iz kalması için lipom fazla büyümeden alınmadır çünkü ne kadar büyürse çıkarmak için gereken cilt kesiği de o oranda büyük olur.
Yağ bezesi kansere çevirir mi ? Kesinlikle kansere dönüşmez, iyi huyludur. Çok büyüse bile yine de kanserleşmez, kanser olan tipi farklıdır.
Kanserleşmiş Yağ Bezisi Nasıl Geçer ;
Kötü huylusu olan liposarcom kanserdir, çok seyrek görülen bir tümördür genellikle öldürücü değildir ancak ameliyat sonrası çok sık tekrarlar. Orta düzeyde kötü huylu kabul edilen liposarcom ayrı bir konuda incelenecektir.
Yağ bezesi ameliyatı ücretleri ayrı bir sayfada incelenmiştir, site ana sayfasından ulaşabilirsiniz.

yağ bezesi aldırmak

https://www.ideaklinik.com/yag-bezesi-lipom-tedavisi.html
http://www.yagbezesitedavisi.com/lipom-yag-bezesi-tedavisi/
https://www.ideaklinik.com.tr/lipom-yag-bezesi-nedir-tedavisi-nasil-yapilir/

Yağ bezesi nasıl geçer için 8 yorum yapılmış


Anonim

Ayağımdan yağ bezezi ameliyatı oldum 7gün oldu ayağım çok şiş neden acaba

Doktorunuz

enfeksiyon gelişmiş olabilir.doktorunuza kontrole gidin
Op.Dr.A.Şahap Barlas

soner

elimden yağ beşerinde ameliyat oldum.dikisleri ne zaman aldırmam gerekiyor

Doktorunuz

her hekimin yaklaşımı farklıdır,ama ortalama 7-10 günde alınır

Anonim

Benim gozumle burun yanimin ortasinda yag bezesi var bunu aldirmam yuzumde bir iz birakir mi

Doktorunuz

05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
Op.Dr.Atilla Kaya

Beliny

Başımın ön kısmında 3 cmlik yağ bezesi var cerrahi müdahaleyle alinacak dendi. Acaba kesilen yerde iz kalır mı? O bölgeden saç çıkar mı?

Doktorunuz

kesinin durumuna ve yapılan dikişe bağlı olarak iz kalır.gelirseniz en küçük kesiden uygun şekilde çıkarabiliriz
Op.Dr.Atilla Kaya


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar