Anasayfa / Genel / Bursa Basur Tedavisi

Bursa Basur Tedavisi

Toplumda makat hastalığı ismi duyulduğunda ilk akıllara gelen rahatsızlık kesinlikle hemoroiddir. Öyle ki diğer makat hastalıklarında bile kişi tarafından ilk olarak hemoroid teşhisi konulmaktadır. Halk arasında basur olarak tabir edilmektedir. Mayasıl isminin kullanıldığı bölgelerde bulunmaktadır fakat aslında mayasıl anal dermatit yani makatta meydana gelen kaşıntılı bir rahatsızlığa verilmekte olan isimdir. Rahatsızlığın oluşumunda ki temel sebep kabızlık ve bununla birlikte gelen ıkınmadır. Kabızlığı aşıp dışkılamak için sarfedilen ıkınma maalesef basura neden olduğu gibi ilerlemesine de sebep olmaktadır.

bursa-basur-tedavi-merkezi

Bursa Basur Tedavi Merkezi

Bursa’da proktoloji merkezi olarak İdea Klinik karşımıza çıkmaktadır. Genel Cerrahi ve Proktoloji Uzmanı Op Dr Ergun AYGÖREN hasta kabul etmektedir. Tedavide kullanılan tüm yeni yöntem ve teknolojileri kullanmaktadır.

Bursa Basur Tedavi Fiyatları

Merkezlerimizde hemoroid tedavi ücreti 4500 TL’den başlamaktadır. Basurun çeşidi ve derecesine göre ücret değişebilmektedir.

Neden olur ?

Az önce de belirtildiği üzere, rahatsızlığın oluşumunda rol oynayan en temel sebep kabızlıktır. Fakat kabızlık tek başına suçlananamaz çünkü ıkınmakta tetikleyici rolü üstlenmektedir. Kabızlık yaşayan insanların %95’i tuvalette gereğinden fazla zaman geçirmekte ve bu süre zardı içerisinde sürekli ıkınmaktadır. Doğru yapıldığı sanılıyor olsa da ıkınmak son derece yanlış bir harekettir ve yapılmaması gerekmektedir. Yalnızca hemoroid değil, anal hematom veya anal fissür rahatsızlıklarının dahi meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Ikınmak nasıl bir problem yaratabilir?
Kişi ıkındığında anüs bölgesinde mevcut bulunan toplardamarlar fazşa basınca maruz kalmakta ve bununla birlikte genişlemeye yüz tutmaktadır. Tıpkı varis rahatsızlığında meydana gelen toplardamar genişlemesine benzer bir durumdur. Hemoroid rahatsızlığında tek fark, damarlar sadece genişlememekte ayrıca kasların gevşemesne de neden olmaktadır.

Makat Kanaması Şikayeti Görülür

Genişleyen toplardamar anüs içerisinden çıkan bir meme oluşumuna neden olmaktadır. Dışkılama esnasında dışkı memeyle temas ettiğinde tahriş olduğundan kanama meydana gelmektedir. Çoğunlukla kanama esnasında ağrı olmamaktadır. Ancak makat bölgesinde meydana gelen her kanama hemoroiddendir denmemelidir, mutlaka muayene olmayı gerektirmektedir.

Memeler Makat Dışına Çıkabilir

Basurlar iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dış hemoroid çok seyrek olarak karşılaşılan bir vakadır. Çoğunlukla insanların başına gelmekte olan iç basurdur. Ve 4 dereceye ayrılır. 1. 2. 3. ve 4. derece şeklinde isimlendirilir. En hafifi 1, en ağır şikayetlere sebep olan ise tipi ise 4. derecedir.

1. derece: meme gözle görülemeyecek, elle hissedilemeyecek şekildedir. Yalnızca muayene ile tespit edilebilir.
2. derece: dışkılama esnasında dışarı çıkan meme dışkılama bitiminde kendiliğinden içeri girmektedir.
3. derece: dışkılama sırasında yine dışarı çıkan meme sadece el yordamıyla içeri girebilmektedir.
4. derece: meme sürekli dışarıda durmaktadır.

Ağrı Yapar mı?

Toplumda basurun çok fazla ağrı yaptığına yönelik inanış vardır. Hatta biri makat bölgemde bir ağrı var dediğinde çevresindekilerden senin basurun azmış cevabını almaktadır. Fakat hemoroid normal şartlarda fazla ağrı yapan bir rahatsızlık değildir. Ağrı sadece tromboze hemoroid durumunda görülür. Tromboze hemoroid 3. ve 4. derece deki memelerin makat kasları arasında sıkışması sonucunda meydana gelir. Türkçesi basurun boğulmasıdır. http://www.basurklinigi.com/tromboze-hemoroid-basur-bogulmasi/

Basurlar Nasıl Geçer?

Hemoroid maalesef kendi kendine iyileşen bir rahatsızlık değildir. Ayrıca rahatsızlığın farklı bir makat hastalığı olmadığından emin olmak gerekir. Basuru iyileştirdiği yönünde iddialarda bulunan bitkisel karışım, ilaç, krem ya da sülük gibi faktörlerin herhangi bir artısı bulunmamaktadır. Hastalığın meydana geldiği bölge kişilerde utanma problemi yarattığından dolayı bu fırsattan istifade etmekte olan çıkarcı insanların para kazanma hırsıyla ettiği iddialardır. Bu gibi yöntemlerle tedavi olmayı denediğinizde paranızı kaybederek, hastalığın ilerlemesine neden olursunuz.

Basur İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir ?

Makat bölgenizde ortaya çıkan ağrı, şişlik, akıntı, kanama, apse ya da iltihap gibi şikayetler için mutlaka bir genel cerrahi uzmanına görünülmesi gerekmektedir. Mümkünse proktoloji (makat hastalıkları) uzmanına muayene olmanızda yarar vardır.

Ameliyatsız Basur Tedavisi Bursa

Teknolojinin gelişmesi sağlık alanında da ilerlemelerin meydana gelmesine sebep olmuştur. Öyle ki bir çok rahatsızlığın tedavisi ameliyatsız bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. bunlardan biri de hemoroid rahatsızlığı olup, ameliyatsız yöntemlerle tedavisi 4-5 dakika kadar kısa bir sürede yapılabilmektedir. Bu tedavi için kullanılmakta olan yöntemler şu şekildedir;

– Lazerle tedavi
– THD yöntemi
– Lastikle boğma yöntemi

Ameliyatsız tedavi tekniklerinin kişiye sağlamakta olduğu bir çok avantaj bulunmaktadır.

– Narkoz kullanılmamaktadır.
– Herhangi bir kesi uygulanmaz.
– Kesi yapılmadığı için dikişe gerek duyulmaz.
– Pansuman vs durumu yoktur.
– Herhangi bir istirahat gerekmez.
– Kişi tedavi sonunda günlük hayatına devam eder.
http://www.basurklinigi.com/basur-tedavisi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz