online randevu online randevu online randevu

Hangi Ben Alınmaz

Hangi ben alınmaz sorusunun cevabı nettir ; her ben alınabilir hatta alınması daha doğru bir yaklaşım olur. Her ne kadar “bu beni takip etmeliyiz” yada “ben haritanızı çıkarmalıyız” gibi yaklaşımlar olsa da bu yaklaşımların tek mantığı hastayı abone haline getirip belirli aralıklarla görmektir.

çenede benBenin yapısı, görünüşü, rengi, yeri, kabarıklığı nasıl olursa olsun mutlaka alınabilir ve alınmalıdır. Unutulmaması gereken kesin bilgi alınan benle birlikte gelecekte olabilecek riskler de ortadan kaldırılmış olur. Yukarda bahsedilen gerekçelerle beklemek zaman kaybından başka şey değildir.

Burada önemli olan doğru yöntem ve teknolojiyi belirleyecek tecrübeye sahip olmaktır. Tecrübeli bir doktor dermatoskop, trikoskop veya benzer teknolojiler olsa da olmasa da nasıl bir yol izleyeceğine karar verebilir.

et beni iple bağlanırmıAlınmaması Gereken Ben

Bu sınıfa sokulabilecek tek tür malign melanomdur, aslında burada alınmaması kastını yanlış değerlendirmemek gerekir. Çok çok seyrek görülen bu türde biopsi şarttır. Biopsinin sonucuna görte geniş bir şekilde almak gerekir. Çünkü kötü huylu tümörler arasında en kötü huylusu malign melanomdur. Yine yukarıda yazıldığı gibi melanom şüphesi varsa tecrübeli bir doktor bunu gözle muayenede bile şüphe duyarak seçimini bu şekilde yapar.

göz altında benYine yapısına, görünüşüne, rengine, yerine ve kabarıklığına göre farklı teknolojiler kullanmak gerekebilir ama yaklaşımda prensip aynı olmalıdır yani beni de benin hasta üzerinde yaptığı stersi de ortadan kaldırmak için yok edilmelidir.

Stresi “acaba kanserleşirmi” şüphesinden olabileceği gibi özellikle gençlerde estetik olarak hoş görünmememsi de olabilir. Alınarak tüm bu sıkıntı sebepleri ortadan kaldırılmış olur. Burada doğru yaklaşım hastanın kafasındaki şüpheleri kullanmak değil bu şüpheleri bilimsel veriler ışığında yok etmektir.
hangi ben alınmazBenleri takibe almak yada haritasını çıkarmak hastanın kafasında “acaba kanserleşir mi, güneş zarar verir mi, kozmetikler zarar verir mi, kanserleşmemesi için güneşe çıkmamalıyım” gibi soru ve tereddütlere sebep olur, bu tereddütler ve hoş olmayan görünüm hastanın sosyal yaşamını etkiler.
hangi benler alınmaz
Hangi ben alınmaz sorusunu sormak yerine var olanlar alınmalıdır. Ben alındığında şu avantajlar elde edilir;
-Sürekli muayene ve kontrole gidilerek ekonomik kayıp yaşanmamış olunur
-Benlerle birlikte riskleri de ortadan kaldırılır
-Düşük te olsa kanserleşme riski bertaraf edilmiş olunur
-Hoşa gitmeyen görüntüden kurtulup daha berrak bir cilde sahip olunur
-Büyümeden alındığında tedavi daha kolay olur
kıllı ben alınırmıHangi benler alınmalıdır sorusunun cevabı da yaklaşık aynıdır, kişinin rahatsız olduğu tüm benler nerede ve nasıl olursa olsun alınmalı ve kişinin rahatsız olduğu durum ortadan kaldırılmalıdır.

Estetik açıdan bakıldığında ameliyatla cerrahi olarak çıkarmak dışındaki tüm yöntemler (radyo frekans, lazer, elektrokoter) den sonra geride kalabilecek her iz mutlaka benin kendisinden çok daha iyi görünür. Özellikle radyo frekans yönteminden sonra iz yok denecek kadar belirsiz olur.
Ben Aldırmanın Tehlikesi Var mı
tehlikeli ben nasıl nasıldırHastaların kafasına takılan en sık sorudur. Sorunun da cevabı nettir; bilinen hiçbir tehlikesi yoktur. Halk arasında konuşulan “ bene dokunursan kanserleşir ” benzeri bilgiler tümüyle yanlıştır, yukarda da belirtildiği gibi almakla tehlike de ortadan kaldırılmış olur. Olmayan benin kanserleşme riski de olamaz. Zaten genellikle hastanın kafasındaki sorular alım işleminden 1 dakika sonra tamamen ortadan kalkar.

 

Literatürde beni alındığı için kanser olan ya da ölen bir tek vaka bile yayınlanmamıştır.

dudakta ben

Hangi Ben Alınmaz için 2 yorum yapılmış


Anonim

Benimde cok benlerim var kurtulmak şansim varmidir.
Op Dr Seher Şirin
evet laser yada RF ile kurtulabilirsiniz

oya

burnuma yapışık nohuttan biraz büyük koyu kahverengi bi bn var aldirsam sorun olur mu çok korkuyorum acil cvp verir misiniz
Op Dr Atilla Kaya
Aldırmak sorun olmaz, olmadığı gibi benden kaynaklanabilecek riskler de ortadan kalkar.


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar