Anasayfa / Genel / Varis tedavisi SGK karşılıyormu

Varis tedavisi SGK karşılıyormu

Varis tedavisi SGK karşılar tabiî ki tedavi için gidilen kliniğin SGK ile anlaşması varsa gereken indirimler yapılır. Varisin tedavisine yoğunlaşmış klinikler sadece ameliyat değil diğer tüm çağdaş tedavi yöntemlerini de hastalarına sunmakta böylece kıl kadar ince kılcallar dahil en kalın damarlar bile ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Varis tedavi video ve fotoğrafları için instagram.com/varistedavisi

Idea damar cerrahisi merkezi Türkiye’de bir ilke imza atarak tüm varislerin tedavilerinde SSK, Bağ-kur Memur ve Memur emeklileri için hizmet vermektedir. Tüm toplar damarlarda olduğu gibi kılcalların tedavisi içinde geçerli olan SGK anlaşması ile ücretsiz muayene imkanı yanı sıra tedaviniz %50 indirimli olarak yapılmaktadır.
Hem de tüm kliniklerimizde geçerli olan bu uygulama ile sizde Idea Ankara ve İstanbul’da yer alan kliniklerimizden yararlanabilirsiniz. Bu sadece bacaklarda görülen vakalar için geçerli olup, hastalık değil estetik sorun olarak değerlendirildiği için yüz bölgesindeki genişlemiş damarların tedavisinde SGK hiç bir yerde geçerli değildir.

sgk kılcal damar çatlamasını karşılıyormu
 Kılcal Varisler Nasıl Tedavi edilir?

Kalın venlere göre tedavisi daha kolay ve hızlı olan kılcal varisler için özellikle Lazer, Radyo Frekans ve Skleroterapi önerilmektedir. Lazer çok fazla başarı sağlaması beklenmeyebilir.
Skleroterapi ise çok ince damarlara uygulanamayabilir. Geri kalan Radyo Frekans ise kılcal damar tedavisinde en önemli yöntem olduğu söylenebilir. Kıldan daha ince olan bir iğne ile kılcal damara dokundurup, radyo dalgaları ile varisli damaları imha etmektedir. Şimdi dilerseniz tedavileri ve uygulanış yöntemlerini, avantajlarını, dezavantajlarını ele alalım.

RF (Radyo frekans)

Yüksek frekanslı radyo dalgalarının çok ince iğne ile damarı tahrip etmesi şeklinde bir tedavidir. Damara uygulanan bu ısı enerjisi damarın ısınarak tahrip olmasını sağlar, tahrip olan damar vücut tarafından emilerek edilir. Tedavide sıklıkla tek seans yeterli olur ve etkisi kalıcıdır. Uygulama esnasında minimal acı olabilir. Uygulamadan sonra oluşan çok küçük kırmızı noktacıklar günler içinde kendiliğinden kaybolur ve hiç iz kalmaz. Aşağıda yer alan Video’da Idea Klinik tedavi merkezi tarafından hazırlanmış olan Radyo Frekansla ince damar çatlaması tedavisi görüntüleri yer almaktadır. Video’yu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Köpük Yada Skleroterapi (İlaç enjeksiyonu) sgk varis tedavisini karşılıyormu

1 mm ve daha kalın damarlarda uygulanır. Daha ince olanlara iğne girmeyeceği için daha çok kalın kılcallarda uygulanan etkili bir yöntemdir. Damar içine köpük verilerek tıkanması ve vücut tarafından yok edilmesi sağlanır. Başarısı tamdır seyrek olarak aynı damara 2.seans gerekebilir. Hafif düzeyde ağrı olabilir. Çok seyrek olarak leke oluşabilir. Ancak oluşan lekeler tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden düzelir. Tecrübeli ellerde harikalar yaratılabilmektedir.

Lazerle Varis Tedavisi SGK karşılar mı

Cilt üzerinden uygulanan ışık açık renk olduğu için cilde zarar vermeden geçer ve daha derindeki renkli damarı ısıtarak damarı tahrip eder. Tahrip olan damar vücut tarafından emilerek yok edilir. Tedavisi yapılan damar çekilen diş gibi tamamen yok olur. Uygulama sırasında sinek ısırır gibi hafif bir acı olur. Seanslar halinde uygulanır 1-3 seans sürebilir.

Kılcal Varis Tedavisi Sonrası Ne Yapmalı?

Gerek kılcalların gerekse normal varislerde Idea klinik olarak ayaktan yani ameliyatsız yöntemler uyguluyoruz. Bu nedenle hastamız 15-20 dakika gibi kısa bir uygulama sonrası hiç kimseye gerek duymadan, evine, işine, okuluna yada dilediği yere gezmeye gidebilir. Bu aşamada hastamızın özgürlüğünü kısıtlayıcı durum olmaz.

İdea Varis Tedavi Merkezi

3’ü İstanbul olmak üzere Bursa, İzmir ve Ankara’da da kliniği bulunan Idea klinik tüm varis hastalığının teşhis ve tedavisinde alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları ile hizmet vermektedir. Sizde bu hastalık ile endişe içinde yaşamadan ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanarak hemen tedavinize başlanabilir. Muayene ve diğer işlemleri randevu ile yapılmakta olup, lütfen seçtiğiniz tarih ve saate size en yakın kliniğimize randevu alınız. Fiyatlandırmalar tüm şubelerimizde aynı şekilde yapılmaktadır.

SGK lılara tedavi yapan merkezlerin çoğu sadece kalın olanların tedavisi yapılır, orta kalınlıktakiler ve kılcallar kalır ve bunlar daha sonra genişleyerek hastalığın tekrarına sebep olur. Bu sebeple başlangıçta “tüm varislerin” tedavisi konusu aydınlatın ve bu konuda doktorunuzdan söz alın hatta bir yıl içinde olabilecek sorunların çözümü konusunda garanti alın.

Varis Tedavi Ücretleri

Ameliyatsız yöntemler hastalığın yaygınlığına göre 1000-7500TL arasında değişmektedir.

Ellerde Damar Genişlemesi

Aslında bir hastalık değildir ve şikayet yapması beklenmez ancak özellikle kadınlarda el damarları belirginleşmesi kişinin daha yaşlı algılanmasına sebep olur yani özünde estetik bir kusurdur ve ciddi düzeylerde rahatsız edebilir.

Bacaklardaki varisler hastalık olarak kabul edilir.Pantolon giyerek kapatılsa da fiziki şikayetler yapması ve ilerde daha önemli sorunlara sebep olmaması için tedavi edilmesi gerekir.

Ellerdeki varis tedavisi fiyatları 1500 4000 TL arasında değişir, uygulama 1-2 seans sürebilir ancak ücret ilk seanstan sonra alınmaz.

ellerde damar belirginleşmesi  el varisi tedavisi görselleri Ellerde varis olmaz damar genişler ama varis olarak adlandırılamaz. Patolojik anlamda yani hastalık olarak düşünüldüğünde elde kelime anlamı olarak varis oluşmaz.Ancak görsel anlamda bacaklardaki kadar çirkin görüntüye sebep olacak kadar toplar damar genişlemesi olabilir.

Özellikle orta yaş ve üstünde,kilo veren,beyaz tenli,cildi ince ve zayıf olan bayanlarda eldeki bu damarların genişlemiş hali kişide ciddi estetik sıkıntıya sebep olabilmektedir.Ağrı sızı gibi fiziki şikayetler yapmasa da kişi bunları gizleme gereği duyacak kadar rahatsız olabilmektedir. Diğer tüm varisler (bacak,yemek borusu,testis) gibi eldeki genişlemiş toplar damarlarda tedaviyle tamamen yok edilmelidir. Cildi ince bayanlardaki bu çirkin ve mor görünümlü damarlar tümüyle yok edilebilir.

Tedavi ameliyatsız yapıldığı için hiçbir iz kalmaz. Tedavide köpük yada skleroterapi denilen yöntemler kullanılır.

Özetle;

Ellerdeki varisler tedavi edilebilir, ücreti her iki eldeki varis tedavisi ücreti için 1500-4000 TL arasındadır. ve belirginleşmiş tüm damarlar yok edilerek normal bir görünüm elde edilir. Tüm hastalıklarda olduğu gibi tecrübenin önemi büyüktür, istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için bu konuda yetkin kalp damar cerrahından hizmet almalısınız

https://www.varisistanbul.com/ellerde-damar-genislemesi.html

Varis Oluşumu Nasıl Engellenir

Genetiklik söz konusu olan rahatsızlıklarda her ne kadar problemden kaçınılmaz gibi görünsede, alınacak kolay önlemlerle hastalık ötelenebilir. Bir çok ailesel hastalığın engellenememesi gibi aynı şey varisler içinde söz konusudur ve engellenemez ama ileri yaşlara kadar meydana çıkmaması veya çıktıysa da ilerlemesinin ertelenme şansı vardır. Bunun için hastalığın oluşumuna sebep olan yaşam tarzında değişikliğe gidilmeli, çorap, istirahat ve yürüyüş gibi önlemler alınmalıdır.

varis-olusumu-nasil-onlenir

varis nasıl engellenir

Ailesinde toplar damar sorunu bulunan kişilerin aşağıda sıralayacağımız faktörlere dikkat etmesi gerekmektedir. Önemsenmeyerek ihmal edildiği taktirde varisin oluşumu ve ilerlemesi kaçınılmazdır.

– Uzun süre hareketsiz olarak ayakta veya oturur pozisyonda kalınmamalıdır.
– Fazla kilo alınmamalı, varsa verilmeye çalışılmalıdır.
– Kemeri dar, sıkı giyimler tercih edilmemelidir.varsi önleyen hareketler
– Sık olarak yürüyüş yapmak kan dolaşımını rahatlatacağından dolayı günlük olarak yapılması gereken bir aktivitedir.
– Hamileliğin ikinci yarısında ayaklar yukarıda olacak şekilde istirahat edilmelidir.
– Kabızlık ve bununla ilişkili bir şekilde ıkınma varis oluşumuna sebep olabildiğinden kronik kabızlık yaşanmamalı. Kabızlık için çözüm bulunmalıdır.
– Genetik olan bir durum söz konusuysa berberlik, cerrahlık, öğretmenlik gibi dar alanda ayakta durmayı gerektirecek meslekler tercih edilmemelidir.
– Şikayetler ve belirtiler baş göstermeye başladıysa akşamları istirahat ederken ayaklar yüksekte tutulmalıdır.
– Uygun sıkılıkta çorap tercih edilmelidir.
– Doğum kontrol hapları kullanılmamalı, başka korunma yöntemleri tercih edilmeli.
– Yüksek topuklu ayakkabılar kullanılmamalı, rahat ayakkabılar giyilmelidir.

Bu belirttiğimiz faktörlere önemle dikkat edildiği taktirde uzun yıllar ortaya çıkmayabilir, mevcut olanlar ise ilerlemeyebilir bunun yanı sıra klinik bulgularda ciddi anlamda azalmalar görülebilmektedir. Fakat tüm dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğu halde varisler oluştuysa mutlaka yok edilmelidir. Çünkü bu rahatsızlığın ilaç, krem, çorap ya da bitkisel karışımlarla düzelmesi mümkün değildir. Sadece rahatlatıcı ve şikayetleri azaltabilecek özellikleri sağlayabilmektedir.

Bu sayfada İstanbul ili sınırları içinde çalışan kalp damar cerrahisi uzmanı olup sadece varis tedavisi üzerine yoğunlaşmış uzmanların ( bu branşa fleboloji, bu branş uzmanına flebolog denir) adı ve iletişim bilgilerine yer verilmiştir.

İstanbul Varis Doktorları

Varisin tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece bu hastalığın tidavisini yaptığı için çağdaş yöntemleri uygulayan ve güncel teknolojilere sahip kalp damar cerrahisi uzmanları ve klinikleri yanı sıra yine İstanbul da faaliyet gösteren varis merkezlerinin bilgi sitelerine de yer verilmiştir.
Bilindiği üzere tıp bir çok branşa ayrılmıştır, bilgi birikimi ve sürekli eklenen yeni teknolojiler sebebiyle ayrılmış bu branşlar da ayrıca kendi alanında alt branşlara ayrılmıştır.
En basit örneğiyle dahiliye yani iç hastalıkları diye bir branş var ama dahiliye branşı kardioloji, gastro enteroloji, göğüs hastalıkları gibi birçok alt branşlara da bölünmüştür.
Bir doktorun tedavisini yaptığı hastalık sayısı azaldıkça o hastalık konusunda tecrübe ve bilgi birikimi buna paralel olarak ta hasta sayısı artmaktadır. Bilgi ve tecrübe yenilikleri izleme gereksinimi ortaya çıkardığı için de yeni teknolojileri kullanıma sokmaktadır.

İstanbul Varis Tedavi Merkezleri

Aşağıda adres ve telefonlarını görebileceğiniz yerler tüm teknolojileri bulundurmakta ve tüm çağdaş yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler lazer, radyo frekans, skleroterapi, köpük tedavisi ve mikro skleroterapi yöntemleri ile 1 mm -25 mm arsında tüm varisler kalıcı bir şekilde yok edilebilmektedir. Buna ek olarak eğer gerek duyulursa mikro flebotomi, endo venöz laser ablasyonu (EVLA damar içinden lazer tedavisi) ve endo venöz radyo frekans ablasyonu (EVRFA) yöntemleri de yapılmaktadır.
Kalp damar cerrahi uzmanlarının görev yapmaktadır ve SGK lı hastalara ücretsiz muayene ve yine gerek varsa damar ultrasonu da ücretsiz yapılmaktadır. Ücretler SGK lılara % 50 uygulanmaktadır.

İstanbul Fleboloji Uzmanları;

İdea Klinik Bakırköy 
Op. Dr. Orhan Coşkun
Bakırköy merkezde, Yakut Sok. No:24 te dir. Randevu  ve fotoğrafla tedavi ücreti alabileceğiniz cep telefonu 0542 621 08 88

İdea Klinik Kadıköy 
Bağdat Caddesi No:308 Kat:1 No:1 . GSM: 0542 231 28 23 Bu telefondan resim göndererek ayrıntılı tedavi seçenekleri ve ücretleri öğrenebilirsiniz

İdea Klinik Şişli
Halaskagazi Cad. No:145 Kuran İş Merkezi  5. Kat Şişli

Şubelerimizin iletişim bilgileri, cep telefonlarından ayrıntılı fotoğraflar göndererek net ücret alabilirsiniz.

Bakırköy: 0212 572 72 65, 0542 621 0888

Kadıköy: 0542 231 2823, 0216 357 00 02

Şişli: 0532 463 9682, 0212 247 10 04

Bursa: 0532 152 26 75, 0224 2491006

İzmir: 0542 295 52 54, 0232 4221006

Ankara: 0532 350 2587 , 0312 431 75 47

İstanbul Varis Tedavi Fiyatları

Çok farklı hatta astronomik denilecek ücretler vardır, bu sayfada daha makul ücretlerle hizmet veren idea klinik ücrelerine yer verilmiştir.
Hastanın SGK lı olup olmamasına, hastalığın yaygınlığına, türüne (kılcal-kalın veya birlikte) kullanılacak yöntem ve teknolojilere göre ameliyatsız yöntemler 1000-7.000 TL arasında değişebilmektedir.

Garantili Varis Tedavisi

İstanbulda varisle ilgilenen çok sayıda klinik vardır, bunlar arasında garantili tedavi yapan tek kurum İdea Kliniktir, tedaviye alınan her hasta sonrası bir sene boyunca tüm sorunları ücretsiz çözülmek üzere tedaviye başlanır.

Idea Kliniğin ayrıca Ankara, Bursa ve İzmir de birer şubeleri de vardır, tüm şubelerde aynı ücretler uygulanmaktadır. Bir şubede tedaviye başlayan hasta o bölgeden ayrılmak durumunda kalırsa tedavisine istediği şubede ek ücret ödemeden devam edebilmektedir. Garanti uygulaması kalın varislerde olduğu gibi kılcal damar çatlamaları için de geçerlidir.

https://www.varistedavi.gen.tr/varis-olusumu-nasil-engellenir

21 Yorumlar

 1. Muzaffer Mumcu

  Sayın doktorum 78 yaşında sgk.emeklisiyim. her iki bacağımda diz kapağı üstünden ayak parmaklarıma kadar ( siyahlaşmış) varisler var muayene olup fikrinizi almak gereğini yapmak istiyorum selamlar.

  • 05426210888 nolu telefondan s2ize en yakın kliniğimizi öğrenip , ücretsiz muayene olup, hangi yöntem yada yöntemlerle tedavi olabileceğinizi birlikte planlarız.Geçmiş olsun.

 2. Hocam ben iki yıl önce kılcal damar için 3 veya 4 seans enjeksiyonla ilaç tedavisi oldum ama hiç bir sonuç alamadım. Kliniğinize gelsem kesin bir sonuç alabilirmiyim ?

  • gelirseniz durumunuzu değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.tedaviye yönelik tüm uygulamalar doğru olarak yapılırsa tedaviniz başarılı olur
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 3. ERCAN GÜNDAŞ

  MERHABA İŞİM TEZGAHTARLIK SÜREKLİ AYAKTAYIM SOL BACAĞIMDA 3 YILI AŞKINDIR VARİS VAR ÖYLEKİ VARİSTEN YARALAR OLUŞMAKTA SGK HASTANESİNDE DOKTOR DİREK AMELİYAT DEDİ AMELİYATSIZ HEMEN İŞİME DÖNEBİLECEĞİM ÇÖZÜMÜ VARMI AYRICA SGK İLE ANLAŞMANIZ VARMI ÜCRET OLARAK NE KADAR ÖDERİM KONUYLA İLGİLİ BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM 5467427155

  • kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz,SGK lı hastalarımıza tedavi ücretinde %50 indirim uyguluyoruz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 4. Meraba yüzümde kılcar damar var ve lazerle küçültülmesini doktor dedilütfen SSK karşılayan hastane nereleri beylikdüzünde oturuyorıçum Gül hastalıgı dedi doktor

 5. İyi günler hocam benim yüzümde allerji var doktorlar roza hastalığı teşhisi koydu kilcal damar lazer tedavisi önerdi SGK etmelisiyiz fiyat ne kadar acaba

 6. Merhaba hocam bende varisten şikayetçiyim 4 seans ozan tedavisi oldum çokta memnun kalmadım damarlarim kalın size nasil ulaşa bilirim nasil bir tedavi uygun görüyorsunuz kesin sonuç alabilirmiyim tedavi sonrası

  • kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz.muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle ,ameliyatsız olarak tedavinizi yapabiliriz.varis tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 7. 4yasindaki kizimda boynunda hemanjiom var sgk anlasmali olarak ucreti nedir tedavinin

 8. Merhaba hocam varis tedavisinde kullanılan Köpük ilacını ben almalıyım?

 9. merhaba hocam ben varış tedavisi görmek istiyorum .ben yurt dışı sigortalıyım .gece damar lar çok rahatsız ediyor kasılıyor ..bana bilgi verirmisiniz .tşk

 10. Benim yüzümde hem kılcal damar var hemde kanlı ben dedikleri şeyden bunlarda karsiliyormu peki
  Op.dr.Atilla Kaya
  sgk lı hastalarımıza %50 indirimli tedavi yapıyoruz

 11. Ozel hastaneler sgk oluyormu ucretsiz tedavi
  Op Dr Atilla Kaya
  fark ücreti alıyoruz

 12. Makat sigili mi devlet karşılıyor mu 18 yaş altını
  Op Dr Atilla Kaya
  hayır karşılamıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz