Anasayfa / Mikro sinüsektomi yapan devlet hastaneleri

Mikro sinüsektomi yapan devlet hastaneleri

Mikro sinüsektomi yapan devlet hastaneleri arasında Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır. Makat hastalıkları konusunda uzman Op.Dr.Seher ŞİRİN kıl dönmesi tedavisinde mikro sinüsektomi yöntemi uygulamaktadır.
Çağdaş tedavi yöntemlerinin geç yerleştiği devlet hastanelerinde klasik yöntemler yapılmaktadır, bu hastalığı tedavisi konusunda daha yoğun çalışan özel hastane ve kliniklerde sıkça yapılmaktadır. Kıl dönmesi tedavisi için tarif edilmiş hali hazırda bir çoğu yapılmakta olan ondan farklı ameliyat çeşidi vardır.
Genel olarak kurumların ücretlendirmesi adıyla ve tek ücret şeklinde yapılmaktadır yani yöntemin ne olduğu önemli değildir hepsi aynı ameliyat tür kabul edilir, yani bir yöntem diğerinden daha pahalı yada ucuz değildir. Fiyat farkı uygulanan teknikle ilgili değil hastanenin ücret politikasıyla ilgilidir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Devlet Hastaneleri

Çağdaş kıl dönmesi ameliyatları birçok özel ve resmi hastanede yapılmaktadır. Kurumlar tercihlerine veya küçük farkları olmakla birlikte değişik isimlerle yaklaşık aynı yöntemi uygulamaktadır. Hastanın işine ara vermeden ameliyat olabilmesini sağlayan başka çağdaş yöntemler de vardır.
Mikro sinüsektomi yapılan devlet hastaneleri İstanbul diye araştırırken veya gidilen klinikte sorgulanırken pit picking, bascom gibi diğer ameliyat isimleri ile de sormak gerekir çünkü her üçü de ayaktan yani hasta işine ara vermeden yapılan yöntemlerdir ve farklı terminolojiler kullanılsa da birbirlerine benzemektedir.
Yukarıda belirtilen 14 çeşit ameliyatın hepsini bir genel cerrah bilemeyebilir, hatta bir çok genel cerrah bir veya 2 yöntem öğrenir ve çalıştığı yıllar boyunca aynı ameliyatları yapmaya devam eder.Yenilikleri takip eden cerrahlar zaman içinde daha iyi olduğu kanıtlanmış yeni ameliyat tekniklerini öğrenir ve uygular. Cerrahi kongreleri bu amaçla yani yeniliklerin bilmeyen cerrahlara da öğretilmesi amacıyla düzenlenir.
Mikro sinüsektomi yapan devlet hastaneleri dendiğinde de yine eski adı Samatya SSK olan İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesinden mikro sinüsektomi yapan devlet hastaneleriOp.Dr. ŞİRİN göze çarpmaktadır. Samatya Hastanesi Samatya semtindedir, denize nazır muhteşem Marmara manzarası olan İstanbul’daki tek devlet hastanesidir, eğitim ve araştırma hastanesi olarak çalışmaktadır.

https://www.ideaklinik.com/mikro-sinusektomi-ameliyati.html

https://www.ideaklinikankara.com/mikro-sinusektomi-ameliyati/

Op Dr Seher Şirin bu yazı yayınlandıktan sonra Samatya Hastanesinden ayrılmış olup İdea Klinikte çalışmaktadır.

Mikro Sinüsektomi Yapan Klinikler

Mikro sinüsektomi yapan doktorlar ve İdea Klinik iletişim bilgileri

Op Dr Seher Şirin Bakırköy: 0542 621 0888

Op.Dr.Adil ALTINSOY Ankara: 0532 350 2587

 Kadıköy: 0542 231 2823

Op.Dr.Demet AĞRAS İzmir: 0542 295 52 54

Op.Dr.Ergun AYGÖREN Bursa: 0532 152 26 75

Op.Dr.Atilla KAYA Bakırköy: 0542 621 0888

Bu uzmanlar diğer çağdaş pilonidal sinüs ameliyatları olan Bascom, sinüsotomi ve pit picking yöntemlerini de uygulamaktadır. Yine çok ileri vakalarda klasik yöntemlerden Karidakis yöntemini tercih etmektedirler.

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı

Maalesef varis ya da basur rahatsızlığının tedavisinde olduğu gibi kıl dönmesinin ameliyatsız tedavisi mümkün olmamaktadır. Geçmişten günümüze geliştirilmiş olan bir çok teknik uygulanmış ve bu teknikler üzerinde yapılan modifiyelerle hasta için en kolay olacak hale getirilmeye çalışılmıştır. Son yıllarda uygulanmaya başlanılan mikro sinüsektomi yöntemi az önce belirttiğimiz gibi oldukça avantaj sağlamaktadır.

Mikro Sinüsektomi Nedir

Kıl dönmesinin tedavisi için kullanılan yöntemlerin üzerinde yapılan modifiye ile en kolay ve avantajlı haline verilen isimdir. Olumlu yönlerini az sonra sıralayacağımız gibi mikrosinüsektomi ameliyatının uygulanışı çok kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Nasıl uygulanır?
Diğer ameliyat yöntemlerinden en önemli farkı mikrosinüsektominin 5 dakikalık bir süreç içerisinde gerçekleşmesidir diyebiliriz. Dolayısıyla ayakta uygulanabilen bir yöntemdir. Narkoz uygulaması gerektirmediğinden dolayı da tedavi sonunda hasta hastanede istirahat etmez, günlük hayatına hiç ara vermeden devam eder.

Çok küçük bir kesi yapılır
Yöntemi diğer ameliyat tekniklerinden ayıran özelliklerinden biri de yapılan kesinin çok küçük olmasıdır. Diğer yöntemlerde yapılan kesi 10-25cm aralığında olurken, çağdaş yöntemlerde 1-2 cm yapılmaktadır.

Flap ve Mikro Sinüsektomi Yöntemi Arasında ki Kıyaslama

Sorun yaratan kıllın yumağı, kapsül ile birlikte çıkarılmalıdır
Kıl dönmesinin meydana gelmesinden sonra vücut koruma amacıyla kıl yumağının etrafını bir zar ile kaplamaktadır. Dolayısıyla tedavi sırasında alınacak olan kıl yumağı bu kapsül ile birlikte çıkarılmalıdır. Aksi taktirde sadece yumak alındığı taktirde rahatsızlık %50 oranında nüksetme (tekrarlama) riski taşımaktadır. Fakat micro sinüsektomi uygulamasında yumağın kapsül ile birlikte alınmasından dolayı tekrarlama riski %3-5 oranına düşmektedir.

Mikro Sinüsektomi Avantajları

İstirahat gerekmez
Yukarıda da belirttiğimiz gibi htedavi ayakta olarak tabir edilen şekilde gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir narkoz gerektirmediğinden dolayı hastanede yatmak gerekmez. Tedavi bitiminde günlük hayata devam edilir.

Pansuman gerekmez
Flap ismi verilen yöntemin kullanılmasıyla yapılan ameliyatlarda 20-30cm’lik kesi uygulandığından dolayı hasta hem oturamaz, hem de günlük olarak pansuman yapılması gerekir. Fakat micro sinüsectomi yöntemi herhangi bir pansuman gerektirmez.

Nüksetme olasılığı çok düşüktür
Diğer uygulanan tekniklerin çoğunda yumaklar dışında ki zar ile birlikte alınmadığından dolayı %50-60 oranında nüksetme yaşanabilmektedir. Fakat bu yöntemde yabancı cisimler dışında ki zar ile birlikte alındığından dolayı tekrarlama ihtimali %2-3 kadar düşüktür.

Ağrı hissedilmez
Diğer yöntemler tedavinin ardından 15 gün kadar ağrı hissedilmesine olanak tanırken, bu yöntemle uygulanan ameliyatta meydana gelen ağrı şikayeti, ağrı kesici kullanılmasına bile gerek duyulmayacak kadar düşük düzeydedir.

Herhangi bir iz kalmaz
Kullanılan diğer yöntemlerde kesilerin çok büyük olmasından sebep çok ciddi izler kalırken, bu yöntemde uygulanan gizli dikiş uygulaması sayesinde neredeyse iz kalmıyor denilebilir. Bunun sebebi yapılan kesinin 1-2cm kadar küçük olmasından dolayıdır.

Türkiye’de 4 şehirde, toplam da 6 şubesi bulunan Idea klinik’in her kliniğinde çağdaş yöntemlerle kıl dönmesi tedavisi uygulanabilmektedir. Size en yakın olan şubemize telefon numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilir, muayene ve tedavi olabilirsiniz.

Kadın genel cerrahi uzmanı bulunmaktadır
Eğer, çekiniyor ve kadın genel cerrahi uzmanına muayene ve tedavi olmak istiyorsanız. Idea Klinik Bakırköy şubesinde görev yapmakta olan Op. Dr. Seher ŞİRİN için, İzmir şube için Op Dr Demet Ağras için randevu alabilirsiniz.

Kıl dönmesi hastalığı, nedenleri ve tedavisine dair konularda geniş kapsamlı bilgiye kliniğimizden ulaşabilirsiniz.

https://www. sehersirin.com/kil-donmesi-ameliyati-sonrasi-neler-yapilmali/

38 Yorumlar

 1. Bilye büyüklüğünde bi kese var kuyruk somumda apse yaptı bende mikrosinüs yöntemi yaptırmak istiyorum her kıl dönmesine yapılıyormu büyüklüğü küçüklüğü önemlimi ? Muayaneye gelemiyorum çünkü kıbrıstayım eğer net bi cevap alırsam direk randevu alıp tedavi olmaya gelmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

  • Once apseyi tedavi ettirmelisiniz. Apze iyileşip doku toparladıktan sonra bu yaklaşık 3-4 haftayı bulur. Tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile yapabiliriz. tüm gelişmeler ve extra bilgi için 05426210888 nolu telefonu arayabilir, whatsapptan fotoğraf gönderebilir, size en uygun kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

  • Bahar candan

   Mikro Sinüsektomi ameliyatı ücretli mi ?

   • Merhaba,
    Özel butik bir kliniğiz, tedavilerimiz ücretlidir. Sgk lı olanlara % 50 indirim uyguluyoruz.

 2. hasibe kusetoğulları

  Mehaba,

  Kıbrısta kıl dönmesi 3. kez ameliyatı olan 16 yaşındayım.4 aydır pansuman devam ediyor.tam olarak daha yara kapanmadı.

  • açık ameliyat olduysanız kapanması uzun sürebilir.iyileşmeyi hızlandırmak ve kıl dönmesi ameliyatından sonra yapılacaklar için şu linke bakınız.

 3. Bende yaklaşık 4-5 senedir var bu rahatsızlık ve 4-5 senede 2-3 defa akıntı oldu.Ayrıca otururken hiçbir acı yaşamıyorum akıntı olduğu zaman ama akıntılar da canımı sıkıyor.Buna mikrosinusektomi uygulanır mı ? Kuş gözü büyüklüğünde 2 tane delik var ve antibiyotik kremle pansuman yapmıyorum.

 4. 10 yıl önce kıl dönmesi oldu patladı akıntıyla gitti ve bu iki sefer tekrarladı Dr a gittim ilaç verdi ve ameliyat dedi olmadım bir daha da boyle birşey olmadı ama son zamanlarda bellimde omurilik kemiklerimde çok fazla ağrı var onla bi alakası varmı veya kil dönmesi kendiliğinden gitmismidir

 5. Antalya da bu yöntem uygulanıyor mu

  • bu konuda bir bilgim yok.size en yakın merkezimize gelirseniz tedaviniz mikrosinusektomi yöntemi ile yapılır
   Op.Dr.Demet Ağras

 6. Ozgur yapıcı

  Hocam ben izmir de ikamet edıyorum ceviz buyuklugunde bır kıl donmesı var mıkro yontemle olurmu ısımden cok ayrı kalamam

 7. Ankarada ki hastanenin numarasını alabilirmiyim direk doktorun atilla beyin

 8. Memleketim aksaray istanbula gelip ameliyat olmak istiyorum kıl dönmesinden fiyatları nedir aceba kıl dönmesi

 9. Randevu alicam ama istanbul eğitim ve araştırma hast. Seher şirin diye bi doktor gözükmüyor

  • istanbul eğitim araştırma hastanesinden ayrıldım.yeni çalıştığım kliniğe 05426210888 nolu telefondan ulaşabilirsiniz
   Op.Dr.Seher Şirin

 10. Edirnede bu yöntem varmı acaba

 11. merhaba 17 yaşındayım. Makatımın tam yanında iki tane kıl dönmesi var delik şeklini aldı bi de bi tane apse oldu yeni. devlet hastanesine gittim çok geç kalmışsınız o yüzden açık ameliyat olmanız lazım dikiş atarsam patlar, dedi. Mikrosinusektomi yöntemi bana da uygulanır mı? Eğer olursa istanbuldayım zaten kliniğinize gelmek isterim.

  • gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.ama apse varsa dokunun toparlamasını beklemek gerekir
   Op.Dr.atilla Kaya

 12. elimde 3 4 adet siğil var bunları aldırmak istiyorum işlemden sonra bölgeye dikiş atılıyor mu yaşantımı etkileyecek bir durum söz konusumudur ?

 13. Merhabalar 13 yaşında kızım var mikrosinus tedavi uygulayabilirmisiniz?

 14. Şubatın ilk gününe kuyruk sokumumda bir şişlikle başladım 4 günde giderek büyüdü ve ağrıdan uyuyamaz oldum . 4. Gün kendim patlattim ve eczaneden almış olduğum ihtiyol pomad kremini sürdüm. Bir hafta kadar pis kokan kanlı irin aktı. Sonra geçti. Dün gece yine şişmeye başladı. Giderek şişlik ve acı orantılı olarak artıyor. Yine aynı kremi sürmeye başladım. Sağlık güvencem de yok. 25 yaşındayım ve yeni mezun oldum. Bir gün sonra sınava girecem. Bu şişlikten kremle kurtulabilir miyim? Bir de ameliyat olmam şart mı ? Şartsa da acil mı?

  • apse tedavisi olmalısın.ameliyat için en az 1,5-2 ay beklemen gerekir.doku toparlamalı.ameliyat olmadan mikrosinusektomi yöntemini araştırmalısın
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 15. Merhaba, mikro sinüsektomi yöntemi Erzurum da da uygulanıyor mu?

 16. merhaba,
  ben 1 sene önce ameliyat oldum dikiş yöntemiyle 3 ayda bir sıvı akıntı oluyor yara açıldıgı ıcın doktoruma gittiğimde pansuman yapıp beni yolluyor .Devlet hastanelerıne gittim bana yamalı ameliyatı önerdiler fakat korkuyorum. Sizin mikro sinüstomi yöntemı bana yapılırmı ? 17 yaşındayım okulum var seneye sınavım var derslerden geri kalmak istemiyorum teşekkürler.
  Op Dr Ergun Aygören
  Idea Klinik Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  evet mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

 17. slm ben sivastan arıyorum şu an hangi hastanedesiniz teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Klinik Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  size en yakın ankara şubemiz var.tedavinizi Ankara şubemizde yaptırabilirsiiz

 18. Askerim ve bedeninin param parça hale getirilmesini istemiyorum çok büyük bi sıkıntın var fiyatlara baktım ama pek bisey anlamadım bana yardımcı olur musun uz
  Op.Dr.Atilla Kaya
  SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalar her şey dahil 840 , Sosyal güvencesi olmayan hastalar her şey dahil 1600 TL (özel sağlık sigortası olanlar da bu kadar ücretlendirilmiştir). Bu rakamlar kliniğimizde yapılan tedaviler için geçerlidir .Ayrıca çok ileri vakalarda yapılan hastaneye ve uygulanacak yönteme göre ücret 1800-2500 TL arasında değişmektedir.

 19. Seher hanim acaba bu yontem hatay da yapiliyor mu
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  araştırmalısınız

 20. Seher hanım halen samatya devlet hastanesinde hasta kabulüne devam ediyormu? 2. Si samatya devlet hastanesinde mikrosinüsektomi ameliyatı uygulanıyor mu?
  Op.Dr.Seher Şirin
  Idea Klinik Bakırköy şubede hasta kabul ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz