Anasayfa / Genel / Basur Ameliyat Fiyatları

Basur Ameliyat Fiyatları

Basur (hemoroid) ameliyatı fiyatları kliniklere göre değişmektedir bu sayfada verilen net fiyatlar Idea Kliniğin ücretlendirmeleridir ve başka kliniklerin ücretlerini bağlamaz.

Hemoroid ameliyatı fiyatları yapılan yönteme göre değişmektedir. Hemoroid tedavisi şekilleri çok olmasa da kullanılan teknik fiyatı etkilemektedir. Bütün hastalıklarda olduğu gibi farklı yöntemlerle tedavisi yapılabilmektedir ve ödenecek bedel de buna göre değişir. Öncelikle kliniklerimizdeki basur ücretleri sayfanın devamında fiyat farkının neden kaynaklandığı izah edilmeye çalışılmıştır.

Basur Tedavi Ücretleri

Merkezlerimizde hemoroid tedavi ücretleri SGK’lı hastalar için 4500 TL’den başlarken, basurun tipi, derecesi gibi durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. SGK’sı olmayan hastalar için tedavi ücretleri 9000 TL’den başlamakta olup yine hastalığın tipi, derecesi ve tedavi yöntemlerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

basur fiyatları

Türkiye’de Hemoroid Tedavi Ücretleri

Ameliyatın yapıldığı kurumun fiyat politikasına göre değişim göstermektedir. Aynı teknik varoş semtinde 2.000 TL’ye yapılırken, zengin semtte lüks bir hastanede 50.000 TL gibi abartılı bir rakam da çıkabilmektedir. Oysa ameliyatı yapan cerrahtır ve kaliteyi belirleyen de cerrahın el becerisi ve bu konudaki birikimidir, daha iyi otelcilik hizmeti alıyor olmanız iyi ameliyat olduğunuz anlamına gelmez.

Ücretleri araştırırken sadece ücretle ilgilenmeyin teknolojinin size sağladığı avantajları ve daha çok makat hastalıklarıyla ilgilenen proctoloji uzmanından hizmet almanın yollarını da araştırmalısınız.

basur ameliyat fiyatlarıİstanbul dünyada en fazla cerrahın bulunduğu şehirdir. Bunların az bir kısmı proktoloji (makat hastalıkları uzmanı) üzerine uzmanlaşmıştır. Proktoloji uzmanları sadece makat bölgesi astalıklarının tedavisi ile ilgilenmektedir.

İstanbul Basur Doktorları

Türkiye’de 6 şubeyle hizmet veren  akla gelen ilk Idea Kliniğin İstanbulda 3 şubesi bulunmaktadır. Kadıköy, Bakırköy ve Şişli ilçelerinde hizmet veren Idea Klinik basur tedavisi konusunda uzmanlaşmış proctoloji uzmanları hasta kabul etmektedir.
Merkezlerimizde hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle  ve hasta ile fikir birliği oluşturularak belirlenmektedir. Online randevu linki: www.ideaklinik.com/online-randevu

İstanbul Basur Tedavi Ücretleri

Ücretlerini internet ortamında paylaşan İdea Kliniğin ücretlerini şu linkten görebilirsiniz. Bu ücretler net ücret olup bu ücretlere ek olarak muayene, ultrason vs gibi isimlerle ek ücret alınmaz. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html İstanbul Basur tedavi merkezlerinden SGK anlaşması olan ve ayaktan tedavi yapılan tek klinik idea’dır.

Dış Basur
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder. Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir. Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır. Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir. Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir. Sıklıkla kendiliğinden düzelen anal hematom denilen hastalıkla karıştırılır. Dış hemoroidin cerrahi olarak alınması istenmemesi durumunda THD yöntemi, lazer veya lastikle boğma yöntemleriyle küçültmek mümkündür. Buna hemoroid derecesi düşürme ameliyatı denir.
İç Basur
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir.
1.Derece hemoroid
Genellikle ciddi şikayet yapmaz, ara sıra kanama ile bulgu verir. Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir.Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir. Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavidir. 2-3 dakikada hiçbir hazırlık gerekmeden uygulanabilir ve işlemden hemen sonra hasta sosyal yaşamına dönebilir.
2.Derece hemoroid
Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer. Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir. Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir. 5-6 dakika süren basit bir tedavisi vardır. İşlem sonrası hasta işine dönebilir.
3.derece hemoroid
Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer. Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakalarda THD yöntemi tercih edilebilir. THD ameliyatından sonra 2-3 gün istirahat etmek gerekebilir.
4.derece hemoroid
Memeler her an dışarıdadır, içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.

İletişim
Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat
Şişli: 0532 463 9682 veya 0212 247 10 04

Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3
Bakırköy: 0212 572 72 65 veya 0542 621 0888

Bağdat Caddesi No:308 Kat: 1 No: 1
Kadıköy: 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

Diğer iller iletişim bilgileri

İzmir: 0542 295 52 54 veya 0232 4221006

Ankara: 0532 350 2587 veya 0312 431 75 47

Bursa: 0532 152 26 75 veya 0224 2491006

Basur ameliyatı olanlar

Basur ameliyatı genel olarak tüm tedavi yöntemleri için kullanılsa da ameliyatsız yöntemler ve yüksek teknolojiler sayesinde kolaylaştırılmış ameliyatlar vardır. Bu sayfada genel olarak basur ameliyatı olanların genel olarak nasıl sorunlar yaşayacağına yer verilmiştir
Lazerle basur tedavisi olanlar ;hemoroid ameliyatı olanların yorumları
Kullanılan cihazın asıl adı İ.R.C dir, uygulama 2-3 dakika sürer ve hasta aynı gün işine dönebilir. İşlem sonrası hafif yanma olsa da genellikle ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeylerde bir ağrı olur. Özellikle kanamalı basurlarda en etkili yöntemdir. Uygulandığı anda kanama durur. Dış hemoroid tedavisinde kullanılmaz 1.-2. derece iç basurlara kullanılır. basur ameliyatı olanlar
Lastikle boğma yöntemi olanlar ;
Lazer gibi yine aynı gün işine dönebilirler, lazere kıyasla biraz daha fazla ağrı olsa da çok şiddetli değildir. Genellikle lazerle birlikte kullanılır. 1.-2.-3. derece iç hemoroidlerin tedavisi için kullanılır, dışarıda olanlara asla uygulanmamalıdır.
THD yaptıranlar ;
Kanama, iltihaplanma, makat darlığı, dışkı tutamama gibi sorunlar yaşamazlar çünkü bu yöntemde kesme dikme işlemleri yoktur. Önceki 2 yöntemden daha agresif bir yöntemdir. 2-3 gün kadar ağrı olabilir ama klasik ameliyatlardan çok daha az olur ve kişi 2-3 günde işine dönebilir.
Basur ameliyatı yaptıranlar ;
En ciddi sıkıntıyı klasik ameliyatı yaptıranlar çekerler. İşlem sonrası 2 hafta kadar ciddi düzeylerde ağrı olur ve bu süreden sonra giderek azalmaya başlar. 1-2 ayda normale dönerler. Hastalığın düzeyine göre değişik düzeylerde kesme ve dikme işlemleri yapıldığı için kanama, iltihaplanma gibi sorunlar ve çok seyrek olarak dışkı tutamama veya gaz kaçırma gibi sorunlar yaşayabilirler.

hemoroid ameliyatı olanlar
Sonuç olarak
Basur ameliyatı yaptıranlar yaptırdığı işlemin türüne göre değişik oranlarda sıkıntı ve sorun yaşarlar. İşinize sosyal yaşamınıza 2-4 hafta ara vermek istemeyenler klasik yöntemleri değil çağdaş tedavi yöntemlerini tercih etmelidirler.

http://www.basurklinigi.com/basur-ameliyati-olanlar

http://www.basurdoktoru.com/istanbul-basur-tedavi-merkezleri

Yorum Var

  1. Merhaba! Ben Turkmenistanlyim iç hemoroid 3 derejeli agri çekyorum! lazer operasiyonu istiyorum!
    Op Dr Seher Şirin
    Idea Klinik Bakırköy Şubesi proctoloji Uzmanı
    hangi yöntemle tedavi edilebileceğine muayene ile karar veriyoruz.ameliyatsız yöntemlere yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz