Anasayfa / Genel / Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi yada diğer bir deyimle nakli çeşitli ihtiyaçlarla vücudun başka bölgesinden alınan kıl köklerinin belirlenen kaşların olduğu alana nakledilmesi işlemidir.

Kaş Ekimi Hangi Durumlarda Yapılır

kaş ektirme görsellerikaş ekimi görselleriKaştaki eksiklik, bölgesel veya tam kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturur ve çok dikkat çekicidir öyle ki konuşurken karşıdaki kişinin gözü hep o eksik alana takılır böyle olmasa bile kaşında sorunu olan kişi böyle hisseder. Seyreklik daha çok kişinin kendisini rahatsız eder.

Seyrekliği genellikle kişinin kendisinin kalem kullanarak dolgunlaştırması şeklinde çözülür ama tam kayıplarda kalemle doldurmak daha çok uğraştırır ve her zaman aynı şekil elde edilemez.

kaş ekimi görüntüleriekilen kaş doğal olurmu–  Yara izi

– Yanık izi

-Ameliyat izi

-Küsme

-Tam yada kısmi dökülme

-Doğuştan hiç çıkmaması

-Doğuştan yada sonradan oluşan seyrelme

-Yapılan dövmenin kamufle edilmesi

-Şekil değiştirme isteği

-Kaşı kaldırma isteği

kaş ekimi yaptıranlar   kaş ekimi sonrası

Büyük orandaki kayıpları kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsa da son derece suni görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir. Diğer taraftan zamanla solmasından dolayı tekrarlanmasının gerekmesi ve renk değiştirerek istenmeyen görüntüye sebep olması ciddi sorundur.

Dökülme, yaralanma, yanık gibi sebeplerle oluşan tüm kaş kayıpları ve seyrek kaşlar sıklaştırılabilmektedir. Ekimde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır.

Kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekimin süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümü de olmaz.Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz, belirti kalmaz. Şekli ve sıklığı kişi kendi belirlemelidir.

Araştırılırken dikkat edilecekler;

Bunlar hastanın yapacağı şeyler değildir ama ekimi yapacak kişiden ayrıntılı bir şekilde aydınlatması istenmesi gereken verilerdir, tüm bu ayrıntıların cevabını almadan kime ektireceğinizi karar vermemelisiniz yoksa hepsine epilasyon yapmak zorunda kalabilirsiniz.

kötü sonuçlanmış kaş ekimi Kötü yapılmış bir ekim sonucu

  • Her kök tekli ekilmelidir asla 2 veya 3 kök içeren guruplar halinde ekilmemelidir

– Ekimin açısı 25-30 derece olmalıdır daha dik açıyla ekilmesi felaketle sonuçlanır. “biz de yatık ekiyoruz” cevabını değil “25 derece açıyla ekiyorum” sözünü duymadığınız yere tereddütle yaklaşın

– Yatay açı yanı sıra en üst sıra 15 derece açıyla kulak memesine, üst 2.sıra 10 derece açıyla yine kulak memesine. En alt sıra 15 derece açıyla kulak tepesine yine alt 2.sıra 10 derece açıyla yine kulak tepesine doğru ekilmelidir.

– İşlem bu konuda ciddi birikimi olan bir uzman doktora yaptırılmalıdır, bu işlem yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ayrıntılı bir işlemdir. Saç ekimiyle sadece isim benzerliği vardır. Size “saç ekim uzmanı” olarak lanse edilen kişinin eğitim düzeyini araştırın çünkü sizi yönlendirmek için üretilmiştir, böyle  bir uzmanlık alanı yoktur. Uzmana yaptırıyorum diye tıp eğitimi dahi almamış lise mezunu birine ektirmek zorunda kalabilirsiniz.

– Genellikle 300 – 500 kök yeterli olmaktadır, daha fazla rakam söyleyerek aklınızı çelmeye çalışanlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Ekilecek kaşları ömür boyu taşıyacağınızı bilerek beklentinizi iyi belirleyin ve beklentinizin karşılanıp karşılanmayacağını doktorunuzdan net bir şekilde öğrenin

Ekim planlıyorsanız özellikle kötü olmuş ekimlerin sonuçlarını görmeden karar vermeyin, size gösterilen fotoğraflar kadar kötü sonuçları da görmeniz uygun olacaktır.

Kaş Ekimi Video

Video diye sorguladığınızda çıkan videoların biri hariç hepsi aynı, izleyene hiçbir katkısı olmayan konuşmalar yada 2 hemşirenin hasta başında “kaş ekiyormuş” gibi yani şakacıktan uygulamalarının görüntüleridir. Ve ilginç bir şekilde konuşmayı yapanlar genellikle doktor olurken ekim yapıyormuş gibi davrananlar ve ekenler yardımcı sağlık personelleri oluyor. Randevu alırken de benzer bir amaçla “ekip halinde ekiyoruz” denmektedir oysa kaşın toplam alanı ancak bir kişinin çalışabileceği kadar dar bir alandır yani kalabalık bir ekiple değil ancak bir kişilik bir ekiple yapılır.

İzleyeceğiniz video dikkatli izlerseniz bir çok sorunuzu cevaplar nitelikte hazırlanmıştır. Aslında sadece kaş ektirmeyi düşünenlerin değil aynı zamanda ekenlerin de yararlanabileceği ayrıntılar dikkatle ve anlaşılır bir dille anlatılarak kayıt yapılmıştır. Daha anlaşılabilir olması için ekimin dışında şematik anlatım da eklenmiştir.

Kaşın yere paralel düzlemde açısını ne olmalı, cilde açısı ne kadar olmalı, kökün neresinden tutulmalı, kanal açmadan ekimin nasıl yapılabildiği, sıklık sağlama tarzı, kaçlı köklerin ekilebileceği gibi tüm ayrıntılar anlaşılabilir şekilde anlatılmıştır. Daha iyi anlaşılır olması için kumaş üzerin açı kavramı da anlatılmıştır.

Ekim yaptıracaksanız bu Videoyu defalarca izleyin ince ayrıntıları kavrayın ve tüm bunlarla oluşturacağınız soruları liste halinde yazıp sonra görüşmeye gidin sorulara alacağınız cevaplar tatmin edici ise o kişiye yaptırın ve kesinlikle bir kaş ekimi video su izleyerek yada tek bir doktorla görüşerek karar vermeyin araştırmanızı sürdürüp en doğru kararı vermeye çalışın.
Sadece resimlere kanarak karar verirseniz hüsrana uğrama ihtimaliniz yüksek olacaktır çünkü size gösterilen fotoğrafların önemli bir kısmı foto montaj yapılmış fotoğraflardır. Ve ne yazık ki bir çok kliniğin kurumsal sitesinde kullandığı fotoğraflar Türkiye’nin kaş ekimi resimleri konusunda arşiv niteliği taşıyan www.kasekimi.com sitesinden çalıntıdır.

Açı dendiğinde her klinik “yatay ekiyoruz” der ancak bunun “25 derece açıyla ekiyoruz” gibi rakamlarla ifade edilmesi gerekir çünkü dik denilen 90 derece açıyla kıyaslandığında 80 derece de “yatay” olarak değerlendirilebilir.
Bir diğer kavram da açının cilde göre olduğu gibi yüzün yada kaşın genel şekline göre olmalıdır. Üst sıra kulak memesine bakarken alt sırada ekim kulağın tepe kısmına bakacak şekilde 10-15 derece olmalıdır. Kanal açılarak yapılan ekimde açıdan söz etmek mümkün değildir ve her kıl farklı yönlerde çıkabilir.

Kaş Ekim Fiyatı

Bu konuda net fiyat veren tek klinik Idea Kliniktir ve 1 kök ekim ücreti 10 TL dir. 06.01.2020 fiyatıdır, zaman içinde değişebilir.

Kaş Ekimi Yapılan Klinikler

Idea Klinik Bakırköy şubesinde yapılmaktadır. İşlemleri uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmaktadır. Kesinlikle yardımcı personellere yaptırılmaz her kök uzman doktor tarafından ekilir.

ebru şallı kaş ekimini kime yaptırdıYazarlar

Op.Dr. Seher Şirin
Op.Dr. Atilla Kaya

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz