Anasayfa / Genel / yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları

yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları

Bacaktaki varisler çirkin görünür ama çorap veya pantolonla kamufle edilebilir. Yüz bölgesinde yani yanaklar, burun üstü veya burun kenarındaki bu tür kırmızı damarlanmalar çok dikkat çeker ve kamuflajı zordur. Fondötenle kapatılsa da her an silinip ortaya çıkma ihtimali kişiyi tedirgin eder.

Yüzde Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi Fiyatları
yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi nerede yapılırTüm uygulamalarda olduğu gibi fiyatlar yaygınlığa, kullanılacak yöntemlere ve teknolojilere göre değişir. Yüzdeki kılcal damarlardaki çatlama tedavisi fiyatları 1500 TL’den başlar. Buradaki farkı belirleyen en önemli etken damar çatlamalarının yaygınlığı ve kullanılan teknolojidir.

Tedavide genel olarak üç yöntem uygulamaktayı, mikro skleroterapi, radyo frekans ve lazer uygulamaktayız. Her yöntemin kendince üstünlükleri vardır. Yüz bölgesi iz açısından çok önemli olduğundan yöntem seçiminde dikkatli olunmalıdır. kadıköy ve Bakırköy şubelerimizde kullandığımız exotherme lazer en başarılı yöntemdir.  Radyo frekansla tedavi % 90 tek seansta bitmektedir ve uygulaması son derece kolaydır. Kliniğimizde yüz bölgesi kılcallarının tedavi fiyatları sabittir tamamen bitirinceye kadar başka ücret talep edilmez.

Yüzde Kılcal Damar Neden Çıkar
en iyi kılcal damar tedavisiGüneş ışınları;
güneşin zararlı ışınlarından dokuyu korumak için vücut bölgedeki kılcal damarları genişleterek daha az zararlı ışın girmesini sağlar.
Genetik;
bazı kişilerde genetik yatkınlık olur
Sıcak;
Özellikle pide fırınında çalışanlarda bu sebeple ortaya çıkar. Cildi fırındaki ateşle yanmaktan korunmak amacıyla cildi soğutmak için damarları genişletir.
Kronik alkolizm;
Orta yaş üstü fazla alkol tüketen erkeklerde görülür sebebi kandaki östrojen hormonunun artmasıdır.

yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatlarıYüzde Kılcal Damar Hangi Bölüme Gider
Asıl ilgilenen branş damar cerrahisidir sonuçta kılcalda olsa damarsal bir sorundur. Kalp cerrahları daha çok kalp ameliyatları ile ilgilendiği için bunlardan varise yoğunlaşmış olanlarla görüşülebilir. Bu tür sorunlarla ilgilenen kalp damar cerrahlarına fleboloji uzmanı ya da flebolog denir. Flebologlar bu tür kılcalların her tür tedavi yöntemiyle ilgilenir ve uygularlar. Dermatoloji uzmanları çeşitli kremler önerse de kremlerle kılcalları düzelmesi mümkün değildiri mutlaka damarı yok edici uygulamalar gerekir. Yüzdeki kılcallar 1 mm den daha geniş damarlardan oluşuyorsa en pratik uygulama mikro skleroterapidir.

Bacak Kılcalları;
Yüz bölgesinden bahsedip te bacaklardan söz etmemek eksiklik olacaktır, aynı şekilde bu tür kılcallarında tedavisi yapılmaktadır ve aynı yöntemler kullanılmaktadır. Sonuç başarı yüzdesi de yaklaşık aynıdır ancak bacaklar çok geniş alanlar olduğu ve ek olarak kalın varisler de olabildiği için ücretler değişmektedir. Bacaklardaki inceleri yok edip kalın varisleri bırakmak ta doğru bir tedavi olmayacağı için hepsi birden tedavi edilir.

yüzde kılcal damar lazerle tedavisi fiyatlarıSonuç olarak;
Tedavi için en etkili tedavi yöntemler radyo frekans, exotherme lazer ve mikro skleroterapi veya köpük skleroterapi yöntemleridir. Ücret yaygınlığa göre 1000 – 4000 TL arasında değişebilir ve bu ücret karşılığında tümüyle temizlenir. Seanslara devam etmek gerekse de ek ücret alınmaz. Bu ücret uygulaması İdea Klinik Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa’da toplam 6 şubesinde geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz