online randevu online randevu online randevu

Lipom Ameliyatı Fiyatı

Yağ bezesi diğer deyimle lipomların ameliyat fiyatı İdea klinikte nettir ve her şubede aynıdır. Ücret hastanın SGK sının ol olmamasına ve lipom un büyüklüğüne göre değişir. Ameliyatı olabilecek en küçük kesik ile yapılır, buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan daha az iz kalmasını sağlanır. Saçlı alandaki yağ kistlerini alırken saçlar kesilmez bu sayede çirkin bir görünüm olmaz, hatta ameliyat olduğunuz bile algılanmaz.

lipom ameliyatı kaç liraLipom Ameliyatı Ücreti
Lipom tedavisinde 2 cm ye kadar olan ilk kist 800 eklenen her kist için 400 TL ücret alınır. SGK hastalarına bu ücretlerin % 50’si uygulanır yani ilk kist 400 TL eklenen her biri için 200 TL olarak ücretlendirilir. Çok büyük bezelerin tedavi ücreti muayeneyle belirlenmektedir. Ücretler tedavi ücreti olup muayene ve diğer uygulamalar için ayrıca ücret alınmaz.Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 santim büyüklüğünde de olabilmektedir. 2 cm den büyük yağ kistlerinin tedavi ücreti muayeneyle belirlenmektedir. Büyük olanların ücreti da yaklaşık küçüklerin iki katı bedelle yapılıyor. Çok büyük olan yağ bezelerinin ameliyat ücreti muayene sonucunda belirlenir.

Lipom Ameliyatı
lipom ameliyat fiyatıTüm tedavi yöntemlerinde olduğu gibi lipom ameliyatı araştırılırken ödenecek ücret kadar alınacak hizmet kalitesi de araştırılmalıdır. Her beş şubemizde de yağ kisti tedavisini olabilecek en küçük boyda cildi keserek yapıyoruz buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan çok daha az iz kalıyor, örnek vermek gerekirse 3 cm lik bir kisti çıkarmak için 3-4 cm yer kesilip kitle basit bir şekilde çıkarılabilirken biz 3-4 cm lik bir kitleyi çıkarmak için 1.5 cm kesip kisti çocuk doğurtur gibi zorlayarak çıkarıyoruz böylece ameliyat izi az kalıyor ve işlem sonrası ağrı da minimal oluyor.  Vücuttaki lipomlar gibi kafadaki kistleri alırken saçı tıraş etmek hastanın kafasında 3-5 hafta dikkat çeken kısa saçlı bölge kalıyor bu sorunu yaşatmamak için saçlı kafadan kist çıkarırken saçları tıraş etmiyoruz bu sayede çirkin bir görünüm olmuyor hatta klinikten çıkarken ameliyat olduğunuz bile anlaşılmıyor. Vücuttakileri çıkardıktan sonra cildi gizli dikişlerle diktiğimiz için minimal iz kalıyor. Kafadan yapılan alımlarda mümkün olduğunca gaz beziyle pansuman da uygulamıyoruz. Yine çağdaş yaklaşım sayesinde hasta ertesi gün banyo yapabiliyor, 115 güm banyo yasağı vermiyoruz. Çok abartılı büyülükte olanlar için narkoz gerekebilir ancak % 95 inde bölgesel uyuşturma yeterli olmaktadır.
Özetle ;
Lipom ameliyatı ücretleri şu şekildedir. 2 santime kadar olan ilk kist 800TL eklenen her bir kist için 400TL ücret alınır. SGK hastalarına bu ücretlerin % 50’si uygulanır yani ilk lipom 400 TL eklenen her yağ kisti 200 TL olarak ücretlendirilir.

yağ bezesi fiyatı

 

Lipom Ameliyatı Fiyatı için 5 yorum yapılmış


[…] Kafada Yağ Kisti Hangi Bölüme Gider? Aslında tüm cerrahi branşların çıkarabileceği kadar basit bir işlemdir ancak daha kaliteli bir hizmet için bu konuda yetkin branş genel cerrahidir ve genel cerrahi bölümüne gidilmelidir. Gidilecek sağlık kuruluşları arasında SGK anlaşması olan kuruma gitmek aynı hizmeti çok daha ekonomik fiyatlara alınmasını sağlar, çünkü SGK lı kabul eden özel sağlık kuruluşları ücretlerin bir kısmını SGK dan almaktadır. Kafada Yağ Kisti Ameliyat Fiyatları; http://www.medipratik.com/lipom-ameliyati-fiyati/ […]

Asker ferhat

Hocam merhaba fındıktan çok az büyük belimde yağ bezesi var askerim asker olduğumdan dolayı sosyal güvencem bu şekildedir. Ücret nasıl olur

Doktorunuz

yağ bezesi tedavi ücretlerine bu linkten bakabilirsiniz
http://www.atillakaya.com.tr/kafada-yag-bezesi

Anonim

Ben malatyada yaşıyorum sosyal guvencem bulunmakta basimda var yağ bezesi ameliyatı hangi ilde yapıyorsunuz

Doktorunuz

size en uygun kliniğimize bu linkten ulaşabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/iletisim
Op.Dr.Atilla Kaya


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar