online randevu online randevu online randevu

Lazerle hemoroid tedavisi videosu

En sık görülen makat hastalarından birisi halk arasında basur olarak bilinen hemoroid hastalığıdır. Hastalığın iç ve dış olmak üzere iki tipi ve iç olanların 1.-2.-3.-4. olmak üzere 4 derecesi vardır. Utangaçlık, ihmalkarlık sonucu tedavi ertelenirse 1.derece olan hastalık zamanla ilerler ve 4.derece olur.

Lazerle Basur Tedavi Videosu;

Video 2 farklı yöntemi anlatmaktadır.
1- Lazerle basur tedavisi videosu
2- Boğma yöntemiyle hemoroid tedavisi videosu.
Bu sayfada okuyacaklarınız lazerle basur tedavisini içermektedir, diğer yöntem ayrı sayfada anlatılacaktır. Bu iki yöntem genellikle birlikte uygulanmaktadır.

Basur tedavisinde lazerle kullanımı sadece içerde olanlar için geçerlidir, dış basurda asla kullanılmaz. Anüsün iç kısmında yapılan bir işlemin video şeklinde görüntülenmesi oldukça zor olduğundan uygulamalar daha anlaşılabilir olması için hayvan sakatatları üzerinde çalışılmıştır. Akciğer kullanılmasının sebebi yumuşaklık açısından basur memesine benzer olması, dalak kullanılmasının sebebi ise renk olarak basura benzemesidir. Videodan da görebileceğiniz gibi yüksek ısı enerjisi taşıyan ışık memeye 2-3 saniye tutulmakta ve bırakılmaktadır. Işığın tutulduğu meme 90-120 derece arasında ısınır ve denatüre olur yani bir anlamda haşlanma şeklinde pişer. Bu duruma termal hasar denir yani ısıyla hasarlanma olur. Hasarlanan bu basur memesi büzüşerek yerine yeni, sağlam ve sağlıklı bir dokuyla kaplanır ve iyileşme sağlanmış olur.
Lazerle Basur Tedavisi Nasıl Yapılır ?
Anoskop denilen 1.5 cm çapında boru şeklinde aletle anüse girilir, bu aletle memeler görünür hale getirilir. Işık ve ısıyı taşıyan yapışmayı engelleyen teflonla kaplı cam tüp memenin en hassas olduğu noktaya bastırma şeklinde dokunulur. 1-2 saniye içerisinde 3-4 mm derinliğe kadar doku tahrip edilmiş olur. Ağrı duyusunu almamızı sağlayan ağrı sinirlerinin azaldığı yada olmadığı alanda yapıldığı için ağrı ve yanma ya hiç olmaz yada minimal olur. Kanama varsa 1-2 saniyede durur. Kanayan basurda en pratik çözümdür.
Terchen birinci ve ikinci derecelere uygulanır. Üçüncü dereceye ancak derece geriletme amaçlı uygulanabilir ancak dördüncü dereceye asla uygulanmaz.
Kesme , dikme işlemleri ve bunlara bağlı ağrı, acı gibi şikayetler olmadığı için uygulama sonrası kişi aynı gün işinin başına yada sosyal yaşamına dönebilir. istirahat gerekmez ve önerilmez, alabilecek hafif ağrı için ağrı kesici verilir başka ilaç önerilmez. Lazerle tedavi edilen hastaların % 10 kadarında ikinci seans gerekebilir, Idea Kliniğin 6 şubesinde de ikinci seans gerekmesi durumunda ücret alınmaz. İlk uygulama hangi şubede olursa olsun hasta 2.seans gerekmesi durumunda istediği şubeye gidebilir ve aynı şartlar geçerlidir yani ücret talep edilmez.

Videoda anlatılan hemoroid lastik tedavisi ayrı sayfada anlatılmıştır.

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar