online randevu online randevu online randevu

Bıyık ekimi

Bıyık ekimi ilk anda gereksiz gibi algılansa da erkek kimliği oluşumunda en önemli etkenlerden biridir ve olmaması kişide ciddi sosyal sorun yaratabilmektedir. Bıyığın hiç olmaması gibi seyrek olması, bir bölgede çıkmaması, yara veya yanık izi olması, saçkıran gibi sebeplerle dökülmesi de aynı şekilde kişide ciddi estetik sorun oluşturabilir.
Bıyık ekimi kimlere yapılır ?
– Köseliğe bağlı olarak hiç çıkmaması
– Seyrek olması
– Yara izi
– Ameliyat izi
– Yanık izi olması
– Saçkıranla bir kısmının dökülmesi
– İnce olması
– Simetrik olmaması (bir tarafın daha ince olması gibi)
– Bıyık şeklini değiştirme isteği
Bıyık ekiminin doğal görünmesi için dikkat edilecekler ;

bıyık ekimi kaç yaşında yapılır  bıyık ekimi sonrası
Bıyık ekimi saç ekimi gibi değildir, ayrıntıları olan bir işlemdir ve mutlaka bu konuda yeterli tecrübesi olan uzman doktora yaptırılmalıdır. Kötü yapılmış bir bıyık ekimi kişiyi hiç yapılmamasından daha fazla rahatsız edebilir. Bu sebeple aşağıda yazılacak ayrıntıları ekim yapacak doktora mutlaka sormalı,olumlu ve tatmin edici yanıt aldıktan sonra ekim yaptırmalıdır.
-Mümkünse sakalın gereksiz boyun alanlarından alınan kökler ekilmelidir çünkü sakal kılları bıyık kıllarının yapısıyla aynıdır, saç kılları ince kalır

seyrek bıyık nasıl sıklaşır  bıyık ekimi yaptıranlar
-Köklerin tamamı tekli ekilmelidir, 2-3 kök içeren greft şeklinde ekilmesi halinde tıraş olunduğunda ciltte çok çirkin görünen demet şeklinde bıyık görünümü olur. Doğalda hepsi teklidir.
-Köklerin ekim açısı 25-30 derece olmalıdır daha dik ekilen bıyıklar çalı gibi görünmesine sebep olur ki kişi bıyıklarını uzatırsa karşıya doğru diken gibi uzar.
-Ekim asla kanal açılarak yapılmamalıdır çünkü kanal açma aletleri 2 mm – 2.5 mm lik kesiklere sebep olur ve bunlar ciltte çukurluk yapar kişi bıyıklarını keserse bu çukurluklar kötü görünür. Ekim 0.6 mm kesici olmayan delici iğneler kullanılarak yapılmalıdır bu şekilde ekim yapıldığında jiletle tıraş olunsa dahi ciltte çukurluk görünmez.
-Bıyık ekimi sadece doktor tarafından yapılmalıdır çünkü bıyık ekimi yardımcı personellere yaptırılmaması gerekecek kadar ayrıntılı bir girişimdir.

sık bıyık ekimi Sakaldan bıyığa nakil yapılmıştır,resme tıklayarak büyütebilrisiniz
-Kökler alındığı anda bekletilmeden ekilmelidir çünkü biriktirilip sonradan ekim yapılması köklerin uzun süre oksijensiz kalıp ölmesine sebep olabilir.
-Bu ayrıntılara dikkat edilmesi halinde ekilen her kök tutar ve çıkan bıyıklar doğal bıyıklardan fark edilmeyecek kadar doğala yakın bir görünümle çıkar.
Unutulmaması gereken en önemli konu bıyık ekimi saç ekimi gibi değildir ve mutlaka bu konuda tecrübeli doktora yaptırılmalıdır.
Hayatınız boyunca yüzünüzün en görünen alanında taşıyacağınız bıyıklarınızı ektirmeden önce ciddi şekilde araştırmalı ve sonra karar vermelisiniz, işi aceleye ve ucuza getirmemelisiniz.

bıyık ekimi

http://www.mehmetkartal.com.tr/biyik-ekimi

Bıyık ekimi için 2 yorum yapılmış


serdar

ne kadar kök ekimi yapıkdı sadece bıyık bölgesine ?
Op.Dr.Atilla Kaya
orada 3 kişi var hangisini soruyorsunuz

barış

resimdeki pala bıyıklı adamın sadece bıyık bölgesinde kaç kök ekim yapılarak o şekile kavuşabiliriz ?
Op.Dr.Atilla Kaya
info @ideaklinik.com adresine fotoğraf gönderirseniz yaklaşık ihtiyacı belirleyebiliriz


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar