Anasayfa / Genel / Ameliyatsız En İyi Varis Tedavisi

Ameliyatsız En İyi Varis Tedavisi

En iyi varis tedavisi nerede sorusunun cevabı tabiî ki nettir; sadece varisle ilgili tedavi yapan damar cerrahının olduğu ve tüm teknolojilere sahip kliniktir. Bu şartların olduğu yerde her çaptaki damarlar için ayrı bir yöntem veya teknoloji kullanılarak en iyi sonuç alınır.

en iyi varis tedavisi nerede

Genel olarak düşünüldüğünde ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinin hepsi ameliyatla yapılan tedavilerden daha üstündür. Lazerle de olsa, neşterle de olsa fark etmez ameliyatsız yöntemler ameliyatlara kıyasla her yönüyle daha üstündür.
Zaten bu sebeple varise ameliyat uygulaması artık sadece devlet hastanelerinde yapılmaktadır sadece varise özel çalışan kliniklerde pek ameliyat yapılmamaktadır.
Varisleriniz varsa şu yöntemleri ayrıntılı incelemeli ve tüm bu teknolojilerin olduğu kliniklerden hizmet almalısınız. Ameliyat etmemiz gerekir denirse bunu bir daha düşünmeli ve fleboloji uzmanı görüşü almalısınız. Fleboloji uzmanları varis yoğunlaşmış kalp damar cerrhi uzmanlarıdır.

En İyi Varis Tedavisi

Lazer
Deri üzerinden uygulanan ve damar içine uygulanan yöntemler vardır.
Radyo frekans; Lazer gibi hem deri üzerinden uygulanan ve damar içine uygulanan yöntemler vardır.
Skleroterapi
Likit olarak uygulanır, damarın içine verilen ilaç damarı sonsuza kadar yok eder.
Köpük tedavisi
Skleroterapiyle aynı madde köpürtülerek kullanılır, skleroterapiden daha başarılıdır.
Mikro skleroterapi
Kılcal damar çatlamaları için uygulanan köpük veya likid skleroterapidir.
Bu yöntemleri tümünü Idea klinik’in 6 şubesinde aynı titizlikle uygulatabilirsiniz. İdea Klinik 6 şubesinde de tüm bu teknolojiler ve bu teknolojiler konusunda tecrübeli kalp damar cerrahisi uzmanları hasta kabul etmektedir.

en iyi varis tedavisi yapan klinik
Ameliyatsız Tedavinin üstünlükleri

Tekrarı daha azdır çünkü inceler de yok edilir
Hasta günlük yaşamını sürdürürken tedavisini olabilmektedir
Kadınlar için diğer bir önemli avantajsa bacaklarda hiç iz kalmamasıdır
0.1 mm kadar ince 2.5 cm kadar kalın tüm varisler tedavi edilebilir
Aylarda bandaj veya çorap giymek gerekmez
İş gücü kaybı olmaz
Narkoz gerekmez, hatta bölgesel uyuşturma bile gerekmez
Sadece bacak değil yüz bölgesindeki kılcallar da tedavi edilebilir

Ameliyatsız yöntemlerin olumsuzlukları ;
Teknoloji bağımlıdır
Türkiye de her yerde yapılmamaktadır
Tecrübe gerektirir

En İyi Varis Doktoru 

Bütün hastalıklarda olduğu gibi en iyi varis doktoru dendiğinde çalıştığı kliniğin teknolojiye sahip olup olmadığı ve bu teknolojilerin kullanımı konusunda yeterli birikimi olan tarif edilmiş olur, diğer taraftan teknoloji kullanımı yanı sıra kişisel beceri, damar hastalıkları konusundaki tecrübesi ve tedavi yöntemleri konusunda bilgisi önemlidir.
Diğer bir önemli husus ise doğru teşhis konabilmesidir çünkü doğru konmayan bir teşhisle doğru olan bir tedavi yapılamaz.
Örneğin var olan kılcal damar çatlamaları ve orta düzeyde genişlemiş toplar damarlar göz ardı edilirse veya görmezden gelinirse sadece kalın olanların tedavisiyle ilgilenildiği için var olan orta kalınlıkta olanlar ve kılcallar zamanla genişleyerek hastalığın tekrarlamasına sebep olur.
Bir çok hastalıkta olduğu gibi bu damar hastalıklarının tedavisinde de çok farklı yöntemler ve teknolojiler kullanılmaktadır.
En iyi varis doktoru diyebilmek için tüm bu yöntemleri bilmeli ve teknolojilerin kullanımına hakim olmalıdır yoksa her gelen hastaya “senin ameliyat olman gerekir” diyerek hastayı ameliyata ikna etmeye çalışır.
Varisin kılcal, retiküler ve kalın olarak çeşitleri vardır. Doğal olarak bu kadar farklı olan bir hastalığın tedavileri de çok farklıdır.
Bu kadar tedavi çeşitliği olan bir hastalık konusunda tecrübesi ve teknolojisi olan bir doktor ancak o hasta için en uygun tedaviyi seçebilir.
Şöyle ki ; sadece klasik cerrahi yapıyorsa hastasına radyo frekans,lazer, köpük gibi yöntemleri öneremez ve uygulayamaz.
En iyi varis doktoru kadar çalıştığı kliniğin önemi de vardır, kliniğin şu özellikleri sonucu çok etkiler;
Kurumun yapısı
Uzman sayısı
Damar hastalıklarına özel çalışıp çalışmadığı
Kliniğin teknolojik birikimi
Fiyat politikası
Tedavi ettiği varis hastası sayıları
Resmi kurumlarla (SGK) anlaşması olup olmadığı
Ulaşımın rahat olması
Hastaya yakın ve yaygın şubelerinin olup olmadığı
Tedavide garanti uygulaması varlığı
En iyi varis doktoru (flebolog) dendiğinde göze çarpan kalp damar cerrahi uzmanları ;
iletişim bilgileri

Bakırköy: 0212 572 72 65 veya 0542 621 0888

İzmir: 0542 295 52 54 veya 0232 4221006

Ankara: 0532 350 2587 veya 0312 431 75 47

Kadıköy: 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

Şişli: 0532 463 9682 veya 0212 247 10 04

Bursa: 0532 152 26 75 veya 0224 2491006

Şubelerin hangisinde muayene ve tedavi olursanız olun devamı için istediğiniz şubede ek ücret ödemeden devam edebilirsiniz.

Ameliyatsız Varis Tedavisi İzle

Hayatımızın bir çok kısmında aktif bir şekilde kendini gösteren ve hızla gelişmeye devam eden teknoloji sağlık alanında da aynı şekilde büyük değişiklikler olmasını sağlamıştır.
Bir çok rahatsızlığın gerek teşhisinde, gerekse tedavisinde kullanılabilen bir çok cihaz ile yöntem bulunmuş ve pahalı araçlar olduğundan nadir de olsa bazı tedavi merkezlerinde kullanılmaya başlanılmıştır.

ameliyatsiz-varis-tedavisi-

Bu bahsettiğimiz gelişmiş uygulamalar konumuz olan varis rahatsızlığı içinde gelişme göstermiş, oldukça başarılı ve etkili çözümler getirmiştir.
Bu uygulamalar ameliyatsız yöntemler olup, hastalara herhangi bir narkoz, kesi, ya da dikiş uygulanmadan 10-15 dakika kadar kısa bir süre zarfı içerisinde gerçekleştirilerek avantaj sağlamaktadır.

Bu videomuzda köpükle varis tedavisi uygulamasını canlı olarak izleyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Biz idea klinik olarak 6 şubemizde de binlerce hastamıza şimdiye kadar ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini uygulamış ve uygulamaya dedam etmekteyiz. Dilerseniz tüm uyguladığımız teknikleri sırasıyla tanıyalım.

1- Lazerle Varis Tedavisi

Sadece kılcal damarlara uygulanabilmekte olan yöntemdir. Lazerle ışınlarının sağlamış olduğu 70-100 derecede ki ısıyla problem yaratan damarlar tahrip edilmektedir.
Kılcal damarların şikayete yol açan tek sebebi özellikle kadınlar tarafından çirkin görüntüye neden olmasıdır.
Bunun dışında çok ciddi şikayetlere maruz bırakmaz. Özellikle gerek işi gerek özel hayatında etek ya da şort gibi giyimler seçen hanımlar kılcal varislerinden lazer yöntemiyle oldukça kolay ve pratik bir şekilde kurtulabilmektedir.
Böylece rahatsızlık veren kötü görünümde ortadan kalkmaktadır. Lazer yöntemi soğuk jel ile birlikte uygulandığından kişi çok ciddi acı ya da ağrı hissetmemektedir.

2- Radyofrekans Varis Tedavisi

Lazer ile benzer bir yöntemdir. İğne gibi sivri ucu bulunan alet sorunlu damarlar üzerine temas ettirilerek bu damarlar tahrip edilir.
Bu yöntemde kılcal damarlar için oldukça etkili bir yöntem olup, orta varislerin bazı türlerine uygulanabilmektedir. Kalın varisler için herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

3- Skleroterapi Yöntemi

Varis sorununun oluşumuna yol açan damarların içerisine özel bir ilacın enjekte edilmesiyle uygulanan yöntemdir.
Enjekte edilen bu ilaç sorunlu damarları tahrip ederek, kişinin rahatsızlığından kurtulmasına olanak tanır.
Oldukça etkili ve başarılı bir yöntem olan skleroterapi orta ve kalın varislerin tedavisi için uygulanabilmektedir.

4- Köpükle varis tedavisi

Kullanılan ilaç ve uygulama şekli birebir aynıdır. Fakat skleroterapi de kullanılan ilaç tamamen saftır, bu yöntemde ise ilaç hava ile karıştırılarak köpük şekline döndürülür.
Köpüğe benzediğinden dolayı köpükle tedavi ismi verilir. Etkisi ve başarılı çok yüksek olan bir yöntemdir. Yukarıda da hazırlanan video da bu yönteme aittir.

Ameliyatsız Varis Tedavisinin Avantajları

– Yöntemler oldukça etkili ve başarılı olduğundan hasta memnuniyeti tamdır.
– Hastane de yatmak ya da evde istirahat etmek gerekmez.
– Kişi tedavi biter bitmez iş, özel ve sosyal hayatına devam edebilir.
– Ameliyatla tedavi edilebilecek tüm varislere bu yöntemler uygulanabilir.
– Ağrı ya da acı yok denilecek kadar azdır.

İstanbul da 3 olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan kliniklerimizin tümünde bu sıraladığımız ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Ücretsiz Muayene
Yukarıda ki telefon numaralarımızdan size en yakın kliniğimizi arayarak, ücretsiz varis muayenesi olabilirsiniz.
Doktorlarımız sizin için uygulanabilecek olan tedavi yöntemleri ile fiyatlarını muayene sonrasında hemen ileteceklerdir.

Varis ameliyatı sonrası morluk

Varis bir damar hastalığıdır ve damara dokunmak az veya çok doku içine kan sızmasına ve buna bağlı olarak tedavi alanında morluklara sebep olabilir.
Doku tahribatı şeklinde yapılan tüm ameliyatlardan sonra ameliyat alanında morluklar olması olağandır. Her zaman görülmez ancak olsa da sorun yaratmaz.

varis-ameliyati-sonrasi-morluk

Varis tedavisi sonrası morluklar da yine hasara bağlı küçük kanamalardır. Varis ameliyatı varis tedavisinde uygulanan en agresif ve en çok yan etkisi olan yöntemdir ve bu sebeple giderek uygulaması azalmakta hatta devlet hastaneleriyle sınırlı hale gelmektedir.

Doku içine kanama meydana gelir
Varis ameliyatı sonrası morlukların en önemli sebebi damarların kesilmesi ve yer yer çekerek koparılarak alınmasından kaynaklanan can sıkıcı bir durumdur.
Öyle ki haftalarca çok dramatik bir görünüme sebep olur. Her ameliyatta çevresel kılcal damarların da kesilmesine bağlı olarak ameliyat alanına kan sızıntısı olur, her ne kadar kanamalar kontrol edilse de işlem bitişinde bir miktar daha sızıntı devam eder.
Ameliyatın türü ve genişliğine göre bu kanamanın miktarı da farklı olur. Çok kanaması beklenen girişimlerin sonunda o bölgedeki kanı emecek dren denilen alet konur.
Varis ameliyatlarında da çok sayıda damar kesildiği, stripping ameliyatında çok sayıda yan dal damarların çekerek koparılması sebebiyle cilt altına abartılı düzeylerde kanama olur.
Çekme işleminden sonra tampon yapılsa da, işlem sonrası sıkı bandaj sarılsa da bu durum değişmez yani doku içine bol miktarda kanama olur. Damar boyunca uzun mesafeler olduğu için dren konması da mümkün olmaz ve doku içinde kalır.

Bir süre sonra morluklar kaybolur
Cildin altına akan bu kan sonraki 2-3 günde ezilmiş gibi morluk şeklinde görülür, 10-15 gün sonra bu morluk sarı ve yeşil hale döner, 2-5 ay sonra büyük oranda kaybolur. Kaybolma işi vücut tarafından yapılır, akmış olan bu kan vücut tarafından yeniden kan yapımında kullanılmak üzere taşınır.

varis morlukları ne kadar sürede geçer

Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde çok daha az görülür ve hızlı kaybolur
Ameliyatsız yöntemler olan radyo frekans, lazer, skleroterapi ve köpük tedavisinden sonra da morluk görülebilir ancak ameliyatlardan sonra görülenlerle kıyaslanamayacak kadar azdır ve kısa sürede kaybolur. Buradaki morarmanın sebebi ise damara sokulan iğnenin çıktığı kısımdan birkaç damla sızıntı olmasıdır.

Ameliyat sonrası oluşan bu morluklar kendiliğinden emilerek kaybolur, dışarıdan sürme şeklinde uygulanan çeşitli merhemler önerilse de süreci pek değiştirmez.

Varisleriniz varsa ameliyat sonrası aylarca süren morluklara katlanmak istemiyorsanız çağdaş tedavi yani kesip dikmek gerektirmeyen yöntemleri araştırın, ameliyat oldunuzsa da morluklardan tedirgin olmayın 2-5 ayda %99 ihtimalle kendiliğinden geçecektir.
Şunu da bilmekte yarar var varis ameliyatı sonrası tekrar ihtimali oldukça yüksektir yani tekrarlarsa bu tür morlukları yaşamamak için ameliyatsız yöntemleri tercih edin. Ameliyatsız tedavi yöntemlerinden sonra morluklar daha az görülür ve herhangi bir tedavi gerekmeden 1-2 haftada kendiliğinden düzelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz