Anasayfa / Genel / Pilonidal sinüs ücreti

Pilonidal sinüs ücreti

Pilonidal sinüs tedavi ücreti bir çok şeye göre değişir bunların en önemlisi kurumun fiyat politikasıdır, aynı ameliyat herhangi bir hastanede bir bedelle yapılırken popüler bir hastanede on bedelle yapılabilmektedir yani standart bir ücret yoktur.
Bir hastalığın tedavi ücretini belirleyen bir çok etken vardır bunların en önemlisi devletin fiyat belirlediği kurumlarda fiyatların sabit olmasıdır çünkü bu kurumlarda sosyal güvenceye göre belirlenir. Özel kurumlarda ise daha değişik etkenler vardır. Aynı ameliyat olsa bile yapılan kurumun popülaritesi,ameliyat dışı hizmetlerin ne kadar lüks olduğu gibi faktörler etkilidir ve fiyatlar 4500 TL ile 20 000 TL arasında değişir.
Pilonidal sinüs tedavisi yapan kliniklere mail yada telefonla fiyat sorulduğunda genellikle “hastalığınızın durumuna göre değişir” denir ve fiyat verilmez, aslında bu doğru değildir çünkü yapılacak ameliyat yaklaşık aynıdır ve ücret net söylenebilir.
Idea klinik internette tedavi ücretlerini yazan bir tek kurumdur. Fiyatlar hastaya göre değişmemekte ve her hastaya aynı fiyat uygulanmaktadır. Fiyatı etkileyen tek şey hastanın sosyal güvencesinin olup olmamasıdır.
Pilonidal sinüs ameliyat fiyatları şu şekildedir
SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalara her şey dahil 4500 TL’den başlamaktadır. Hastalığın düzeyi, uygulanacak yöntemler ve kullanılacak malzemelere göre değişiklik göstermektedir.

Pilonidal sinüs ameliyatının kaç lira olduğu tabiî ki önemlidir ama yapılacak ameliyat tekniği de bir o kadar önemlidir çünkü 10 dan fazla ameliyat tekniği vardır ve hepsinin avantaj ve dezavantajları vardır. Bu yöntemleri iyi araştırmadan karar vermemelisiniz yoksa 10 dakika istirahat sonrası işinize dönebileceğiniz bir ameliyat yerine 15 gün yüzüstü yatmanızı gerektirecek zor bir ameliyat olabilirsiniz.
Pilonidal sinüs tedavisi için uygulanan bu yöntemlerin avantaj ve dezavantajları ayrı bir sayfada incelenecektir ancak bascom yöntemini ve mikro sinüsektomi yöntemini araştırmadan karar verilmemelidir.

pilonidal sinüs tedavi ücretipilonidal sinüs ameliyatı ücreti

2 Yorumlar

 1. ben tedavisini cildiyenin yapması gerekmiyor mu ?
  Op Dr atilla Kaya
  gerekmiyor

 2. Merhaba

  oncelikle turkcem icin ozur dilerim fazla iyi degil ama elimden geleni yapicam size anlatmak icin Ben Irlandada yasiyorum ve sinuslerimde sorun var ve kesinlikle ameliyat olmak istiyorum ,ortalama fiyat sorcaktim ne kadar olur
  tesekkurler
  Sare
  Sen.sare@gmail.com
  Op Dr Seher Şirin
  sinusten kastınız kıl dönmesi yada pilonidal sinus ise tedavi ücretine şu linkten ulaşabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz