Anasayfa / Genel / Ben sildirme fiyatları

Ben sildirme fiyatları

Ben tedavi fiyatları olarak araştırıma yapıldığında net ücret belirten tek kurum Idea Kliniktir. Ben (nevüs) tedavisinde bir çok teknoljik tedavi çeşidi vardır ve kullanılan teknolojiye ve yönteme göre tedavi süreci ve buna bağlı olarak ben tedavi ücreti çok değişmektedir. Net ücretlere geçmeden genel kavramları şöyle yazabiliriz.

Tedavi video ve fotoğrafları için instagram.com/bentedavisi

Ben Sildirme Fiyatları Neye Göre Değişir

– Sayısı
– Büyüklüğü
– Ciltten kabarık olup olmaması
– Kullanılacak teknoloji

ben sildirme görselleri  ben sildirme sonrası
Büyüklüğü 1 cm ye kadar olanlar standarttır ve ayrıntısı aşağıdaki gibidir, büyüklüğü 1 cm yi geçtiğinde bu ücretler ikiye katlanır. Bir kolu kaplayan yada yüzün bir tarafını kaplayan çok büyük benlerde ücretlendirme muayeneyle yada fotoğraf gönderilmesi halinde belirlenir.vücuttaki kırmızı benler nasıl alınır

Radyo Frekansla Ben Silme Fiyatı

Yüksek frekanslı radyo dalgaları kullanılır. Hem ciltten kabarık olmayan hem de kabarık olan renkli veya cilt renginde benlerin tedavisinde uyguluyoruz. Tek ben tedavisi 1000 TL’den başlarken eklenen her ben tedavisi 500 TL’den başlamaktadır. SGK mensubu hastalara ilk ben 500 TL’den başlarken eklenen her ben 250 TL’den başlamaktadır.

Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır, % 5 ihtimalle 2.seans gerekebilir, 2.seans gerekmesi halinde ücret alınmaz. İki ayın sonunda uygulamanın yapıldığı noktada kabarıklık veya kahverengi lekelenme varsa ikinci seansa gelinmesi gerekir. Bu süre iki aydan önce olmamalıdır ancak çok daha geç olmasında sakınca yoktur.

Lazerle Ben Sildirme Fiyatı

Koyu renkli deriden kabarık olmayan yani koyu renkli leke gibi görünen benlerin tedavisini lazerle yapıyoruz. Diğer yöntemlerde olduğu gibi ben sayısına göre ücretlendirilmektedir. Fiyatlar radyo frekansla aynıdır. Radyofrekanstan tek farkı lazerde seans sayısı çok olabilir, 10 seansı bile geçebilir. Seans sayısı kaç olursa olsun ücret alınmadan devam edilir.

Koterle Ben Yakma

Radyo frekansa benzer ancak daha eski bir teknolojidir, ücretlendirme radyofrekans gibidir. Kullanımı giderek azalmıştır.

Plexr Ben Sildirme

Asıl adı plazma tedavisidir. Plazma enerji türüdür. Son yıllarda kullanıma girmiş giderek yaygınlaşmaktadır. Plexr ismi onlarca cihaz markasından biridir. İdea Klinik şubelerinde kullanılmaktadır. Etki mekanizması lazer ile koter arasındadır. Sprey koter diye bir cihaza benzer şekide etkiler. Deriye tam değmeden enerji açığa çıkmakta ve deride yüzeysel bir yanık oluşturmaktadır.
Plexr ücretleri diğer yöntemlerle aynıdır. Geniş lekeler muayeneyle ücretlendirilir.

Ameliyatla Ben Aldırma Ücreti

Daha çok döner sermayeli kurumlar ve teknoloji olmayan muayenehane tarzı yerlerde uygulanır, ameliyat kelimesi geçtiği için daha yüksek rakamlar istenebilir. Bir başka önemli sebepte ben tedavisi yapan klinik veya doktorun fiyat politikasıdır, aynı işi yapan bir doktor 500 TL alırken bir başkası 2000 Lira alabilir. İdea klinik şubelerinde ben ameliyatı hasta ameliyat konusunda ısrarcı ise yapılmaktadır yoksa ameliyatsız yöntemler tercih edilir, çünkü iz miktarı çok daha az olur.
Diğer bir yaklaşım da SGK dan alınan ücrettir, hasta SGK lı ise ameliyat tercih edilir çünkü SGK ameliyat ücretini öder ama teknolojik tedavileri estetiğe soktuğu için ödemez.

Tedavilerde tabiki fiyatların önemi büyüktür ama görsellik için yapılan bir işlem sonrası daha kötü bir görünümden dolayı rahatsızlık yaşamamak için ben sildirme işleminizi her çeşit teknolojinin ve bu konuda tecrübeli doktorların olduğu kliniklerden hizmet almak daha doğru bir yaklaşım olur.

Ben Tedavisi Yapılan Devlet Hastaneleri

Burada asıl bilmeniz gereken bir önceki paragrafta yazılanlardır. Devlet hastanelerinde benlerinizi ücretsiz aldırabilirsiniz ama büyük ihtimalle cerrahiye sevk edilirsiniz beninizden daha kötü bir ameliyat izi kalır ya da dermatoloji polikliniğine gidersiniz kriyoterapi yaparlar ya belirgin iz kalır veya defalarca gidip gelmeniz gerekir.
Özellikle görünür yerinizdeki benler için en az iz brakan yöntemi seçin, paranız yoksa olmasını bekleyin, pratik ve doğru yaklaşım budur. Doğrudan saparsanız üzülebilirsiniz, dikkatli olun.

https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html

ben sildirme ücretleri

36 Yorumlar

 1. Merhaba hocam,

  Yukarıda 3.cü resimdeki benin aynisi ve her gün artarak oluşan kırmızı sigorta doktorunun dediği üzere kırmızı benin tedavisi ve fiyatlandırması nasıl olacaktır. Bilgilerinizi rica ederim.

  Kemal Dural

  • Merhaba
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz,tedavi ve ücretlendirme hakkında bilgi verebiliriz.

 2. Merhabalar,
  Yüzümde kahverengi bir ben var ve gittikçe büyüdü.. Devlet hastanesinde doktor benin ameliyat ile alınabileceğini söyledi.. Ama yüzümde izin kalmayacağına garanti veremedi.. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim..

  • benler büyüdükçe iz kalma ihtimali artar,ama tedavide kullanılan yöntem izi minimal hale getirebilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,beninizin durumunu değerlendirelim

 3. Hocam kızım 2.5 yaşında doğuştan burnunun yanında ben var kendisi de aynaya baktığında farklı göründüğünü anlıyor ve eliyle silmeye çalışıyor aldırmak istiyoruz ama yaş sınırı varmı ve daha küçük olduğu için canı yanarmi . Çok koyu değil ama kahverengi ve yüzeysel bir ben

 4. hocam benim bitane benim var kahverengi acaba lazerle mi aldirabilirim

  • ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 5. Hocam benim yüzümde çok fazla ben var ama kabarık değil ve sürekli olarak çoğalıyor aldırdığımda iz kalmasından korkuyorum ne yapmalıyım

 6. Hocam yuzumde daha once ben yoktu ve sonradan cikti aldirmak istiyorum izi kalir mi

  • Ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.tedaviden sonra farkedilir düzeyde iz kalmaz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 7. burnumun hemen altında mercimek tanesi gibi fiyatı nekadardır ?

 8. hocam lazerle ben aldirma giyati nekadardir

 9. Merhaba kaşımın içinde var birtane ben ama nasıl aldırabılırım kaşımda gitmiş olmazmı ?

  • RF ile alınırsa kıl kökü zarar görmez,kaşlar uygulama esnasında uçları kırılsa bile kökleri kalacağı için uzayacaklardır
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 10. hovcam benim yüzümde tahmini bi 25 tane felan var ne kadara silinir öyle büyük benler deil cilt benleri küçücükler

 11. Sigillerim cok buyuk olur mu

 12. Hocam bende de baya ben var hem kabarik hem kabarik olmayan acaba yardimci olabilir misiniz?

 13. İzmirde Olan Hastanelerinizin Adresini Alabilirmiyim Gelmek İstiyorum

 14. Kaşımın üzerinde kahverengi ve mercimek tanesinden biraz daha büyük bir ben var bunu aldırmak istiyorum fakat çevresel faktörler kafamı karıştırmış durumda. İz kalıp kalmaması da muamma sizce ne yapmalı?

 15. Siyah benlerim var aldirmak istiyorum cildimde iz kalirmi

 16. Hocam benimde burnumun üstünde doğuştan ben var önce kücüktü büyüdü aldırsam bişey çıkar diye korkuyorum cevap bekliyorum teşekürler

 17. Doktor bey kızım 1 yaşında burnunda doğuştan bir beyaz ben vardı şimdi kabardı ve siğil gibi oldu bu nedir ve tedavisi varmı? Teşekkür ederim.

 18. HOCAM BENDE BENLERİMİ ALDIRMAK İSTİYORUM OĞLUMDA BENİM GİBİ LAZERLE YAPTIRMAK İSTİYORUM AMA KORKULARIM VAR CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM HOCAM AYRICA SSK’LIYIZ
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Korkacak bir şey yok öyle ki bölgesel uyuşturucu bile kullanmanız gerekmiyor

 1. Geri bildirim Doğuştan benler nasıl alınır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz