online randevu online randevu online randevu

Makat hastalıkları resimli

Makat hastalıkları resimleri size yol gösterici olabilir ancak doğru teşhis proctoloji uzmanı tarafından konabilir. Hatta sadece muayene yetmeyebilir anoskop muayenesi de gerekebilir. Makatınızdaki sorun görüntüleyebileceğiniz durumda ise sanal muayene sayfasından yada size en yakın Idea klinik şubesinin cep telefonu aracılığıla fotoğraf göndererek teşhis, tedavi ve tedavi ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda göreceğiniz makat hastalıkları resimleri değişik şikayetlerin görselleridir, ayna yardımı veya fotoğraf makinesiyle kendinizinkini görüntüleyip kıyaslama yapabilirsiniz. Fotoğraflara tıklayarak daha büyük şekilde görebilirsiniz.

1.derece hemoroid1.Derece hemoroid görseli ; Hemoroidin en erken dönemidir, aslında hastalık olarak değerlendirilmemekte ve tedavi önerilmemektedir. Kanama yaparsa ve bu kanama dışkıyı düzenlemeye ve ilaç kullanmaya rağmen durmazsa tedavi edilir. En etkili ve pratik çözüm 2 dakikada uygulanabilen lazerdir.Dışardan bakıldığında görülecek veya görüntülenecek bir bulgu olmaz ancak anoskop yardımıyla görüntülenebilir, sadece zaman zaman kanama olabilir bunun dışında şikayet beklenmez.

 

ikinci derece basur2.Derece hemoroid görseli ; Normalde dışardan bakıldığında bir şey fark edilmez herşey normaldir. Tuvalette memeler çıkar ama hasta ayağa kalkarken memeler içeri girer. Dışkılarken dışarı çıkma miktarı büyüklüğü ve hastanın ıkınma şiddetiyle ilgilidir yani çokıkınıca daha fazla çıkar. Hasta dışkılarken muayene edilemeyeceğinden anoskop muayenesiyle teşhis kesinleştirilebilir. Parmakla muayene (rektal tuşe) ile dokunak yada hissetmek yani teşhis koymak mümkün değildir. Ancak hastanın anlattıklarıyla tahmini teşhis konabilir.

 

üçüncü derece hemoroid3.Derece hemoroid görseli ; 2. derecede ki gibi memeler normal şartlarda dışardan bakıldığında görünmez, anoskopla net teşhis konabilir. Hasta ” memeler dışkılarken dışarı çıkıyor, eskiden kendi girerdi ama artık elimle zorla içeri itiyorum yoksa saatlerce dışarda kalıyor” şeklind etarif eder. Dışarda kaldığında makat kasları tarafından sıkıştırılarak ağrı yapabilir, yüzüstü istirahat ederek 1-3 saatte içeri girmesini beklenebilir. Bu düzey ameliyatsız yöntemlerin uygulanabileceği en ileri düzeydir, biraz daha ilerlerse ayaktan yapılabilen ameliyasız yntem uygulanamaz.

 

dördüncü derece hemoroid4.Derece hemoroid görseli; Basurun en ileri seviyesidir. İçerdekilerle dışardakiler artık birbiriyle kaynaşmıştır, ayırt etmek mümkün değildir. Memeler sürekli dışarıdadır, içeri konaması zordur, konsa da hemen geri çıkar. Sürekli dışarda olduğu için artık ağrı oldukça azalmıştır. Tedavisi en zor düzeydir. Tercihen bu düzeye gelmeden tedavisi yapılmalıdır. Ameliyatsız yöntemler bu düzey için uygun değildir ancak düzey geriletme amacıyla lazer ve lastikle boğma yöntemleri uygulanabilir. En iyi tedavisi THD  yntemi tercih edilmelidir, THD yöntemi yaptırılamıyorsa klasik cerrahi yapılabilir.

 

dış basur görseliDış hemoroid görseli ; Genellikle iç ve dış birlikte olur ancak bazen sadece dış basur da olabilmektedir. Sadece dış olduğunda içeride sorun olmaz sadece dışarıda memeler vardır ve giderek büyür. Bu türde derecelendirme büyük, orta büyüklükte ve küçük olarak yapılır. sayısal değerle sınıflama yapılmamıştır. Estetik olarak kötü görünmesi dışında ciddi şikayet yapmaz, daha çok ıslaklık, kaşıntı, koku gibi subjektif şikayetler olur. Cerrahi olarak alınması dışında tedavisi yoktur.

 

tromboze hemoroidTromboze hemoroid görseli ; Var olan basurun şiddetli ıkınmayla dışarı çıkması ve anüs kasları tarafından sıkıştırılması sonucu ortaya çıkan ve çok şiddetli ağrı yapan bir hastalıktır. Mercimek kadar olabildiği gibi portakal kadar büyük te olabilir. Bölgenin en şiddetli ağrı yapan hastalığıdır. Özellikle çok büyükse dayanılmaz düzeylerde ağrıya neden olabilir. Genel yaklaşım akut faz geriledikten yani ağrı ve şişlik kaybolduktan sonra basurun düzeyine göre tedavi planlamaktır.

 

anal fissür resimleriMakat çatlağı resmi ; Bölgenin en ağrılı hastalıklarındandır, dışkılarken cam kırığı Kronik Anal fissurçiziyormuş gibi bir acı dışkılamadan sonra ise maktta kas kasılması şeklinde ağrı olur. Özellikle tuvalet hasta için ıstırap haline gelebilmektedir. Erken dönemde acı dışında sorun olmaz, tuvalet sorası ağrı müzminleştiğini gösterir. fotoğrafta yırtık gibi bir grünüm olur.

Müzminleşmiş makat çatlağı resmi ; Sentinel tag denilen küçük bir meme eklenmiştir ve hastada dışkılama sonrası ağrı olur ve saatlerce sürer.

fistül görüntüsüFistül görselleri ; Makat yanında akıntı yapan delik vardır, akıntı süreklidir. Makatı saran kasların önünden veya arkasından geçmesine göre iki sınıfa ayrılır. komplike ve inkomlike olarak iki tiptir. Komplike olanrın tedavisi daha zordur, tekrarı yüksetir. En sık sebebi anal apsedir, fistüllerin % 95 i apseden kaynaklanır. Fistül uzun yıllar tedavi edilmezse akıntının olduğu dış ağızda kanser gelişme riski vardır. Bu sebeple teşhis konduktan sonra gereken yapılmalıdır. Komplike olanlar tekrar eğilimi yüksektir bu sebeple tecrübeli ellerde yaptırılmalıdır.

 

kondilom resimleriKondilom görüntüsü ; Makat siğili de denir, çok değişik düzeylerde yaygınlığı olur, anüs içinde hatta sıklıkla bağırsağa kadar ilerlemiş olabilir. Tedavi öncesi mutlaka bağırsakların son kısmı görüntülenmelidir ve içerde varsa asla kremle tedavi edilmeye çalışılmamalıdır. Özellikle anal sex yapanlarda bağırsağa ilerlemiş olma ihtimali sebebiyle kesinlikle anoskop muayenesiyle emin olunmalı ve yapılacak işlemler buna göre planlanmalıdır. Sadece dışardaki kondilomları almak veya kremle iyileştirmeye çalışmak içerdekilerin çok ilerlemesine neden olur.

 

kıl dönmesi resimleriKıl dönmesi (pilonidal sinüs) ; Makat hastalıkları sınıfına girmez ama makata yakın olduğu için proctoloji branşına girer. Hastalığın başlangıç süresi ve kişinin temizliğe dikkatine bağlı olarak çok ilerleyebilir. İlerlemesi daha çok orta hattan çok uzakta ve çok sayıda çıkış deliği olduğunu veya büyük açıklık olduğunu gösterir. En etkin tedavisi kişinin okuluna işine ara vermeden yaptırabileceği mikro sinüsektomi yöntemidir. 2 cm alan uyuşturularak 10-15 dakikada yapılabilir. Yatak istirahati, yara bakımı, pansuman gibi uygulamalar gerekmemesi önemli avantajlarıdır.

 

anal apse görseliMakat apsesi görüntüsü ; Mikrobik bir hastalıktır, anüsün nemini sağlayan koltukaltı ter bezlerine benzer bzlerin tıkanması sonucu iltihaplanma olur, iltihabın tedavisi gecikirse apseye dönüşür. Yne bölgenin en şiddetli ağrı yapan hastalıklarındandır. Ağrı her gün biraz daha artar. Tespit edildiği andan sonra en kısa sürede boşaltılmalıdır. Yoksa fistül hastalığına dönüşür ki tedavisi apseden çok daha zordur. Apse 1 dakka içerisinde boşaltılır ve boşaltıldığı anda şikayet % 70 oranında azalır

 

 

makat hastalıkları görselleri

 

 

Makat hastalıkları resimli için 79 yorum yapılmış


vehbi

mkatın etrafında ara ara yanma oluyor yıkadıgımda bu aralarda kanama oluyor makatın etrafında normalde hiç bir şekide ne kaşınma ne acı sadece büyük abdesti yaparken oluşuyor sebebi ne olabilir sizce tskler şimdiden
op Dr Ergun Aygören
anal fissür olabilir.gelirsneiz muayene ile değerlendirip botoxla tedavi edebiliriz.

Tolga

Hocam ben size bir şey sormak istiyorum

Doktorunuz

sorabilirsin
Op.Dr.Atilla Kaya

Mujgan

Makatın yanında et parcası var ben basur dıye bılıyom ama kanama yapıyo tehlıkelımıdır sımdıden tesekkur eferım

Doktorunuz

et parçası ise fissüre bağlı ragad olabilir ve fissür kabıyor olabilir.kanama olduğu için hastalığınızı tam teşhis etmek için muayene olmalısınız
Op.Dr.Atilla Kaya

Rugati

Hocam makatin etrafinda mora yakin siyahimsi tepecikler oluyor bazen sigil de degil bu sarkma da yok icerden. Nedir bunlar kas mi

Doktorunuz

kabızlık ve ıkınmaya bağlı şişlikler yani hemoroid oluşabilir.fakat yinede muayene ile değerlendirmek gerekir.eğer kondilom varsa bulaşıcıdır ve hızlı yayılır.
Op.Dr.Ergun Aygören

Suat

Hocam beniim cinsel organ ve obur bolge arasında sivice gibi bir sey var cok kucuktu ama ertesi gun biraz daha şişmiş gordum ne olabilir lutfen cevaplayın

Doktorunuz

anal apse olabilir.gecikmeden genel cerrahiye muayene olup açtırmalısınız
Op.dr.Adil Altınsoy

Omrk

Slm hocam buyuk tuvalete haftada 1 yada 2 kez cikiyorum.lavobodan ciktiktan sonra bir birbucuk saat siddetli yanma oluyor ve ayakta duramiyorum acidan nedeni ne olabilir ve nasil bir yol izlemeliyim saygilar…

Doktorunuz

şikayetleriniz tipik anal fissüre benziyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan yapabiliriz.dışkılamadan önce ve sonra sıcak oturma banyosu yapın,kabız kalmamalısınız,tuvalette uzun kalıp aşırı ıkınmamalıısnız,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
Op.Dr.ergun Aygören

mert

hocam resim atsam bakarmısınıız teşhiş için

Doktorunuz

05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz
Op.Dr.Atilla Kaya

bilal

Makatim 1 aydir sis icten ve distan anca parmak la ittigimde yapabiliyorum

Doktorunuz

muayene ile değerlendirilip sorun tespit edilmeli
Op.Dr.Nizam Kurtdere

Madur

Hocam büyük abdest yaparken fındık büyüklüğünde tek bir meme dışarı çıkıyor. Elimle ittirerek içeri giriyor. Sizce bu hemoroid bogma yöntemi kullanarak tedavi edilir mi.
Bir de asıl acı veren çatlak da var. İkisinin de mevcut olması yaygın bir durum mudur. O kadar canım acıyor ki rektal muayene kabus gibi korkutuyor. Ne yapmalı. Lütfen yardım

Doktorunuz

anal fissürdeki spazm ,sıklıkla hemoroide yada hemoroid şikayetlerinin artmasına neden olabiliyor.öncelikle fissürünüz tedavi edilmeli,
Op.Dr.alirıza Şahap Barlas

Elzem

Hocam ben yaklaşık 3-4 gün önce lavaboda fazla ıkındım kabızdım.Oruçlu oruçlu da zorladım ama zorlamazsam karın ağrısından ölecektim.akşama doğru baktığımda biraz zorladığım için makatımda bi yumuşak orta boylu bi nohut gibi bir şey var. Ikındıkça iç kısmında da yumuşak bir şey olduğunu gördüm. Büyük tuvaletimi zor yapıyorum yani ağrı sızı ya da kanama yokta hani çıkmıyor küçükte olsa. Hocam basur falan değildir demi ? Normal yaşantıma devam ediyorum ağrı yok sızı yok sadece merak ediyorum ne olduğunu ? Anal hematom mu makat çatlağı mı ? Kendiliğinden geçer mi ? Ama dışkılarken biraz ıkınmak zorunda kalıyorum yoksa çıkmıyor hocam ne yapmalıyım ? Hocam bir günde böyle kötü bir durum olabilir mi yardım edin nolur ?

Doktorunuz

hemoroid olabilir.hematom ve fissürde ağrı olur
Op.Dr.Ergun Aygören

Anonim

kasintiyla basladi buyuk abdesti yaparken aci yapmaya basladi yanma hissiyle birlikte simdide kanamaya basladi ne olabilir

Doktorunuz

kanama varsa mutlaka anoskopi muayenesi mutlaka yapılmalı.kaşıntı sıklıkla anal fissürün ilk bulgularındandır.
Op.Dr.Ergun Aygören

Şerife

Hocam merhaba benim yaklaşık bir ay önce makatın hemen kenarında et beni benzeri birşey çıktı pek rahatsız etmiyordu. Sonrasında bir ara kabız oldum dışkılama esnasında çok acıdı spnraki günlerde öyle pturup kalkarken sürekli hissediyodum ama sadece dışkılarken biraz acı oluyodu sonra geçti gibi oldu ama şimdi o etbeni benzeri dediğim yerin hemen yanında minik bir çukurluk benzeri birşey var sanki açık yara gibi içinde minik beyaz renkli bişey var ama sivilce gibi değil gayet açık orası endişelenmeli miyim yardımcı olur musunuz?

Doktorunuz

genel cerrahiye muayene olmalısınız
Op.Dr.demet Ağras

Beril

Hocam makatın üstünde et parçası var.Büyük abdestimi yaparken damla damla akıyor kan ama bazen oluyor zorlandığım zaman yani ama ne zamandır olmuyorum hemoroid olduğundan şüpheliyim.

Doktorunuz

kanama olduğu için anoskopi muayenesi mutlaka yapılmalı.tedavi muayene sonucuna göre belirlenir
Op.Dr.Alirıza Şahap Barlas

Emrecan

Merhaba hocam benim makatımın yanında mora ve siyah renkleri arasında bir meme oluştu suan bir ağrım yok. Sizce nedir bu?

Doktorunuz

ağrı olmaması ilginç.makat çevresindeki bu tür oluşumlarda ağrı görülür genellikle.muayene olmalısınız
Op.Dr.Demet Ağras

Nur

Hocam 3 gundur makat ve vajinal bolge arasinda bir şişlik var ve tuvalete oturdugumda ikindigim an yaniyo aciyo nedir bu

Doktorunuz

kabızlık varsa anal fissür ve ona bağlı ödem olabilir.anal apsede olabilir ,kesin tanı için muayene olmalısınız
Op.Dr.Nizam Kurtdere

Nur

Hocam watsaptan bi resim atsam olurmu gercekten çok çekiniyor ve korkuyorum doktora gitmekten

Doktorunuz

05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz
Op.Dr.Seher Şirin

reşat

Hocam bir haftadır kabızlık sıkıntısı çekiyorum, dışkılama yaparken dışkım çok zor cıkıyor. Genel cerraha gözüktüm,anaskop ile muayene edip kabızlıga dayali makat çatlağı var dedi ve kabızlık bitince geçicek dedi herhangi bir tedavi söylmedi . Şuan sanki makatim tıkanmış gibi .Hemoroide döşünür mü sizce.

Doktorunuz

anal fissür anal spazma ve ödeme neden olur.buda sizde tıkanmış hissi yapıyor.makat hastalıklarına spesifik çalışan genel cerrahi uzmanına görünmelisiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.sıcak oturma banyasu yapabilirsiniz
Op.Dr.Alirıza Şahap Barlas

Eren

Hocam merhabalar benim makatımın dıştan bakıldığında hiçbişey yok ancak her büyük abdest snra çok şiddetli ağrı oluyor doktora kaç kere gittim görünürde bişey yok deyip ilaç krem fitil verip gönderiyorlar ama onlarda iyi gelmiyor yaklaşık 7 8 aydır bu prıblemim var ve gün geçtikçede ağrılarım artıyor en snki devlet hastanesi doktoru 10 gün snra gel kolonoskopi dedi sanırım yapalım dedi sizce benim hastalığım ne olabilir?ve ne tavsiye edeesiniz bu arada hiç bi zaman kabız olmadım son derece yumuşak dışkılarım hep zaten sebze ağırlıklıda besleniyorum acı baharat hiç yemem neden oluyor sizcce bu ağrım ??

Doktorunuz

şikayetiniz anal fissüre benziyor.makat hastalıklarına spesifik çalışan genel cerrahi uzmanıan görünmelisiniz.
Op.Dr.Seher Şirin

Anonim

Hocam makat etrafında şişme yok fakat morarma ve agri var.kabızlık hiç bilmem nerdeyse sürekli ıshal im bu anus kanseri belirtisidir. Korkuyorum.3 gündür otururken ağrı hissediyorum.şimdiden tesekkurler

Doktorunuz

hemen kötü duygu ve düşüncelere kapılmanıza gerek yok.öncelikle durumunuz muayene ile değerlendirilir.herhanngi bir sorun saptanırsa tedaviniz ona göre planlanır.
Op.Dr.Alirıza Şahap Barlas

Anonim

selam hocam benim makatımda flndık kadar şişkinlikler var cok ishalden sonra bóyle oldu acaba bunedir hocam cvp bekliyörum sizden

Doktorunuz

çok ve uzun süren ishalden sonra anal fissür ve hemoroid gibi şikayetler oluşabilir

Bade

Hemoroid de kanama kesinlikle olurmu

Doktorunuz

hayır olmayabilirde

Nur

Hocam makamında morrenkler var ishal olduğumda yanma oluyo sonrasında yanma kalıyor basur olabilirmi küçük mor bir sıkıntıdan var

Doktorunuz

yanma daha çok anal fissür belirtisidir.muayene olmanızda fayda var
Op.Dr.Ergun Aygören

Anonim

Hocam merhaba. Makatımda bir süredir anladığım kadarıyla 2-3 tane şişkinlik var. Ağrım falan yok bu yüzden hemen farkedemedim. Normal bir şey sanıyordum çünkü sadece küçük küçük şişkinlikler ve ağrım sızım olmuyordu. Sizce neyim var?

Doktorunuz

hemoroid de pek ağrı olmaz.bu nedenle fark edememiş olabilirsiniz.muayene olun eğer uygunsa hastalığınız daha fazla ilerlemeden ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilirsiniz.makat hastalıklarından korunmak,iyileşmeyi kolaylaştırmak,nüksü önlemek için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı da düzenlemelisiniz.
Op.Dr.Atilla Kaya

cudi

Hocam ben nadiren kabız olurum ancak bundan 15.20 gun once çok siddetli kabız olmustum işte o an makatımın bi tarafına sanki birşey battı sert bişey sanki kemik kırıntısı kılçık gibi birşey sanki ben öyle sandım birgün once balık yemiştim o andan sora kasıldığımda batma şeklinde hafif ağrı oluyordu ama dun makatımın kenarında batma olan yerde nohut büyükluyunde sert bi şişlik fark ettim sadece kasıldığım zaman ağrı hissediyorum bu nedir acaba yurt dışından yazıyorum teşekkürler

Doktorunuz

anal fissür olabilir.kabızlığa bağlı sık görülür.nohut büyüklüğündeki şişlikte anal hematom yada tromboze hemoroid olabilir.kendiliğinden geçer ama uzun sürebilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.
Op.Dr.Nizam Kurtdere

Seda

Hocam ben düzenli 1-1.5 litre su içiyordum düğün için köye gittik ve 1 bardak su içtim sadece 1 gün ve o gün hep susuz yemek yemiştim sonraki gün sabah tuvaletimi yaparken çok zorlandım ve peçeteyle silerken az da olsa kan gördüm sonra çok az şişti ağrıdı şimdi anestol diye krem sürmeye başladım. Kanama filen sadece 1 gün oldu eskisi gibi su içtim diğer tuvaletlerim de kan gelmedi şişlik de yok gibi sizce basur mu ileri mi doktora gitmeme gerek var mı acaba

Doktorunuz

basurdan çok anal fissür düşündürüyor.fakat kanama olduğu için en azındaan anoskopi muayenesi ile değerlendirilmelidir
Op.Dr.Seher Şirin

YusufCan

Mrb 5yaşındaki çocuktan neden kan geliyor sürekli değil ayda bir olabiliyor büyük abdestini yaptığı zaman TskR

Doktorunuz

kabızlık varsa fissür olabilir.fissüre bağlı kanama olabilir.ama mutlaka çocuk cerrahisine götürmelisiniz

Aaaaaaa

Merhaba benmde makatımın çevresi mor ve arada büyük tuvaletimi yaparken kanama oluyor son zmanlardada dış tarafta elime bı et parçası geliyor bakdım su toplamıs gşbi duruyor nedir acaba

Doktorunuz

makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.kötü huylu bir nedeni de olabilir
Op.Dr.Nizam Kurtdere

Burhan

Hocam mrb makatim da şişme var ve oturmam da bazen sıkıntı yaratıyor doktora gitmedim resmini at bilirmiyim Size bi yardımcı olursanık çok sevinirim hocam

Doktorunuz

05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz
Op.Dr.Atilla Kaya

yaren

hocam ben iki yıldır kabızlıktan çekiyorum.aşırı ıkınmaktan makattan 4-5cm sarkan et parçası çıktı ve doktora göründüm ameliyat olacagımı söyledi 13 gün sonraya ameliyat günü aldm.bu ameliyatı olan hastaların yorumlarını okudum.hepside pişman oldugunu yazmış sonradan daha fena oluyormuş.bu yüzden korkuyorum bana yardımcı olurmusunuz

Doktorunuz

size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Ergun Aygören

Bünyamin

Makat etrafında nohuttan daha küçük şişlik var bunun yanısıra makat içinde kaşıntı var sarımsak yutum dışkıda küçük kıl kurtları mevcut yardımcı olursanız çok sevinirim

Doktorunuz

kıl kurdu için parazit ilacı kullanmanız gerekir.kaşıntının nedeni büyük olasılıkla budur.şişlik içinde genel cerrahiye muayene olmalısınız
Op.Dr.Nizam Kurtdere

ahmet

Hocam makatın içinde sanki bir şey batıryormuş gibi hissediyorum rahatsız ediyor ara ara oluyor içine elimi soktuğumda sanki bir yara ya bastırıyormuşum gibi hissediyorum sizce ne yapmalıyım

Doktorunuz

şikayetiniz anal fissüre benziyor.gelirsneiz muayene ile değerlendirip botoxla tedavi edebiliriz
Op.Dr.Atilla Kaya

Anonim

Merhaba benim makatımın sol arka tarafında 3 gündür bir sertlik oluştu küçük değil bazen çok acı veriyor bazen çok ağrımıyor beni rahatsız ediyor öksururken bile acıyor oturmakta zorluk çekiyorum ne yapmam gerek

Doktorunuz

şikayetiniz apseye benziyor,gecikmeden açtırın,fistül oluşabilir
Op.Dr.Ergun Aygören

ahmet

sanik çatlamış gibi hisediyorum

Doktorunuz

kabızlık ve ıkınma anal fissüre neden olmuş olabilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

Özden

Hocam tuvalette çok kalıyorum 20 30 dakika ıkınmayla geçiyor. Sık sık tuvalet ihtiyacı duyuyorum ama dediğim gibi çok zor dışarı çıkıyorum veya hiç birşey gelmiyor ağrı ve kanama yok. Doktora gittim muayene etti film çekti birşey olmadığını söyledi. Ama makat bölgesi normal değil çember şeklinde meme gibi asılı duran et parçası var. Yardımcı olurmusunuz. .

Doktorunuz

gastroenterolojiye görünmelisiniz

Abdul

Meraba hocam . makatımın kenarında nohut habbesi kadar sert bişey çikti agriyor ne yapabilirim .tşkr

Doktorunuz

kabızlık vb bir durum yoksa anal apse olabilir.gecikmeden muayene olmalıısnız.apse tedavisi gecikirse fistül oluşabilir.
Op.Dr.Seher Şirin

Ceren

Hemoroıd de akıntı gelırmı

Doktorunuz

hemoroidde olan şişkinlikler anüsün tam kapanmasını önleyebilir.bu durumda akıntı olabilir
Op.Dr.A.Şahap Barlas

Anonim

Yeni Doğum yaptım 60gün oldu 20gündür hareket edemiyorum oturamıyorum yürüyemiyoruz sancıdan kıvranıyorum ağlıyorum doktora gittim fitil verdi gece yatarken koy dedi koydum ilk iki gün farda etti sonra Yok fitili sabah akşam koymaya başladım gene fayda yok cerrahiye görün dedi bebeğim çok küçük amaliyat olurmuyum hocam

Doktorunuz

şikayetiniz anal fissüre benziyor,botoxla tedavi olabilirsiniz.böylece bebeğin bakımına ara vermeniz gerekmez
Op.Dr.Demet Ağras

İsimsiz

Selamlar hocam ben bir erkeğim makatıma 2 kez elimle hızlıca vurdum ve tamamen açıldı sonra kapandı ve küçüklüğümden beri iç çamaşırımda bir kirlenme var teşekkürler

Doktorunuz

yırtık vb bir sorun olabilir,muayene ile değerlendirmek gerekir
Op.Dr.A.Şahap Barlas

ufuk

hocam benim etrafında catlak ve kaşıntı oluyar kaşıdığım zamanda kaşıdığım yerler
de yanma oluyor ayrıca makatımın etrafı pütür pütür ara arada tuvaletten gec cıkıyorum ıkın ıkınnıyorum genellikle yazları bir memesi sarkıyor tedavi için neyapmam lazım hocam h geceler tşk

Doktorunuz

makat bölgesi muayene ile değerlendirilmeli
Op.Dr.A.Şahap Barlas

Ayse

Sabaha karsi makatimda feci bir agriyl uyandim uyku sersemi lavoboya gittim biraz gaz cikisindan sonra rahatladi agrinin sebebi ne olabilir

Doktorunuz

anal fissürünüz olabilir gaz çıkarırkende ağrıya neden olabilir
Op.Dr.Ergun Aygören


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar