online randevu online randevu online randevu

Ben aldırma dikiş izi

Ben aldırma dikiş izi sadece ameliyatla ben aldırma işlemninden sonra görülür. Ameliyatsız ben aldırma yöntemlerinde dikiş izi kalmaz. Bu nedenle tedavide daha çok radyo frekansla buharlaştırma ve lazer tedavisi yapılır. Estetik amaçlı yaptırılan bir işlem olsada doğal olarak hasta iz kalmasını istememektedir.
İz Bırakarak İyileşme Durumu
Vücudu kaplayan cildin yaralandığı her tür doku travması mutlaka iz bırakarak iyileşir. Örnek elinizde küçük bir kesik yada ezilme olduğunu hayal edin o bölgede oluşan iz yada yara mutlaka kaybolur fakat 1 hafta 10 gün orada bir iz olacaktır. Ben tedavisi de bir tür cilt yaralanmasıdır. Burada önemli olan ne kadar iz kaldığıdır. Değişik teknoloji ve yöntemlerle yapılan 5 farklı yöntemde geride kalan iz miktarı çok değişik düzeylerde olur. İz kalmasında kullanılan yöntem kadar benin yapısına, kullanılan teknoloji ve tedavi yöntemi kadar tedaviyi uygulayan kişinin bu konudaki tecrübesi de önemlidir.
Buharlaştırma Yöntemiyle Ben Aldırma
Aşağıdaki resimde göreceğiniz kişi ben aldırma işlemi idea kliniğinde buharlaştırma yöntemiyle yapılmıştır. Hastanın öncesi ve sonrası görüntüleri dikkatle incelendiğinde o kadar büyük bir ben olmasına rağmen farkedilir bir iz kalmadığı görülmektedir.
Ben Ameliyatı Sonrası İz ben aldırma dikiş izi
En abartılı iz bu yöntemde kalır. Ekli fotoğrafta dikiş izi görülen hastanın öncesi görüntüsü olmadığı için eklenememiştir ama öncesi nasıl olursa olsun kaln iz abartılıdır. Muhtemelen teknolojisi gelişmemiş bir sağlık merkezi yada hastanede yapılmış olması gerekir. Ancak öncesi ne kadar olursa olsun ben tedavi sonrası izin çok abartılı ve çok dikkat çekici olduğu görülmektedir. Bu şekilde sonuçlanan tedaviler hastalarda pişmanlığa sebep olmaktadır. Çünkü ameliyatla ben alındıktan sonra geride kalan iz benden daha kötü görünebilmektedir. Benleriniz varsa ve bunlardan rahatsızsanız nasıl ve ne kadar büyük ben olursa olsun fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tümünden kurtulabilirsiniz.
Araştırmanızı yaparken sadece yöntemi değil yöntemin nasıl kullanıldığını ve uygulayıcının bu konudaki birikimini sorgulamalısınız. Çünkü tüm bunlar ben tedavisi sonrası ne kadar iz kalacağını belirleyen bir çok faktör vardır ve bunları araştırırsanız ne kadar iz kalacağını tahmin edebilirsiniz.
Idea Klinik Ben Tedavi Merkezi
Gelişmiş merkezimizde tüm benlerin tedavisi farkedilir düzeyde iz kalmadan yapılmaktadır. Alanında uzman hekimlerden oluşan kadromuz ve tüm çağdaş teknolojik yöntemler sayesinde her tür ben alma işlemi yapılmaktadır. Tüm şubelerimizde SGK lı hastalar ücretsiz muayene olabilmekte ve % 50 indirim uygulanmaktadır.

 

ben aldırma öncesi sonrası

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar