online randevu online randevu online randevu

Anal fissür görüntüleri

Makat çatlağı diğer adıyla anal fissür görrüntüleri hastalığınıza teşhis koymanız oldukça zor ancak fikir vermesi açısından değişik tipte makat çatlağı görselleri eklenmiştir. Kendi kendinize kalçalarınızı ayırtarak görmeniz mümkün olmadığından ayna yardımıyla yada fotoğraf makinesiyle çekerek değerlendirebilirsiniz. Kalçalarınızı ve anüsünüzü ayırtmanı gerekir bunu kendi başınıza yapamayacağınızdan bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafta anal fissür görüntüsü yeterince net ise internet aracılığıyla info @ ideaklinik.com ye göndermeniz durumunda hastalığınız, hastalığınızın çeşidi ve tahmini tedavi yöntemleri size tarif edilir.
Resimlerde gördüğünüz küçük çıkıntı makat çatlağının müzminleştiğini (kronikleştiğini) gösteren en önemli bulgudur ve hastanın tuvalet sonrası ağrıları saatlerce devam eder. Çıkıntı oluşmamış hastalarda daha çok erken dönem yani 1-2 hafta önce ortaya çıkmış çatlaklardır ve tuvalette dışkılama sırasında hasta makatında cam çiziyormuş gibi acı hisseder, tuvaletten çıktığında acı hızla azalır ve hasta bir sonraki dışkılamaya kadar rahattır.
Yeni ve müzminleşmiş olmasının en önemli özelliği yeni olanlarda krem ( rectoderm krem ) önerilirken müzminleşmiş olanlarda botoks enjeksiyonu veya L.İ.S ( lateral internal sfinkterotomi ) ameliyatı önerilir. L.İ.S ( lateral internal sfinkterotomi ) kapalı ve açık yapılabilmektedir, kapalı yöntem daha başarılı bir yöntemdir.
Buradaki anal fissür görüntüleri kesin yol gösterici değildir, ve bu bulgulara göre kendiniz karar verip tedavi başlamamalısınız. Sizinki bunlardan farklı bir hastalık ta olabilir bu sebeple en doğru yaklaşım profesyonel destek almaktır.anal fissür nasıl görünür
Makat çatlağı kanama yapabilir ancak kanama varsa daha dikkatli olmalısınız çünkü kanamanın sebebi kötü huylu bir tümör de olabilir. Proctoloji uzmanıyla görüşmeden nasıl bir yol izleneceğine kendiniz karar vermemelisiniz.
Anal fissür görüntüleri

makat çatlağı görüntülerimakat yırtılmasıanüste çatlakanal fissür görüntüsü

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar