online randevu online randevu online randevu

Fissür botox

Botoxla Fissür Tedavisi

Fissürde botoks uygulaması hastalığın tedavisi için geliştirilmiş en son tedavi yöntemidir ve 5-6 yıldır güvenle kullanılmaktadır. Hem yeni oluşmuş makat çatlağının hem de müzminleşmiş makat çatlağının tedavisinde kullanılabilmektedir. İlaçla düzelmeyen her hastada kullanılabilir.
Tedavide kullanılan madde botilismus toxini A dır. Ofis şartlarında 1 dakika gibi kısa sürede acısız bir şekilde uygulanabilir.

fissür botoks
Anal fissürde botox uygulama avantajları

– Ameliyatta kesilen kas kalıcı hasar oluştururken botoxda makatta kalıcı bir değişime sebep olunmaz.
– Ameliyat sonrası kesilmeye bağlı makatta kalıcı şekil bozukluğu oluşurken botoxta makatın görünümü değişmez.
– Ameliyat korkusu olan ve ağrı eşiği düşük canı tatlı insanlara mükemmel çözümdür çünkü ağrısızdır.
– Fissür sonrası gaz kaçırma ameliyattan sonra olabilirken botox sonrası gaz ve dışkı kaçış olmaz.
– Narkoz riski yoktur.
– Çok pratiktir 1 dakikada uygulanır.
– Hiçbir hazırlık (lavman,musil,traş, rektoskopi) ve tahlil gerekmeden yapılır.
– Kullanılan çok ince iğne sayesinde uygulama ağrısızdır.
– Tedavide başarı şansı yüksektir (tecrübeli ellerde ve uygun dozda % 95)
– Uygulamadan hemen sonra işe dönülebilir.iş gücü kaybı olmaz
– Ameliyat olmadığı için kanama riski olmaz
– İltihap riski yoktur.fissür botox nasıl yapılırDezavantajları:
Bilinen ciddi bir olumsuzluğu yoktur
Resmi hastalarda daha pahalıdır
Sosyal güvenlik kurumlar ücretini karşılamaz.
Başarısı ameliyata kıyasla biraz daha düşüktür ancak 100 ünite yapılırsa ameliyat kadar başarılıdır.
Enjeksiyondan sonra kasın gevşemesi 1-2 haftayı bulabilir.
Uygulamayı bilen cerrah sayısı azdır, daha çok proktoloji uzmanları uygular.

botox tedavi ücretleri

Anal Fissür Botox Fiyatı

Ücrette yapılan ilaç miktarı da önemli yer tutar. 100 Ü az yapılması halinde başarısı düşer. 100 Ünite botox enjeksiyonu 1450 TL dir. Aynı ilacı 2500-3000 TL ye yapan yerler vardır ancak bunların daha pahalı olmasının mantıklı bir izahı yoktur. Bu 1450 TL uygulaması Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir’de şubeleri olan İdea Klinik fiyatlarıdır.

Makat Çatlağı Botox Yapan Hastaneler

Hastanelerde genellikle hasta ameliyata ikna edilir çünkü SGK botoxa para ödemediği için SGK dan alınacak olan ameliyat ücreti alınamaz. Uygulama daha çok İdea Klinik gibi proktoloji kliniklerinde, proktoloji uzmanlarınca yapılmaktadır.

makat çatlağına botox acırmı

Anal Fissür Tedavisinde Botox Videosu

Video özellikle makat çatlağı hastalarını ciddi anlamda rahatlatacaktır. Kronikleşmiş fissür tedavisinde uygun dozda yapılan botoxun başarısı % 95 düzeylerindedir.
Ekonomik olması için 20+20 ünite toplam 40 Ü yapılan hastalarda iyileşme oranı % 60 lar düzeyindeyken 50+50 Ünite yani toplam 100 Ü yapılan vakalarda tedavi başarı oranı % 95-98 düzeylerindedir. Bu şarı oranları cerrahi olarak kasın kesildiği yönteme yakın oranlardır.
Botoks yaptırmayı düşünen kişi kaç ünite botoks yapıldığını sorgulamalı ve 100 Ü yapıldığından ve yapan kişinin bu konudaki tecrübesinden emin olunmalıdır.

Makat Çatlağı Evde Tedavi

Botoxla veya ameliyatla tedaviye karar vermeden önce ilaçla tedavi denenmelidir. Doğru ilacın uydun şekilde kullanılması durumunda hastaların önemli bir kısmında iyileşme elde edilebilmektedir.
Başarı oranları yakın olan şu iki tedaviden birisi 1-2 hafta uygulanmalı, bu sürede kesinlikle kabızlık engellenmelidir.

Şu iki seçenek araştırılmalı dır

Bitkisel Makat Çatlağı tedavisi

Tek ilaçla aşağıda yazan iki ilacın etkisi elde edilmektedir. Kullanım kolaylığı ve daha ekonomik olması açılarından değerlendirildiğinde Anuflex Pomad öne geçmektedir.

  1. Anuflex Pomad
    İçeriğindeki bitkisel özlerle hem uyuşturma hem de kas gevşetme etkisi vardır. Tuvalete girmeden 5 dakika önce ve tuvalet bittikten sonra kullanılır. Nohut kadar anüsün içine sürülür.
  2. Anestol Pomad + Rectoderm Merhem
    Anestol uyuşturucu etkiye sahiptir, rectodem kas gevşetir. Tuvaletin önğnde anestol, bitiminde Rectodem kullanılır.

Her iki grup tedavinin başarısı % 40 lar düzeyindedir. Yani kullanan 100 hastadan 40 ında tam iyileşme elde edilir

Makatta çatlak botoks tedavisi fiyatı

Çağımız insanı bir tedavi olacakken vücuduna zarar vermeyen yada en az zarar veren tedavileri seçmektedir. Minimal invaziv yada noninvaziv denilen bu yöntemler de giderek artmaktadır. 20 yıl önce safra kesesi ameliyatı karın 15-25 cm kesilerek yapılmaktaydı ama günümüzde 1 cm lik deliklerden aynı ameliyat çok daha güvenli bir şekilde yapılmaktadır, bunun robotik cerrahi gibi bir çok örneği vardır.
Bunlara benzer şekilde makat çatlağı da makattaki bir kası kesmeden yapılabilmektedir. Bilinen tek ameliyatsız anal fissür tedavisi botoxla yapılan tedavidir.

anal fissür botox fiyatı
Makatta çatlak botoks tedavisi fiyatı doktor veya kliniğin fiyat politikasına göre çok değişkendir. Ücretten bağımsız şekilde bu konuda yetkin klinik ve doktora yaptırılmalıdır. Daha çok proctoloji ( makat hastalıkları tedavi merkezi) kliniklerinde uygulanmaktadır. Bu tür spesifik çalışan klinikler her tür yeniliği yakından takip etmekte ve hastalarına sunmaktadır.
makatta çatlak botoks tedavisi fiyatı şu faktörlere göre değişmektedir ;makat çatlağı botoks ücretiYapılan ilaç miktarı ( 100 ünite yapılmalıdır)
Kliniğin bulunduğu semt (lüks semtlerde daha pahalı olabilmektedir)
Uygulayanın unvanı (profesörler aynı ilacı aynı miktarda aynı kasa yapmasına rağmen 30 saniyelik bir uygulama 2-3 kat fiyatla yapılabilmektedir)

makat yırtığı botoks ücretleri
Doktorun ne zaman başladığı ( öğrenmeye çalışan doktor ilaç bedeline yapabilmektedir)
makatta çatlak botoks tedavisi fiyatı ne kadar olmalı ?
Makul ve mantıklı bedel 1200- 1500 TL civarı olmalıdır çünkü ilacın fiyatı 350-400 TL civarıdır, tecrübeli bir doktor için uygulaması son derece kolaydır. İdea Klinik şubelerinin hepsinde 1450 TL dir, bu ücretel maueyen, anoskop ve 100 ünite botox dahildir.

 

 

https://www.ideaklinikankara.com/botoksla-anal-fissur-te

 

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime nasır tedavisi varis

Son Yorumlar