online randevu online randevu online randevu

İzmir Hemoroid ve Kıl Dönmesi Tedavisi

İzmir hemoroid doktorları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri de Op. Dr. Demet Ağras’tır. Hemoroid tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece basur tedavisi yaptığı için çağdaş yöntemleri uygulayan ve güncel teknolojilere sahip proctoloji uzmanıDoktor Demet Ağras İzmir’in en merkezi yerinde Alsancak’ta Idea Klinikte her tür basur tedavisini yapmaktadır.
Hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle belirlenmektedir.
İzmir hemoroid tedavi ücretleri kurumlara göre çok değişmektedir, Idea Klinikte ücretler nettir, ücretlerle ilgili ayrıntılı bilgi için ideaklinikizmir.com sitesinden görülebilir.
İzmir hemoroid tedavi merkezlerinden SGK anlaşması olan ve ayaktan tedavi yapılan tek klinik Idea Kliniktir.
Dış Basur
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder.Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir.Dış basurun tek tedavisi keserek almak yani cerrahidir. Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir.Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir.
İç Basur
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir..
1.Derece iç hemoroid ;genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir.Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir. Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir.Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavisi.
2.Derece ;Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer. Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir. Kalıcı iyileşme sağlayan seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.
3.derece ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer.Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakalarda THD yöntemi tercih edilebilir.
4.derece ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.
Basur çeşitleri, dereceleri, tedavi yöntemleri, tedavi ücretleri için www.ideaklinikizmir.com sitesine bakabilirsiniz.

Proctoloji branşına giren bir diğer hastalık kıl dönmesidir

İzmir KIl Dönmesi Tedavisi;

Kıl dönmesi tedavisi Idea Klinik İzmir şubesinde makat hastalıkları ve kıl dönmesi üzerine uzmanlaşmış Op. Dr. Demet Ağras kıl dönmesinde çağdaş tedavi yöntemi mikro sinüsektomi uygulamaktadır ve ameliyatsız uygulanan geçici rahatlatıcı işlemler kadar rahat uygulanabilmektedir. Bilindiği gibi ameliyatsız yöntemlerde kıl yumağı ve hastalığın asıl sebebi olan giriş delikleri kalmaktadır ve gerçek anlamda tedavi olmamaktadır. Mikro sinüsektomi yönteminde işinize ara vermeyeceğiniz şekilde ameliyat etmekte ve aynı gün sosyal yaşamınıza dönebilmektesiniz. Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi mümkün değildir ancak hastanın işine ara vermeden yaptırabileceği çağdaş tedavi yöntemleri vardır.
izmir hemoroidİzmir’de Mikro Sinüsektomi yapan yerlerden en tecrübeli klinik idea kliniktir, İstanbul, Ankara ve Bursa’da da şubeleri vardır. Tüm SGK mensubu hastalar %50 ücret ödemektedir.
Resmi güvencesi olan tüm hastalarına ücretsiz varis muayenesi sunan idea klinik teşhis sonrası uzmanların vereceği bilgilerle hasta aydınlatılmaktadır. Teşhis sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak tedavi, ve hastanın ödemesi gereken tüm varis tedavi ücreti kendisine aktarılmakta ve tedavi için onay istenmektedir.
İzmir Proctoloji Uzmanı; Kıl dönmesi ameliyatı idea kliniğin beş şubesinde de mikro sinüsektomi yöntemiyle yapılmaktadır. Çok ilerlemiş hastalarda gerektiğinde hastanede Karydakis ameliyatı uygulanmaktadır
Bu yöntemler sayesinde tüm kıl dönmesi hastaları okuluna işine ara vermeden tedavi edilebilmektedir.
İzmir Proktoloji Merkezi ;

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar