Anasayfa / Genel / Kadın makat hastalıkları uzmanı

Kadın makat hastalıkları uzmanı

Türkiye de en az olan uzman gurubudur, bayanlar özellikle genel cerrahi branşını daha az tercih etmektedirler ve buna bağlı olarak bu branşta bayan hekim azdır. Bunun en önemli sebebi makat hastalıkları tedavisinin kirli olması ve bayan doktorların daha çok jinekoloji ve dermatoloji gibi branşları seçmesidir.
Anüs bölgesinde şikayeti olan kadınlar utandıklarından dolayı erkek doktora muayene olmak istemezler öyle ki sırf bu utanma sebebiyle yıllarca ıstırap çekenler vardır. Bayan hemoroid doktoru arayışıyla uzak şehirlere gitmeye bile razı olurlar.

Kadın Makat Hastalıkları Uzmanı İstanbul

kadın makat hastalıkları Muayenesinin secdeye varır pozisyonda yada yan yatar pozisyonda olması sebebiyle bayan hastalar sıkılmakta ve bu sıkıntı sebebiyle zaten dar olan bölgede muayene rahatça yapılamamaktadır, her ne kadar hastayı rahatlatmak için anüs muayene şortu gibi arkası delik kıyafetler giydirilse de bu da ciddi bir rahatlık vermemekte hatta bir çok kişi için o tür kıyafetler daha rahatsız edici olabilmektedir.
Erkek hastalar bu konuda daha rahat olsa da bayanlar sıkıntı duyabilmektedir. Bu durumda anüs rahatsızlıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde bayan genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir.
Bayan proctoloji uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, bayan cerrah olan devlet hastanesi dendiğinde Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır.

Bayan Genel Cerrah

Bu branş uzmanı olan kliniklerin en bilineni İdea Kliniktir ve görevli Dr. Seher ŞİRİN ağırlıklı olarak anal bölge şikayetleri konusuyla ilgilenmektedir. Uzun yıllardır basur tedavisi ile kadın makat hastalıkları uzmanıilgilendiği ve doktorlara eğitim veren bir hastanede çalıştığı için bu konuda tecrübesi de üst düzeylerdedir.
Dr. Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme rahatsızlıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda hasta kabul etmektedir.
Kadın proktologun az olması sebebiyle özellikle genç kızlarda daha belirgin olmakla birlikte tüm kadınlarda tedavisini erteleme eğilimi olmakta ve hastalıkları ilerlemektedir.
Her ne kadar erkek hekime muayene olmak rahatsız edici olsa da yinede tedavi ertelenmemelidir çünkü basur diye düşündüğünüz hastalık gerçekte kötü huylu bir hastalık olabilir ve zaman kaybı çok önemli olabilir.
Op Dr Seher Şirin İletişim; İdea Klinik Bakırköy Yakut Sok. No; 24 Tel: 0212 572 72 66 – GSM 0542 621 08 88

İzmir Kadın Makat Hastalıkları Uzmanı

İzmirde proctoloji uzmanı Op Dr Demet Ağras öne çıkmaktadır. Genel cerrahi eğitimi almış olmasına rağmen daha çok anal bölge ve meme hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir.
kadın makat hastalıkları uzmanıAnüste görülen hastalıkların cinsiyete dağılımı biraz farklıdır.
Basur, fistül, mayasıl, anüs apsesi kadın anüs hastalıkları arasında erkeklere kıyasla daha az rastlanırken anal fissür biraz daha sık görülmektedir. Tromboze hemoroid sebeplerinden biri de doğum olduğu için hamilelik ve doğum döneminde tromboze hemoroid de daha sık görülür.
Makat hastalığı kabul edilmese de o bölge hastalıklarından kıl dönmesi de kadınlarda daha seyrektir, 10 erkeğe karşı bir kadında kıl dönmesi görülür. Kondilom yani anüs siğili de kadınlarda erkeklere kıyasla biraz daha sık görülmektedir.

Kadın Proktolog Olan Hastaneler

Kadın anal bölge hastalıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir.
Proktoloji uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır.
Genel cerrah olan hastanelerin en bilineni İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cerrahi asistan eğitiminde de görevli Op.Dr. Seher ŞİRİN genel cerrahi kliniğinde çalışmakta ağırlıklı olarak proktoloji konusuyla ilgilenmektedir. Uzun yıllardır basur tedavisi ile ilgilendiği ve doktorlara eğitim veren bir hastanede için bu konuda tecrübesi de üst düzeylerdedir.
Proktolog Op.Dr. Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda da çok sayıda bilimsel çalışması vardır.
Op.Dr.Seher Şirin iletişim bilgileri için sehersirin.com sitesine bakılabilir.
Ankara İzmir ve İstanbuldaki makat hastalıkları merkezleri için idea klinik şubelerine bakabilirsiniz.

İzmir Kadın Proktoloji Uzmanı

İzmir ve civarında anal bölge şikayetlerinin teşhis ve tedavisine spesifik çalışan doktor Op Dr Demet Ağras hizmet vermektedir. Dr Demet ağras da anal bölge hastalıkları yanı sıra, nasır, siğil, ben tedavisi ve meme hastalıklarıyla ilgilenmektedir ve ilgili tüm teknolojilere sahiptir.
İletişim bilgileri
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
TEL: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM: 0542 295 52 54

En İyi Hemoroid Doktoru

Hekimin kötüsü olmaz ama iyisi olur. En iyi basur doktoru dendiğinde aslında doktordan çok teknolojiye sahip olup olmadığı ve bu teknolojilerin kullanımı konusunda yeterli birikimi olan tarif edilmiş olur, diğer taraftna teknoloji kullanımı yanı sıra kişisel beceri ve basur konusundaki tecrübesi önem arz eder.
Önemli olan diğer bir konuysa doğru teşhistir çünkü doğru konmayan bir teşhisle doğru olan bir tedavi yapılamaz. Örneğin genel cerrahların sıkça yaptığı hatalardan biri makat çatlağı olan bir hastaya hemoroidin teşhisi koyup onun ilacını verilirse iyileşme ihtimal düşük olacaktır.
Bir çok hastalıkta olduğu gibi bu hastalığın tedavisinde de çok farklı yöntemler ve teknolojiler kullanılmaktadır. En iyi diyebilmek için tüm bu yöntemleri bilmeli ve teknolojilerin kullanımına hakim olmalıdır. Zaten bu kadar birikimi varsa o zaman genel cerrah olmaktan çıkıp genel cerrahinin bir bölümü olan anüs hastalıkları uzmanı yani proktolog olmaktadır.
Hemoroid dış ve iç olmak üzere iki çeşidi ve iç olanların da ilerlemişliğine göre 4 derecesi olan bir hastalıktır. Doğal olarak bu kadar farklı olan bir hastalığın tedavileri de çok farklı olmaktadır. Bu kadar tedavi çeşitliği olan bir hastalık konusunda tecrübesi ve teknolojisi olan bir doktor ancak o hasta için en uygun tedaviyi seçebilir.
Şöyle ki ; sadece klasik yöntemle cerrahi tedaviyi bilen bir doktor THD (HAL)yöntemini hastasına sunamaz ve hasta bu güzel tedaviyi olma şansını kaybedecektir.
En iyi hemoroid doktoru derken yine aynı şekilde kurumun yapısı da önemlidir, kliniğin cihaz yatırımı, fiyat politikası, bu konudaki tedavi sayıları gibi veriler de en iyi klinik özelliğini getirmektedir. Bazı klinikler sadece hemoroid tedavisiyle ilgilenirken bazı klinikler “ne iş olsa yapar” bu iki yaklaşımın getirdiği bilgi birikimi farklı olacaktır. Özellikle anüs bölgesi hastalıklarının tedavileri çok farklı tekonoljiler ve yöntemlerle yapılabildiği için tecrübe ve birikimin ayrı bir önemi vardır.

En İyi Basur Doktoru

İstanbul proktoloji uzmanları
Op.Dr.Nizam KURTDERE (Nişantaşı)
Op.Dr.Atilla KAYA (Bakırköy)

Ankara proktoloji uzmanı
Op.Dr.Adil ALTINSOY

İzmir proktoloji uzmanı
Op.Dr.Demet AĞRAS

Bursa Proktoloji Uzmanı
Op Dr Ergun AYGÖREN

Yukarıda isimlerini andığımız uzmanlar hemoroid hastalıının her düzeyindeki hastalarına tüm güncel teknolojilerden en uygununu sunmaktadır, hemoroidin yanı sıra diğer makat hastalıkları olan
Anal fissür, türkçe adıyla makat çatlağı ya da makat yırtığı hastalarına botox enjeksiyonu ve kapalı LİS ameliyatı
Fistül hastalığında seton, fistülotomi, fistülektomi
Kondilom, diğer adıyla anal siğil tedaviisnde radyo frekans
Kıl dönmesi tedavisinde çağdaş ameliyatlardan mikro sinüsektomi, pit picking, bascom, sinüsotıomi ve klasik yöntemlerden karidakis yöntemlerini
Uygulamaktadırlar.
Yine ameliyatsız yötemlerle ben, siğil gidi cilt sorunlarını da teknolojik yöntemlerle çözmektedirler.

En İyi Hemoroid Kliniği

Aslında doktorun bilgi, beceri ve tecrübesi kadar gidilen sağlık kuruluşunun bu hastalıkla ilgili teknolojik donanımı da önemlidir. Ayaktan tedavi yapılacaksa mutlaka lazer ve lastikle boğma ile ilgili cihazlar olmalıdır. Bunun dışında diğer teknolojiler de ulaşılabilir olmalıdır. Doktor bu sayede hastasına her tür tedavi seçeneğini sunup en iyisini uygulayabilir.

http://www.basurdoktoru.com/

https://www.ideaklinik.com.tr/kadin-genel-cerrahi-uzmani/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz