Anasayfa / İzmir kıl dönmesi

İzmir kıl dönmesi

Kıl dönmesi tedavisi İzmir dendiğinde Idea Klinik ve proctoloji uzmanı Op. Dr. Demet Ağras öne çıkmaktadır. Makat hastalıkları ve kıl dönmesi (pilonidal sinüs) üzerine uzmanlaşmış Doktor Demet Ağras mikro sinüsektomi yöntemiyle işinize ara vermeyeceğiniz şekilde ameliyat etmekte ve aynı gün sosyal yaşamınıza dönmektesiniz.

İzmir Mikro Sinüsektomi Yapan Yerler

ile pilonidal sinüs yapan yerlerden en tecrübeli klinik idea kliniğin merkezi İstanbul Bakırköy dedir Kadıköy, Nişantaşı, Ankara dan sonra İzmir de şube açmıştır. Kliniğimizde SSK lılar, bağkurlular, memur ve memur emeklilerinden muayene ücreti alınmamaktadır. Tüm SGK mensubu hastalar %50 ücret ödemektedir.
Idea Ankara Klinik Atatürk Cad. No:174 Kat:4 Alsancak adresinde Limanda dır. Resmi internet sitesi ideaklinikizmir.com dan tedavi ücretleriyle ilgili bilgi alabileceğiniz gibi online yada 0232 422 10 06 den ücret bilgisi ve randevu alabilirsiniz.
Tüm hastalarına ücretsiz varis muayenesi sunan idea klinik teşhis sonrası uzmanların vereceği bilgilerle hasta aydınlatılmaktadır. Teşhis sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak tedavi ve hastanın ödemesi gereken tüm varis tedavi ücreti kendisine aktarılmakta ve tedavi istenirse aynı anda yapılmaktadır.
Mikro sinüsektomi yöntemi farkları
Tekrar ihtimali klasik ameliyatlarda % 40 lara kadar çıkarken micro sinüsektomide % 3-10 civarıdır
İş gücü kaybı ameliyatlarda 2-6 hafta, bu yöntemlerde 1-2 saattir.
Ameliyatta 15 gün istirahat önerilirken micro sinüsektomide aynı gün işe dönülebilir.
Normal ameliyatlarda 12-30 cm iz kalırken mikro sinüsektomide görünmeyecek kadar ( 1-2 cm ) küçüktür
Maliyet ameliyat yapıldığı hastaneye göre 4 000-15 000 TL arasında değişirken micro sinusectomide 1350-2000 TL dir.
Ameliyat sonrası ağrı 3 gün şiddetli olarak 15 gün sürerken micro sinüsektomide ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeyde olur
Ameliyat sonrası geniş yara alanında oluşacak kirli kanı emmesi için vakum aleti (dren) takılırken microsinüsektomide dren kullanılmaz.
Narkozla yapılan ameliyattan sonra bir gün hastanede yatmak gerekirken bu yöntemden 10 dakika sonra klinikten ayrılabilir
Ameliyat sonrası 10-15 gün banyo yasaklanırken Micro sinüsektomi tedavisinden 72 saat sonra banyo yapılabilir, havuz veya denize girilebilir.
Kıl dönmesi ameliyatı İzmir de idea klinikte mikro sinüsektomi yöntemiyle yapılmaktadır. Çok ilerlemiş hastalarda gerektiğinde hastanede Karydakis ameliyatı yapılmaktadır
Bu yöntemler sayesinde kıl dönmesi hastaları okuluna işine ara vermeden tedavi edilebilmektedir.

Bir diğer anal bölge hastalığı hemoroid de ele alalım

İzmir Hemoroid Tedavi Merkezi

İzmir hemoroid doktorları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri de Op. Dr. Demet Ağras’tır. Hemoroid tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece basur tedavisi yaptığı için çağdaş yöntemleri uygulayan ve güncel teknolojilere sahip proctoloji uzmanıDoktor Demet Ağras İzmir’in en merkezi yerinde Alsancak’ta Idea Klinikte her tür basur tedavisini yapmaktadır.
Hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle belirlenmektedir.
İzmir hemoroid tedavi ücretleri kurumlara göre çok değişmektedir, Idea Klinikte ücretler nettir, ücretlerle ilgili ayrıntılı bilgi için ideaklinikizmir.com sitesinden görülebilir.

Hemoroid tedavisi ile ilgili tüm teknolojik yöntemlerin ve uygulamaların yapıldığı  ayaktan tedavi yapılan tek klinik Idea Kliniktir. Teşhs için anoskop ve anal endoskop ile hastalığın kesin teşhisi konmakta, hasta hastalığı konusunda aydınlatılmakta, tedavi seçenekleri sunulmakta ve hastanın isteği doğrultusunda aynı anda tedavisi yapılmaktadır.
Dış Basur
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder.Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir.Dış basurun tek tedavisi keserek almak yani cerrahidir. Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir.Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir.
İç Basur
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir..
1.Derece iç hemoroid ;genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir.Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir. Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir.Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavisi.
2.Derece ;Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer. Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir. Kalıcı iyileşme sağlayan seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.
3.derece ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer.Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakalarda THD yöntemi tercih edilebilir.
4.derece ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.
Basur çeşitleri, dereceleri, tedavi yöntemleri, tedavi ücretleri için www.ideaklinikizmir.com sitesine bakabilirsiniz.

İzmir Proctoloji Uzmanı

Kıl dönmesi ameliyatı idea kliniğin beş şubesinde de mikro sinüsektomi yöntemiyle yapılmaktadır. Çok ilerlemiş hastalarda gerektiğinde hastanede Karydakis ameliyatı uygulanmaktadır
Bu yöntemler sayesinde tüm kıl dönmesi hastaları okuluna işine ara vermeden tedavi edilebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için Idea klinik İzmir Şube Tel: 0 232 422 10 06
fotoğrafla bilgi almak için whatsapp hattı 0542 295 52 54

Op Dr Demet Ağras Ege Bölgesinde çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarını ilk uygulayanlardandır ve en tecrübeli doktorlardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Arayalım