Anasayfa / İzmir Ben Aldırma

İzmir Ben Aldırma

İzmir Ben Tedavisi İzmir de ben aldırabilecek yerler genellikle ameliyatla almaktadır, ancak son yıllarda yaygınlaşan teknolojiler ameliyatla ben aldırmayı çok az yapılır hale getirmiştir. İzmirde ben aldıracaksanız öncelikle teknolojik yöntemleri araştırmalısınız.

Ben aldırma video ve fotoğrafları için instagram.com/bentedavisi

İzmir de ben tedavisi yapan doktorlar arasında bu konuda hem tecrübeli hem de tüm teknolojik donanıma sahip doktor Idea Klinik İzmir Şubesi doktorlarından Op. Dr. Demet Ağras’tır.

izmir ben tedaviizmir ben tedavisiLazerle Tedavi

Koyu renkli ve kabarık olmayanların tedavisinde kullanılmaktadır. Uygulama seanslar halinde yapılır. Bir – iki seansta tamamen yok olabileceği gibi 8-10 seansta sürebilir ancak ücret bir defa alınır sonra tedavi tamamen bitene kadar bir daha ücret alınmaz.  Seans araları tercihen bir ay civarında tutulur. Çok seans gerektirmesi sebebiyle sıkça tercih edilmemektedir. Derin yakma şeklinde uygulanan lazerler de iz bırakması daha doğrusu çukurluğa neden olması sebebiyle tercih edilmemektedir. Son yıllarda yüksek başarıları sayesinde giderek yaygınlaşan radyo freakans yöntemi lazer kullanımını giderek azaltmıştır.

Plazma Ben Tedavisi

Yeni bir teknolojidir, radyo frekansa benzer bir etkisi vardır. Havayı kullanarak ben plazma şeklinde yok eder. Önceleri daha çok kırışıklık ve göz kapağı estetiğinde kullanılmıştır. Zamanla  leke ve ben tedavisinde de kullanılmaya başlamıştır. Ben süblimasyon şeklinde yani katıdan buharlaşmaya geçme şeklinde bir tedavidir.

izmir ben tedavi merkeziizmir ben tedavi merkezleriRadyo Frekansla Buharlaştırma Tedavisi

Koyu renkli veya deri renginde kabarık benler ve deri düzleminde olan yani kabarık olmayanlarda da kullanılabilir. % 95 ihtimalle tek seansta biter seyrek olarak 2. seans gerekebilir, radyo frekans yönteminde seanslardan ücret alınmaz. Tedaviden sonra iyileşme tamamlandığında sohbet mesafesinden alfılanamayacak kadar belirsiz bir iz kalabilir, hiç fark edilmeyecek düzeylerde de olabilir. Tecrübeli bir doktorun radyo frekansla tedavi edemeyeceği ben yok diyecek kadar azdır. Bir beni alma süresi büyüklüğüne göre 1-3 dakikada tamamlanır. Genellikle uyuşturmaya ihtiyaç duyulmayacak düzeylerde hafif bir acı olur.

ben aldırma izmirben aldırma izmir hastaneKoterle Buharlaştırma Yöntemi

Bir diğer buharlaştırma yöntemidir. Radyo frekans gibi kabarık benlerde kullanılır ve %95 tek seansta tamamlanır. Ücretlendirme radyo frekansla buharlaştırma yöntemi gibidir. İşlem sonrası iyileşme tamamlandığında sohbet mesafesinden anlaşılamayacak düzeyde hafif bir iz kalabilir.

Bu yöntemlerle vücuttaki küçük, büyük renkli veya değil tüm benler tedavi edilebilir. Hiçbirinin ameliyatla alınmasına gerek yoktur.

Benlerden Anında Kurtulun

İzmir Ben Tedavi Ücretleri

Idea Klinik Ankara ve İstanbul daki 3 şubeyve Bursa’da olmak üzere altı şubede de aynıdır.

Radyo frekansi lazer veya elektrokoterle buharlaştırma yöntemiyle ben tedavisi ücretleri; SGK sı olmayan hastalar için ilk ben 500 TL eklenen her ben 250 TL dir. SGK sı olan hastalar ilk ben 250 TL eklenen her ben 125 TL dir. Bu ücretler bir kez alınır tedavi bitene kadar ücret alınmaz. 5 mm ye kadar bu ücretler uygulanır. 5 mm den büyük 1 cm ye kadar olan benlerde bu ücretlerde % 50 artış yapılır. 1 cm den daha büyük benler muayeneyle ücretlendirilir. 2018 ücretleridir

İzmir Ben Aldırma Merkezleri

Daha çok her hastanın kabul edildiği hastaneler akla gelmektedir ve yapıları gereği ameliyatla alınmaktadır ve ameliyat olduğu için daha fazla maliyet çıkarılmaktadır. Maliyetin fazla olması yanı sıra benin görünümünden daha kötü görünen iz kalabilir.

Idea klinik şubelerinden hizmet alan hasta diğer şubelere gittiğinde ilk gittiği yerdeki şartlar geçerlidir.

Örneğin; İzmir’de lazerle ben tedavisi yaptıran bir kişi herhangi bir sebeple İstanbul, Ankara veya Bursa’da yaşamaya devam ederse ücretsiz lazer seanslarına yaşadığı yerde yine ücretsiz devam edebilir. Bir çok ilde hizmet birimi olan sağlık kuruluşları bu anlamda hastalarına ciddi avantaj sunmaktadır.

Ben Ameliyatı İzmir

Hastalarımızın hepsine mutlak ameliyat gerekmedikçe ameliyat yapmıyoruz ama herşey de olduğu gibi burada da asıl karar verici olan hastadır yani hasta isterse diğer teknolojilerle alabiliyor olsak dahi hastanın istediğini yapıp ameliyatla alıyoruz ve estetik dikiş kullanıyoruz. Ben ameliyatı ücreti teknolojik ameliyatlara kıyasla % 30-40 oranında daha pahalıdır.

İdea İzmir  çevre iller Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla illerinden de yaygın şekilde hasta kabul etmektedir çünkü bu illerde ben tedavisine özel çalışan klinik yoktur ve buna bağlı olarak teknolojik birikim daha azdır.

İletişim
0232 4221006
0542 295 52 54 bu cep telefonundan fotoğraflar göndererek ayrıntılı bilgiler ve net ücret alabilirsiniz.

Varis Doktorları İzmir

İzmir’de çalışan kalp damar cerrahisi uzmanı olup sadece varislerin tedavisi üzerine yoğunlaşmış uzmana ve iletişim bilgilerine yer verilmiştir.

izmir-varis-tedavisi

Varislerin tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece bir hastalığın tedavisini yaptığı için çağdaş  yöntemleri uygulayan ve güncel teknolojilere sahip kalp damar cerrahisi uzmanları ve klinikler akla gelir. Sadece toplar damar hastalıklarının teşhisi ve tedavisine yoğunlaşmış kalp damar cerrahi uzmanlarına pfleboloji uzmanı ya da diğer deyimle flebolog denir. Flebologlar genellikle kalp ameliyatları yapmazlar. Röntgen uzmanı gibi farklı bazı uzmanlık alanlarından ihtisas almış kişiler de yapmaya çalışsa da gerek tecrübe gerekse teknolojik donanım açısından kalp damar cerrahları tercih edilebilir.

Bilindiği üzere tıp bir çok branşa ayrılmıştır, bilgi birikimi ve sürekli eklenen yeni teknolojiler sebebiyle ayrılmış bu branşlar da ayrıca kendi alanında alt branşlara ayrılmıştır. En basit örneğiyle dahiliye yani iç hastalıkları diye bir branş var ama iç hastalıkları branşı birçok alt branşlara da bölünmüştür.

Bir doktorun tedavi ettiği hastalık sayısı azaldıkça o hastalık konusunda tecrübe ve bilgi birikimi buna paralel olarak ta hasta sayısı artmaktadır. Bilgi ve tecrübe yenilikleri izleme gereksinimi ortaya çıkardığı için de yeni teknolojileri kullanıma sokmaktadır.

İzmir Varis Tedavisi

Teşhis sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak yöntemler, ve hastanın ödemesi gereken tüm  ücret kendisine anlatılmakta ve yapılacak tedaviler için onay istenmektedir.
Ücretler sabit olmayıp, kişinin hastalık durumu, yaygınlığı, uygulanacak tedavinin şekline göre değişmektedir ancak uygulanacak seans sayısı kaç olursa olsun ek ücret alınmamaktadır.
Tüm varislerin yok edilebildiği merkez olma özelliğini taşıyan klinikte tüm tedaviler ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. 18 yıllık tecrübe sayesinde hasta memnuniyeti maximum düzeylerdedir.
Uygulanacak yöntem ve teknolojiler muayene ve doppler sonucu belirlenmektedir, muayenede olduğu gibi doppler de tedavinin bir parçası kabul edilmekte ve tedaviden başka ücret alınmamaktadır.
Varisin çapı ve yaygınlığına göre

 • Radyo frekans; Radyo dalgası yayan çok ince iğne damara dokundurulur, iğne damara değdiği anda kalıcı olarak yok olur.
 • Lazer; Isı taşıyan ışığın damara uygulanması şeklinde uygulanır. Isı taşıyan ışık açık renk deriyi zarar vermeden geçer ve daha koyu renkli olan damara geldiğinde o bölgeyi 70-80 derece ısıtır. Isınan damarlar tahrip olur ve vücut tarafından emilir.
 • Skleroterapi; Daha kalın damarlara uygulanır. İlaç direk damarın içine enjekte edilir. Kimyasal olarak damar tahrip edilir ve yok olur.
 • Köpük tedavisi; Skleroterapide kullanılan ilaç köpürtülerek verilir, benzer etkiye sahiptir ancak köpürtme sayesinde daha az ilaçla daha fazla damara müdahale edilebilir.
 • Mikro skleroterapi; Skleroterapinin gelişmiş halidir ince damarlar için ideal yöntemdir.
 • Bu ameliyatsız yöntemler yanı sıra zamkla tedavi gibi çağdaş ameliyat teknikleri de uygulanmaktadır.

Bu yöntemler sayesinde 1 mm ile 25 mm arası kalınlığa sahip tüm hastalıklı damarlar kalıcı olarak yok edilmektedir.

İzmir Varis Tedavi Fiyatları

Ücretler tüm şubelerde aynı şekilde uygulanmaktadır. Ücretlendirme hastanın SGK sının olup olmamasına,  varisin yaygınlığı, çeşidi, kullanılacak yöntem ve teknolojilere göre değişmektedir. Hafif düzeyde olan variler 400 TL ye yok edilebildiği gibi çok ileri varisler 8000 TL ye kadar çıkabilmektedir, SGK sı olanlarda genellikle 4000 TL yi geçmemektedir. 0542 295 52 54 nolu cep telefonuna whatsapptan fotoğraflar göndererek net ücret alabilirsiniz.

İzmir varis doktoru iletişim

Op.Dr.Serkan AKARSU 0232 422 10 06 – 0542 295 52 54
Atatürk Caddesi no:384/10 Alsancak

Idea kliniğin ayrıca İstanbul’da 3, Ankara’da 1 ve Bursa’da 1 kliniği vardır.

İletişim bilgilerine https://www.medipratik.com/klinik-bilgileri/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

İzmir’de tedavisine başlayan bir hasta herhangi bir kişisel sebeple İstanbul, Bursa veya Ankara’ya gitmek zorunda kalırsa tedavisinin devamını ek ücret ödemeden Ankara veya İstanbul veya Bursa’da devam edebilir.

https://www.ideaklinikizmir.com/izmir-varis-tedavisi/

https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

 

28 Yorumlar

 1. 6 7 tane benimi aldirmak istiyorum ogrenciyim sanirim idea klinikte ilk muayene ucretsiz oncelikle fiyat alabilirmiyim ve de ucretsiz olan ilk muayenede soylediginiz fiyati odesem o muayene oldugum zaman alir misiniz yoksa illa ucretsiz muayeneden sonra baska bir gun mu veriyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim ona gore memlekete gitcem baska bir gune muayene gunu verilmeden olursa çok guzel olur

 2. merhaba benlerimi aldırmak istiyorum yanlız kanser riski varmı tahlil yapılıyomu başta

  • benler tedavi edilmezse çevresel etkenlere maruz kalacağı için kanser riski ortaya çıkar.tedavi edilen bende bu risk ortadan kalkar.muayene ile değerlendirip patolojiye gönderiyoruz
   Op.Dr.seher Şirin

 3. Ben alınınca tekrar çoğalarak çıkma ihtimali varmış. Beni alınca tekrar kesinlikle çıkmaz dediğiniz yöntem var mı?

 4. benimde sorunum bu yönde yüzümdeki benler ve lekeler beni rahatsız ediyor cesaret edemedim sebebi tehlikeli olduğunu hatta ölenlerin olduğunu söyleyen farklı kişiler oldu

  • alınan benler kanserleşmez.tedavi edilmeyen benler kanserleşebilir.yanlış bir inanış
   Op.Dr.Seher Şirin

 5. Hocam mrb izmirde oturuyorum dudak kenarımda 3 tane ben var biri braz daha buyuk aldırmak istıyorum ama oncesi bi test yapılıyomu .alındıktan sonra tekrarlama olasılıgı varmı. Hangı yonteme alıyosunuz.ve ucret
  Konusunda yardımcı olurmusunuz tesekkur ederim

 6. Ben izmirden yazıyorum yaşım 17 kulagimin önünde ceviz büyüklüğünde ve kıllı ben var aldırmak istiyorum lazerle alinabilirmi ve ücreti ne kadar olur acaba

  • muayene ile değerlendirmek gerekir.0542 295 52 54 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha rahat değerlendirebilirim
   Op.Dr.Demet Ağras

 7. Merhaba ben İzmir’den yazıyorum benim yüzümde 40-50 tane nokta halinde benler bunlar tahminen kaç seansta biter ve ücreti ne kadar olabilir

 8. Mrb bnm yuzumde mercimek tanesi kdr ben var gorunusu beni rahatsiz ediyo. Yuzumde oldugu icin. Lazerle yok etme imkani varmi ve iz kalirmi?

 9. Radyofrekans Tüm benlere uygunmudur?

 10. Merhaba benim sol yüzumde ve burnumda ben var onlarialdira bilirmiyiz irtibat telefonu falan birakirsaniz görusurduk

 11. Et beni aldırma ile ilgili bir çok yöntem okudum…yalnız şu bilgiye ulaşamadım…
  Et beni veya o bölge önceden uyuşturuluyor mu…nasıl uyuşturuluyor…hangi yöntem daha acı verici ve sonrasında o bölge açık mı kalıyor yoksa bir süre kapalı mı tutuluyor…
  Cevaplarınız için teşekkürler!

  • uygulanacak yönteme ve benin büyüklüğüne göre anestezi uygulanabilir de uygulanmayabilirde.RF yada laser tedavisinde anestezi gerekmez
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 12. Merhaba , yüzümde hafif kabarık bir beni lazerle aldırdım 4. Seans bitti ama tekrar geri geliyor kahverengi noktalar halindeler , yaz aylarında olduğumuz için eylülü bekliyorum ek seans için , lazere devam ediyim mi yoksa cerahi yöntem mi yaptırayım karar veremiyorum, sizce doktor bey? Lazer seansının uzun sürmesi sağlık açısından tehlikeli mi?

 13. Hastaneniz İzimirin Neresinde Gelmek İstiyorumm

  • Idea İzmir (Alsancak)
   Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak – İZMİR
   Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
   GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54

 14. Yuzumden lazer epilasyona gidiyorum bu tedavim devam ederken bir tane benim var yanagimda bunu aldirabilir miyim. Bir sakincasi var midir
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sakıncası yok.aldırabilirsiniz

 15. Yüzumde çok cok ufak 5 adet ben var aldirmak istiyorum fiati ne kadar olur acabave tek bir günde biter mi tedavisi.
  Op Dr Demet Ağras
  laser yada RF ile tedavi edebiliriz.ücretler için bu linke bakınız.https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

 16. Ben Abdullah Demir iZmir Kemalpaşa san yazıyorum benim kasık bölgemde irili ufaklı 7.8tane et benim var bunlar beni rahatsız etmeye başladı daha önce iki tanesini yakma metoduyla bir hastanede aldırdım gün geçtikçe çoğaldı hastenenize gelmek istiyorum benimle iletişime geçebilirmisiniz 05326720633 teşekkür ediyorum
  Op Dr Demet Ağras
  ben zannettiğiniz oluşumlar büyük olasılıkla siğil.mutlaka geciktirmeden muayene ile değerlendirilip,tedavi edilmeli.hızlı yayılır ve bulaşıcıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Arayalım