Anasayfa / Ankara Hemoroid Merkezleri

Ankara Hemoroid Merkezleri

Ankara Hemoroid Doktorları; dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri de Op.Dr. Adil ALTINSOY’dur. Hemoroid tedavisi konusunda uzmanlaşmış ve sadece hemoroid tedavisi yaptığı için çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayan ve güncel teknolojilere sahip proctoloji uzmanı Op.Dr. Adil ALTINSOY Ankaranın en merkezi yerinde Kızılayda Idea Klinikte her tür hemoroid tedavisini yapmaktadır.

ankara-hemoroid-tedavisi

Hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle belirlenmekte hasta için en uygun olan yöntem uygulanmaktadır.

Ankara hemoroid tedavi ücretleri kurumlara göre çok değişmektedir, Idea Klinikte ücretler nettir, ücretlerle ilgili ayrıntılı bilgi için ideaklinikankara.com sitesinden görülebilir.

Ankara hemoroid tedavisi merkezlerinden SGK anlaşması olan ve ayaktan tedavi yapılan tek klinik Idea klinik’tir.

Dış hemoroid

Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder.Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir.Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır.Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir.Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir. Sıklıkla kendiliğinden düzelen anal hematom denilen hastalıkla karıştırılır.

İç Hemoroid Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir.

1.Derece ; Genellikle ciddi şikayet yapmaz,ara sıra kanama ile bulgu verir.Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir.Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir.Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavisir.

2.Derece ; Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer.Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir.Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir.

3.derece ; Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer.Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakalarda THD yöntemi tercih edilebilir.

4.derece ; Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.

Proctoloji branşına giren diğer bir makat bölgesi hastalığı kıl dönmesidir.

Ankara Kıl Dönmesi Tedavisi 

Kıl dönmesi tedavisi Ankara dendiğinde Idea Klinik ve proctoloji uzmanı Op.Dr.Adil ALTINSOY öne çıkmaktadır. Makat hastalıkları ve kıl dönmesi üzerine uzmanlaşmış Op.Dr.Adil ALTINSOY mikro sinüsektomi yöntemiyle işinize ara vermeyeceğiniz şekilde ameliyat etmekte ve aynı gün sosyal yaşamınıza dönmektesiniz.
Ankarada mikro sinüsektomiyle kıl dönmesi yapan yerlerden en tecrübeli klinik Idea klinik merkezi İstanbul Bakırköy dedir Kadıköy, Nişantaşı, İzmir den sonra Ankarada da şube açmıştır. Kliniğimizde SSK lılar, bağkurlular, memur ve memur emeklilerinden muayene ücreti alınmamaktadır. Tüm SGK mensubu hastalar %50 ücret ödemektedir.
Idea Ankara Klinik Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay adresinde yani Ankara nın merkezinde, ulaşımın en kolay olduğu yerde hizmet vermektedir.

Tüm hastalarına ücretsiz varis muayenesi sunan Idea Klinik teşhis sonrası uzmanların vereceği bilgilerle hasta aydınlatılmaktadır. Teşhis sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak tedavi, ve hastanın ödemesi gereken tüm varis tedavi ücreti kendisine aktarılmakta ve tedavi için onay istenmektedir.
Mikro Sinüsektomi Avantajları
– Tekrar ihtimali klasik ameliyatlarda % 40 lara çıkarken micro sinüsektomide % 3-10 civarıdır.
– İş gücü kaybı ameliyatlarda 2-6 hafta, bu yöntemlerde 1-2 saattir
– Ameliyatta 15 gün istirahat önerilirken micro sinüsektomide aynı gün işe dönülebilir
– Normal ameliyatlarda 12-30 cm iz kalırken mikro sinüsektomide görünmeyecek kadar ( 1-2 cm ) küçüktür.
– Maliyet ameliyat yapıldığı hastaneye göre 4 000-15 000 TL arasında değişirken micro sinusectomide ücretler nettir SGK sı olanlara 1350 olmayanlara 2700 TL dir.
– Ameliyat sonrası ağrı 3 gün şiddetli olarak 15 gün sürerken micro sinüsektomide ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeyde olur.
Ameliyat sonrası geniş yara alanında oluşacak kirli kanı emmesi için vakum aleti (dren) takılırken microsinüsektomide dren kullanılmaz.
– Narkozla yapılan ameliyattan sonra bir gün hastanede yatmak gerekirken bu yöntemden 10 dakika sonra klinikten ayrılabilir.
– Ameliyat sonrası 10-15 gün banyo yasaklanırken çağdaş yöntemlerle tedaviden 72 saat sonra banyo yapılabilir, havuz veya denize girilebilir.
Kıl dönmesi ameliyatı Ankara’da Idea klinikte mikro sinüsektomi yöntemiyle yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde tüm kıl dönmesi hastaları okuluna işine ara vermeden tedavi edilebilmektedir.

https://www.ideaklinikankara.com/lazerle-basur-tedavisi/

32 Yorumlar

 1. merhaba hocam bende dış hemoroit var 2 veya 3 tane meme şeklinde ama çok rahatsız ediyor zorladıgımda kan geliyor fiyat ne olur nasıl bir tedavi şekli olabilir

  • dış hemoroidlerin tedavisi cerrahidir,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.extra bilgi ve ücret için 0505 119 36 90 nolu telefonu arayabilirsiniz

 2. hocam 4 ay önce ameliyat oldum dördüncü dereceden sanki bagırsaklarım dışında gibiydi.akıntı yapıyor ve beni çok rahatsız edirordu doktora gittigimde sen ameliyat olman gerekiyor dedi.bende onayladım ama nasıl bir cerrahi işlem yaptıysa daha halen abdestimi yapmakta çok zorlanıyorum vede o gün içerisinde dayanılmaz bir yanma,devamlı tuvalete gitme hissi vede aşırı derecede ıkınma yapıyor.ertesi gün hiç birşey yokmuş gibi normal hayatıma devam ediyorum

 3. hocam kolay gelsin bende bahsur var ama ne çeşit oldugunu bilmiyorum ilaç kulanıyom geciyor ağrısı ama yine başlıyor ağrılardan ölmek üzereyim ne yapamamı öneriyosun

  • sadece basur olmayabilir,daha çok anal fissür de ağrı olur.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 4. Kağan karaoğlu

  Hocam meliyat yani cerrahi müdahale gerekirse başka hastaneyemi yönlendiriyorsunuz

 5. merhaba hocam hemoroit diye 2 defa ankara mevlut topbaşa geldim hiç faydasını görmedim burda bir genel ceraha gitim makat çatlağı var dedi oda botoxsu tercih eti kayseride özel bir hastanede botoxs uygulandı 1 ay oldu hiç bir değişiklik yok yememe içmeme sıcak su oturma gunde en az 3 defa bunlara rağmen bir değişiklik yok bu lis denilen tedavi nasıldır iyleşme suresi ve riskleri nelerdir hocam aydınlatırsan sevinirim tşk

 6. selam değerli hocam.
  ben yıllar önce uzun süre çok sıkıntı yaşıyordum. kabızlıkla başladı ve büyük tuvalet yaparken makkatte şişkinlik oluşuyordu oturmakta sıkıntı çekerdim hatta saatlerce ağrı ulupyordu. neyse Genell cerrahiye gittim ve galiba 10 sene önce ameliyat oldum ondan sonra sıkıntım çözüldü ama kabızlığım yine devam etti ta ki geçen 4 gün önce yine aynı şey başladı ve üç gündür makkat bölgemde yine şişkinlik var ve çok ağrı yapıyor şimdilik bir önleim için deflon kulanıyrom ama hala sıkıntı yaşıyorum. ilk amaliyatta kaf amaliyati dediler bana anlamadım tam hemoroid değilmiş. acaba ne gibi tedavi uyguluyorsunuz hoca? ayrıca SGK lıyım.

  • muayene ile değerlendirmek gerekir.tedavi soruna göre planlanır.ama sizin kabızlık sorununu mutlaka çözmeniz gerekir.makat hastalıklarından korunmak,tedavide erken iyileşmesini sağlamak ve nüksü önlemek için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.SGK hastalarımıza tedavi de %50 indirim uyguluyoruz
   Op.Dr.Demet Ağras

 7. merhaba hocam ben ismail ari sorum olacak devlet hastanelerine gittim çatlak var dediler krem çok ağrım var 2 senedir çekiyorum bu günlerde ağrılarım çok artı dayanamıyorum amaliyat olanak istiyorum sizde fiat ne olur hocam

 8. Merhaba ben doğumdan sonra hemoroid oldum kolonoskobi yaptırdım ve çatlak var dediler hap yazdılar kremle ama geçmedi hala kanama var ve lavoboda aciyor ameliyat olmalısın dedi doktor sizce olmalı mıyım yada bı internet adresi verebilir misiniz size kolonoskobi yaptırdığım sonuçların resmini çekip atsam ne yorum yaparsınız acaba

  • 05426210888 nolu telefondan whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz.ayrıca fissürde kolonoskopiye gerek yoktur.
   Op.Dr.Seher şirin

 9. Hocam bende hem hemoreid hem çatlak var işimden dolayı ameliyat olamıyorum ssk güvencem var ameliyatsiz tedavi ücreti ne kadar yardımcı olursanız sevinirim.

  • öncelikle çatlak tedavi edilmeli.çatlak tedavisinden sonra hemoroid şikayetleriniz kendiliğinden gerileyebilir.ücret bilgisine bu linkten ulaşabilirsiniz./www.analfissur.com/ameliyatsiz-makat-catlagi-tedavisi.html
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. Hocam bende 4 yildir kil dönmesi var ve artik cok kasinti ve akinti yapiyor. Acik ameliyatta doktor 10 cm kesi yapacagiz dedi. Mikro sinusektomi herkes icin gecerli midir?

 11. merhabalar ben ankarada oturuyorum yalniz annemin hemoreoiti cok fena bu gun gecede nerdeise ikisu bardagi kanamasi oldu nerden geldi bu kadar kan anlayamadim hocam nasil bir yol izleyelim annemin saglik guvenceside yok birde kalca kirigi amaliyati olduk iki sene once ne yapalim aydinlatirmisiniz
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  kanama olduğu için öncelikle geciktirmeden anoskopi muayenesi yapılmalı.muayene ile sorunları saptar ve tedavisini planlayabiliriz.

 12. Selamın aleyküm bende 13 senedir bagsur var son 1 haftaya kadar sıkıntım yoktu fakat son 1 haftadır büyük abdest yaptıktan sonra oturtamıyorum ve yürüyemiyorum aşırı ağrı var şişlik var en sağlıklı ve ağrısız bir ameliyat maliyeti 840 sanırım muayene olduktan sonramı ameliyatı yapıyorsunuz yoksa muayeneden sonra belli zaman aralığı mı uygun görüyorsunuz muayene ücreti nekadar özel muaynanemi yoksa hastanedeymi görev yapıyorsunuz
  Op Dr Adil Altınz.
  muayene ile durumunuzu değerlendirdikten sonra eğer uygunsa ameliyatsız yöntemlerle hemen tedavinizi yapabiliriz.

 13. Benim bagsurum ve fuskul ayrica catlak vardediler bunlarda lazerle amaliyat oluyomu acaba
  Op Dr Seher Şirin
  her bir şikayetinizin tedavisi farklı.fissür botoxla ,hemoroid İRC+RBL ve THD ile tedavi edilebilir.eğer fistülünüz varsa onun tedavisi tipine göre çok farklılık gösterir

 14. Merhaba, hemoroid kaşıntı yapar mı? Yaparsa türü ve dercesi nedir?
  Op dr Adil altınsoy
  yapabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirebiliriz

 15. hocam ben ankarada yaşıyorum büyük abdesimi yaparken kanama meydana geliyor
  bunun için tedavi nasıl olur sgk çalışanıyım fiyat bilgilendirir seniz sevinirim saygılarımla
  Op Dr Adil Altınsoy
  gelirseniz muayene ile değerlendirip sorunu tespit ederiz ve tedavinizi yapabiliriz.kliniğimizde makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.Merkezlerimizde hemoroid (basur) tedavisinde hastalığınızın derecesine göre değişen bir şekilde Lazer, RBL (lastikle boğma yöntemi) veya THD (memeye gelen atar damarın bağlanması), Longo, gerekirse veya hastanın isteğine göre klasik cerrahi tedavi yöntemlerini kullanıyoruz. Önceden herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duymadan yaptığımız IRC ve RBL uygulaması 5-20 dakika sürmektedir. Tedavi bitiminde hasta evine, işine, okuluna dönebilmektedir. Hastalığınız bu yöntemlerle tedavi edilemeyecek kadar ileri derece ise farklı yöntemlerle ameliyat da yapabiliyoruz.
  SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı mensuplarından muayenede fark ücreti almıyoruz. Ücret lazer ve RBL tedavilerinde muayene ücreti dahil 1960 TL’dir. SGK nız varsa ücret 980 TL . İkinci seans gerekmesi durumunda 300 TL 2.seans ücreti alınır.

 16. Hüseyin Mollaoglu

  Sayin hocam öncelikle merhabalar. Ben 1997 yılında Ankara da Mevlüt Topbaş hocaya 10-15 dakika süreli basur operasyonu geçirdim. Çok iyi gidiyordu. Fakat 1 ay kadar önce tekrar nuksetti. Bu süre içinde yukarıda belirttiğiniz ilaçları kullanmama rağmen düzelme olmadı
  Tuvalete gitmedigim zaman ağrı olmuyor. Doktora gitmedin. Iç basur olduğunu tahmin ediyorum. SGK emeklisiyim. Tedavi süresi, ücreti ve tedaviden sonra 10-12 saat kadar yolculuk yapabilirmiyim. Bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.
  Op Dr Adil Altınsoy
  Idea Klinik Ankara Şubesi Proctoloji uzmanı
  kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip.gelirseniz muayene ile hangi yöntemle yapılabileceğine karar veririz.tedaviden sonra uzun yolculuk yapıp yapamayacağınız yapılan yönteme göre değişir.ücretler için şu şu linke bakınız.https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

 17. Bende 5 veya 6 yıldır var günde bir defa tuvalete çıkıyorum oda akşam çünkü tuvaletten sonra yatıyorum sabaha kadar iniyor sıkıntı olmuyor ogun ama aksilik olduğunda gündüz tuvalete cıktımmı ogun zehir oluyor bana oturamıyorum gözemiyorum bazen kanama olduğunda ogun akşama kadar devam ediyor bazen bana söglermisiniz benim ssk var bana kaçliraya malolur çünkü 840 tl ise verebilirim ama ondan fazlasını veremem bana net birşey söylermisiniz doktor bey ona göre randevu almak istiyorum ben Ankara’dan 05324783106 [email protected]
  Op Dr Adil Altınsoy
  Ödenecek miktar tedavi yöntemlerine göre değişmektedir. Lazer ve lastikle boğma yöntemi (RBL- Rubber Band Ligasyon) ile tedavi ve klasik basur ameliyat ücreti hiçbir resmi sağlık güvencesi olmayanlar için 1600 , SGK gibi resmi kurum mensuplarına 840 TL dir bu rakamlara her şey dahildir. THD (basurun atar damarını bağlama ameliyatı- HAL); bu seçenekte pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat değişmektedir ve tedavi ücreti 2800-4300 lira arasında değişebilmektedir. Bu değişim hastanın SGK sının olup olmamasına, uygulanan anestezi şekline ve hangi hastanede yapıldığına göre değişmektedir ancak muayenede net ücret belirlenmektedir yani sürprizle karşılaşmazsınız.

 18. Hocam merhaba lastik ile boğma işlemi iç basur içinmidir
  Benim içerde çok küçük bir meme gibi yara var büyük abdes de su değdiğinde yanıyor lastik ile boğmaya uygunmudur.
  Op Dr Ergun Aygören
  evet iç basur tedavisi lastikle boğma yada laserle tedavi edilebilir

 19. Selam aleyküm bende yaklaşık 5 yıldır basur var.4 deceye ulaşmış çok ne zaman tuvalete çıkarsam mutlaka dışa çıkıyor. şişkinlik morarma Ağrı oluyor oturduğum Zaman kalkamıyorum kalktığım zaman oturamıyorum yürüyemiyorum.Ve bundan kurtulmak istiyorum.Ama özel bir sektörde çalışıyorum ameliyat olduktan kaç gün içerisinde olurum ve ne kadar süre içerisinde iyleşirim.ssk lıyım muayene ve tedavi ücreti ne kadar çıkar. İlginizden için teşekkür ederim saygılarımla:
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor.bu nedenle hertür ameliyatsız tedavi teknolojisine sahibiz.durumunuzu muayene ile değerlendirip en uygun yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.muayene etmeden yorum yapmak zor.

 20. Basur ameliyatı kolay bir ameliyatmı tuvalette cok zorlanıyorun
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Hastalığın derecesine göre seçilecek yöntem zorluk derecesini belirler. Bu sebeple ilerlemeden gelirseniz 3-5 dakikada uyguladığımız yöntemlerle tedavi edebiliriz. Kliniklerimizin iletişim bilgileri https://www.medikalart.com/iletisim

 21. Benim makatta içten misket büyüklüğünde şişlik var bide dışta meme oluyo ben kocaeli de oturuyorum benim tedaviyi yaparmısınız masrafim ne olur
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.ücret uygulayacağımız yönteme göre değişebilir.ücretler için şu linke bakabilirsiniz
  https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

 22. Mane ucreti ne kadar ameliyat ücreti nekadar
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  SGK nız varsa muayene ücretsiz tedavi 840 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Arayalım