online randevu online randevu online randevu

Varis tedavisi SGK karşılıyormu

Varis tedavisi SGK karşılar tabiî ki tedavi için gidilen kliniğin SGK ile anlaşması varsa gereken indirimler yapılır. Varis tedavisi konusuna yoğunlaşmış klinikler sadece ameliyat değil diğer tüm çağdaş tedavi yöntemlerini de hastalarına sunmakta böylece kıl kadar ince kılcallar dahil en kalın damarlar bile ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir. Idea damar cerrahisi merkezi Türkiye’de bir ilke imza atarak tüm varis tedavilerinde SSK, Bağ-kur Memur ve Memur emeklileri için hizmet vermektedir. Tüm toplar damarlarda olduğu gibi kılcalların tedavisi içinde geçerli olan SGK anlaşması ile ücretsiz muayene imkanı yanı sıra tedaviniz %50 indirimli olarak yapılmaktadır. Hem de tüm kliniklerimizde geçerli olan bu uygulama ile sizde Idea Ankara ve İstanbul’da yer alan kliniklerimizden yararlanabilirsiniz. Bu sadece bacaklarda görülen vakalar için geçerli olup, hastalık değil estetik sorun olarak değerlendirildiği için yüz bölgesindeki genişlemiş damarların tedavisinde SGK hiç bir yerde geçerli değildir. sgk kılcal damar çatlamasını karşılıyormu
 Neden Olur?
Atar ve toplardalar arasındaki geçişi sağlayan kılcal damarlar nedeni tam olarak bilinmeyen nedenle genişleme görülmektedir. Bazen gözle görülmeyecek kadar ince olan bu damarlar zamanla bacaklarda sızlama ve dışarıdan fark edilmeye başlar. Bu aşamada da önlem alıp tedavi olmadığınızda ise kılcal damar çatlaması ve kanamalar meydana gelir.
Kılcal Damar Çatlaması Nedir?
Damar çatlağı da denmektedir hastalık olarak değerlendirilmediği için bu güne kadar tedavi ücreti resmi kurumlarca karşılanmamaktaydı, artık bazı özel sağlık kuruluşları SGK mensubu hastaların kılcal damarlarında tedavisini yapmaya başladı. Özellikle bayan hastalarda bacaklarda sızlama, kramp, ağrı gibi şikayetler yanında estetik olarak ta ciddi sorun olan kılcal varis tedavisi tamamen ameliyatsız yapılabiliyor. Bu tedaviler varisin yaygınlığa bağlı olarak birkaç seans sürebiliyor. Özellikle etek giyen bayanların yaz aylarında tedavi ettirmeyi düşündüğü kılcal damaların tedavisi sırasında bir süre kırmızılık olduğu için kış aylarında tedavi yaptırmak daha mantıklıdır. SGK mensubu hastaların bacak kılcal varislerinin tedavisinde indirim uygulanırken yine estetik sorun olan yüz bölgesinde görülen kılcal damarların tedavisinin tüm bedelini hasta kendi karşılamaktadır.
Kılcal Varisler Nasıl Tedavi edilir?
Kalın venlere göre tedavisi daha kolay ve hızlı olan kılcal varisler için özellikle Lazer, Radyo Frekans ve Skleroterapi önerilmektedir. Lazer çok fazla başarı sağlaması beklenmeyebilir. Skleroterapi ise çok ince damarlara uygulanamayabilir. Geri kalan Radyo Frekans ise kılcal varis tedavisinde en önemli yöntem olduğu söylenebilir. Kıldan daha ince olan bir iğne ile kılcal damara dokundurup, radyo dalgaları ile varisli damaları imha etmektedir. Şimdi dilerseniz tedavileri ve uygulanış yöntemlerini, avantajlarını, dezavantajlarını ele alalım.
RF (Radyo frekans)
Yüksek frekanslı radyo dalgalarının çok ince iğne ile damarı tahrip etmesi şeklinde bir tedavidir. Damara uygulanan bu ısı enerjisi damarın ısınarak tahrip olmasını sağlar, tahrip olan damar vücut tarafından emilerek edilir. Tedavide sıklıkla tek seans yeterli olur ve etkisi kalıcıdır. Uygulama esnasında minimal acı olabilir. Uygulamadan sonra oluşan çok küçük kırmızı noktacıklar günler içinde kendiliğinden kaybolur ve hiç iz kalmaz. Aşağıda yer alan Video’da Idea varis tedavi merkezi tarafından hazırlanmış olan Radyo Frekansla kılcal varis tedavisi görüntüleri yer almaktadır. Video’yu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.
Köpük Yada Skleroterapi (İlaç enjeksiyonu) sgk varis tedavisini karşılıyormu
1 mm ve daha kalın damarlarda uygulanır. Daha ince olanlara iğne girmeyeceği için daha çok kalın kılcallarda uygulanan etkili bir yöntemdir. Damar içine köpük verilerek tıkanması ve vücut tarafından yok edilmesi sağlanır. Başarısı tamdır seyrek olarak aynı damara 2.seans gerekebilir. Hafif düzeyde ağrı olabilir. Çok seyrek olarak leke oluşabilir. Ancak oluşan lekeler tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden düzelir. Tecrübeli ellerde harikalar yaratılabilmektedir.
Lazerle Varis Tedavisi SGK karşılar mı
Cilt üzerinden uygulanan ışık açık renk olduğu için cilde zarar vermeden geçer ve daha derindeki renkli damarı ısıtarak damarı tahrip eder. Tahrip olan damar vücut tarafından emilerek yok edilir. Tedavi edilen damar çekilen diş gibi tamamen yok olur. Uygulama sırasında sinek ısırır gibi hafif bir acı olur. Seanslar halinde uygulanır 1-3 seans sürebilir.
Kılcal Varis Bitkisel Tedavisi
Varis hastalığında tedavi yalnızca cerrahi yöntemlerle yapılmakta olup, genişlemiş kılcal yada toplar damaların tedavisi bitkisel karışım, ilaç, krem vs ile mümkün değildir. Bu tür ürünler sadece hastalığın oluşturduğu şikayetleri geçici olarak azaltır. Örnek bacağınızdaki ağrıyı kısmen giderir. Ama hastalık yerinde durduğu sürece o ağrı devam edecektir.
Kılcal Varis Tedavisi Sülük Kullanılır mı?
Değerli arkadaşlar sülük doğası gereği kan ile beslenen bir hayvandır. Normal sağlıklı bir insanın ayağına koyun onuda emecektir. Ayrıca sülük sizin damarlarınızdaki kanı emmesi hastalığı iyileştirmez. Ancak kan miktarınızda azalmaya neden olur. Çünkü damarlardaki kan basıncı düştükçe kalp pompalayarak dolduracaktır. Değerli arkadaşlar siz siz olun bilimsellikten şaşmayın. Tıbbi sülük, doktor sülük vs bunlar gerçek dışıdır.
Kılcal Varis Tedavisi Sonrası Ne Yapmalı?
Gerek kılcalların gerekse normal varislerde Idea klinik olarak ayaktan yani ameliyatsız varis tedavi yöntemleri uyguluyoruz. Bu nedenle hastamız 15-20 dakika gibi kısa bir tedavi sonrası hiç kimseye gerek duymadan, evine, işine, okuluna yada dilediği yere gezmeye gidebilir. Bu aşamada hastamızın özgürlüğünü kısıtlayıcı durum olmaz.
Idea Varis Tedavi Merkezi
3’ü İstanbul olmak üzere Bursa, İzmir ve Ankara’da da kliniği bulunan Idea klinik tüm varis hastalığının teşhis ve tedavisinde alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları ile hizmet vermektedir. Sizde bu hastalık ile endişe içinde yaşamadan ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanarak hemen tedavi olabilirsiniz. Muayene ve tedavi işlemleri randevu ile yapılmakta olup, lütfen seçtiğiniz tarih ve saate size en yakın kliniğimize randevu alınız. Fiyatlandırmalar tüm şubelerimizde aynı şekilde yapılmaktadır.

SGK lılara varis tedavisi yapan merkezlerin çoğu sadece kalın olanları tedavi eder, orta kalınlıktakiler ve kılcallar kalır ve bunlar daha sonra genişleyerek hastalığın tekrarına sebep olur. Bu sebeple başlangıçta “tüm varislerin” tedavisi konusu aydınlatın ve bu konuda doktorunuzdan söz alın hatta bir yıl içinde olabilecek sorunların çözümü konusunda garanti alın.

Ücretler
Hastalığın yaygınlığına göre 400-8000TL arasında değişmektedir,SGK sı olan hastalarda bu sayıların yarısı uygulanır. Yüz bölgesi farklıdır 1000-1500 TL arasında değişmektedir.

Varis tedavisi SGK karşılıyormu için 15 yorum yapılmış


Anonim

Makat sigili mi devlet karşılıyor mu 18 yaş altını
Op Dr Atilla Kaya
hayır karşılamıyor

Anonim

Ozel hastaneler sgk oluyormu ucretsiz tedavi
Op Dr Atilla Kaya
fark ücreti alıyoruz

Anonim

Benim yüzümde hem kılcal damar var hemde kanlı ben dedikleri şeyden bunlarda karsiliyormu peki
Op.dr.Atilla Kaya
sgk lı hastalarımıza %50 indirimli tedavi yapıyoruz

zeynep

merhaba hocam ben varış tedavisi görmek istiyorum .ben yurt dışı sigortalıyım .gece damar lar çok rahatsız ediyor kasılıyor ..bana bilgi verirmisiniz .tşk

Doktorunuz

tedavinizi yapabiliriz.yurt dışı sigortalılara özel hasta gibi işlem yapabiliyoruz

Anonim

Merhaba hocam varis tedavisinde kullanılan Köpük ilacını ben almalıyım?

Doktorunuz

gerek yok.tüm kliniklerimizde varis tedavisinde kullanılan ilaç mevcuttur
Op.Dr.Atilla Kaya

Eda

4yasindaki kizimda boynunda hemanjiom var sgk anlasmali olarak ucreti nedir tedavinin

Doktorunuz

05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
Op.Dr.orhan Coşkun

Anonim

Merhaba hocam bende varisten şikayetçiyim 4 seans ozan tedavisi oldum çokta memnun kalmadım damarlarim kalın size nasil ulaşa bilirim nasil bir tedavi uygun görüyorsunuz kesin sonuç alabilirmiyim tedavi sonrası

Doktorunuz

kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz.muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle ,ameliyatsız olarak tedavinizi yapabiliriz.varis tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz
Op.Dr.Orhan Coşkun

Anonim

İyi günler hocam benim yüzümde allerji var doktorlar roza hastalığı teşhisi koydu kilcal damar lazer tedavisi önerdi SGK etmelisiyiz fiyat ne kadar acaba

Doktorunuz

kliniğimizde muayene ücretsiz gelin değerlendirelim
Op.Dr.Orhan Coşkun

Zeynep

Meraba yüzümde kılcar damar var ve lazerle küçültülmesini doktor dedilütfen SSK karşılayan hastane nereleri beylikdüzünde oturuyorıçum Gül hastalıgı dedi doktor

Doktorunuz

tedaviyi yapan devlet hastanesi varmı araştırmalısınız


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar