online randevu online randevu online randevu

Vajina Varisi

Toplar damarın olduğu her organ gibi kadın cinsel organı toplar damarları genişleyip varis halini alabilir. Vajina bölgesindeki toplar damarların genişlemesi de vajina varisi olarak isimlendirilir.
Vajina varisi ciddi hayati tehlikesi olan bir hastalık değildir ama zamanla damarlar genişleyip kanama riskini ortaya çıkar, damar genişledikçe duvarı inceldiği için cinsel ilişki sırasında yırtılabilir hatta bazen derisi o kadar incelir ki kadın bağı yada iç çamaşırın sürtünmesiyle bile kanayabilir. Bunun dışında şu tür sorunlarla da karşılaşılabilir ;
– Gebelik döneminde bölgeye binen basınç arttığı için normalde vulva varisirahatsız etmeyen damarlar daha fazla genişleyerek rahatsız edebilir.
– Yüzeyi tahriş olup kanama yapabilir.
– Cinsel ilişki sırasında ağrı olur bu da cinsel isteksizliğe neden olabilir
– Vajen dudaklardaki daha az sorun yaratır ancak bunlar da genişleyerek kanama yapabilir.
– Estetik olarak hoş görünmez, partner görsellikten rahatsız olabilir
– Partner kanamaya sebep olabileceğini düşünerek huzursuz olabilir
– Normal doğum sırasında aşırı kanamalara sebep olabilir, çok yaygınsa sezaryenle doğum tercih edilir.
Vajina varisi neden olur ;vajina varisleri
Net bir sebebi yoktur ancak sık doğum yapanlarda daha sık görülür

Vajina varisi tedavisi;

Bacaklardaki gibi lazer, radyo frekans, köpük veya skleroterapi yöntemleriyle tedavi edilebilir. Yenilikleri izlemeyen klinikler bacaktakileri ameliyat etmektedir ancak cinsel organdakiler asla ameliyat edilmez.
vajina varisiKalın olanlara likit skleroterapi ve köpük tedavisi yapılabilir, daha ince olanlara lazer veya radyo frekans tedavileri uygulanabilir.
Bu konuda tecrübeli kalp damar cerrahisi uzmanı tarafından tedavi yapıldığında genellikle tek seansta tam düzelme sağlanır ancak seyrek olarak 2.seans çok seyrek olarak ta 3. seans gerekebilir. Ücretlendirmede bir defa ücret alınır, yapılabilecek ek seanslardan ücret alınmaz.

http://www.varistedavi.gen.tr/vajinal-varis-tedavisi

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar