online randevu online randevu online randevu

Ters ilşiki anlaşılırmı

Ters ilişki diğer adıyla anal ilişki tıbbi adıyla livata pasif kişide iz bırakır ancak kısa süre devam ederse belirgin iz bırakmaz.

Zorla yapıldığında yada iri bir penisle yapıldığında makatta küçük yırtılmalar olur ve bu yırtılmalar sonraki 3-4 günde muayeneyle anlaşılabilir ancak sonraki günlerde tam düzeleceği için farkedilmez hale gelir. Bu durumda kişi bir kaçgün acı çeker ve az mijktarda kanam da olabilir.

Ters ilişki olduğunun anlaşılması için aylarca ve rutin bir şekilde devam etmesi gerekir buna kronik livata denir.

Ters İlişki Nasıl Anlaşılır

Uzun süren anal sexte anüste şu değişiklikler olur (normalde olmayan bulgulardır) ;

  • Makat çizgilerinde silinme olur ve düzleşir
  • Çukurluğu yukarda olan huni görünümü oluşur
  • Hafif ayrıldığında basit bir şekilde ve normalden daha fazla genişlediği görülür
  • Parmak muayenesinde (rektal tuşe) parmak rahatlıkla girer
  • Durup dururken (dinlenme basıncı denir) anüs basıncı düşüktür
  • İsteyerek yapılan sıkmada sıkma gücü normalden daha azdır (bu daha çok kalın cisim sokanlarda rastlanan bir durumdur, penis kalınlığı buna sebep olmaz). Bütün bu bulguları sıradan biri bakarak anlayamaz, bunlar açısından değerlendirerek birileri hakkında yargı oluşturmak çok hatalı bir davranış olur. Bu bulgular ancak bir proctoloji uzmanı tarafından tespit edilebilir ve bir yargıya varılabilir.

Çözüm

Ters İlişki Sonrası Dışkı Tutamama Gaz Kaçırma Olurmu;

Hayır rutin şekilde anal sex yapan gaylerde veya profesyonel travestilerde gaz ve dışkı kaçağı görülmemektedir. Kalın cisimler sokanlarda genç yaşlarda görülmese de ileriki yaşlarda görülebilir. Yaş ilerledikçe kaslar doğal olarak zayıflar.

Hemoroidi Olan Ters İlişkiye Girebilir mi

Evet girebilir, tıbbi anlamda bir zararı olması beklenmez ancak iç hemoroidler ileri derecedeyse yüzeyleri hasarlanıp kanamaya neden olabilir, kanama olması durumunda sonraki bir kaç günde kendiliğinden durur. Uygun kaydırıcılar kullanılırsa bu tür sorunların yaşanma ihtimali azalır. Büyük dış hemoroid varsa ilişkiye girerken ezilme olacağından ağrı duyulabilir.

Hemoroid Ameliyatı Olan Ters İlişkiye Girebilir mi

Yine tıbbi anlamda sakıncası olmaz. İki ayın sonunda doku büyük oranda düzelmiş olacağı için girilebilir, ilk ilişkiler ağrılı olabilir. tabi burada yapılan ameliyatın türü de önemlidir.

Hemoroid Muayenesinde İlişkiye Girildiği Anlaşılır mı

Evet kronik bir şekilde yapıldıysa ve kalıcı değişiklikler olduysa hemoroid muayenesi sırasında doktor anlar ancak bunu hastası veya yanındaki kişilerle paylaşmaz, daha doğrusu bunu paylaşması etik değildir.

Ters İlişki Zararları
Ciddi bir zararı olduğu söylenemez, hijyen kurallarına dikkat edilmesi, tercihen prezervatif kullanılması genel mikrop bulaşması açısından riski azaltır. Bunun dışında kondilom ( makat siğili), firengi ve diğer venerian hastalıkların bulaşma riskleri vardır ve bunla ters ilişkinin zararları denilebilir. Normal ters ilişki olması durumuda gaz kaçırma, dışkı kaçırma gibi fiziki sorunlar yaşanması beklenmez.

Özetle; Anal sex yapan bir kişi bunu uzun olmayan bir sürede bir kaç defayla sınırlı tutmuşsa bu konuda birikimli proctoloji uzmanı dahil hiçkimse anlayamaz ancak uzun süre rutin bir şekilde devam edilmesi durumunda bu konuda eğitim almış genel cerrahi uzmanı, proctoloji uzmanı veya adli tıp uzmanı muayeneyle yukarda yazılan bulguları tespit eder ve bunu rahatlıkla anlar. Yukarıda sayılan değişiklilerin oluşması için sadece cinsel ilişkinin olması değil cisim sokmak ta yeterlidir. Yani kendini tatmin için çeşitli cisimler sokan bireylerde de durum anlaşılır.

Ters ilşiki anlaşılırmı için 29 yorum yapılmış


hasan

Bundan sekiz sene once erkek erkege ters iliskiye girdim bir yaklasik 100 defa falan aradan sekiz sene geçti iliskiye girdigim anlaşılır mi yada nasil anlasilir yardimci olun lutfen
Op.Dr.Atilla Kaya
Bu konuda tecrübeli bir cerrah bunu izah etmek amacıyla bakarsa anlar.

Ferhat

Hocam bende bundan 8 sene önce ters ilişkiye girmiştim şimdi hiç yapmıyorum Üniversitesi okuyorum aynı evde kaldıklarım var bazen sabah uyandığımda anüs deligim genişlemiş gibi oluyor bana yatarken tecavüz edip edilmediği nasıl anlayabilirim
Op Dr Atilla Kaya
odana gizli kamera koyabilirsin,kapını kilitleyip yatabilirsin

yardımlütfen

40 defa falan anal ilişkiye girdim evlenceğim zaman eşim anlarmı? ve analdan içime boşalırsa hamile kalırmıyım ve son bi soru daha diyelimki hamile kaldım düşük yapsam kızlık zarım bozulurmu ?
Op.Dr.Atilla Kaya
anal ilişkiyle kızlık zarı bozulmaz ve hamile kalınmaz, proctoloji uzmanı anal ilişkiye girdiğinizi anlar ama eşiniz anlayamaz

Ferhat

8 sene önce zorla bir kötülüğe tutuldum. Küçüktüm utancımdan aileme soyleyemedim muayene falan olmadım. Sadece 1 defa girdi çıktı ve bu sene askeri okul sınavına giricem sizce belli olur mu?
Op.Dr.Nizam Kurtdere
Bir defada hiçbir değişim olmaz ve belli olmaz

Tuana

37 yaşında olan,Yılda 2-3 defa anal sex yapan ve son 12 aydır yapmayan bir kadının anal sex yaptığı muayene ile anlaşılırmı?
Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
Anlaşılmaz

Ayse

Makat siğilini yakılarak tedavi edildiğinde hemen ayağa kalkıp günlük işlere devam edilebilirmi?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Bir miktar ağrı olur ama sosyak yaşamınıza dönebilirsiniz.

merve

Yaklask 3 yıldır erkk arkadasimla arkadan iliski yasiyoruz ayda 3 4 defa olacak skilde suana kadr hic problem yoktu fakat son 2 haftadir anüs umde iki farkli yerde kucuk yirtinma var oturunca hareket edince yanma yok fakat buyuke tuvaletimi yaparken aciyo biraz sebebi ne olabilr sizce?
Op.Dr.Atilla Kaya
Zorlanmadan olabilir, kabız kalmayın ilişkiye ara verin düzelir

Ayse

Haftada 2-3 kere yapilan anal sex doktor muayanesinde belli olur mu ve kalici hasar verir mi
Op.Dr.Atilla Kaya
Kalıcı değişikliğe neden olur bu konuda dikkatli bir cerrah anlar

Yilmaz

2sene önce arkadan yaptırmıştım 1dk bile surmemisti sonra tövbe ettim bir daha yapmiyicagima bu sene askeri lise sınavına giricem bir sorun çıkar mi
OP.Dr Adil Altınsoy
sorun çıkmaz

merve

3 4ay arayla yaklawik 10defa anal iliwkm oldu. 10aydir hic yapmadik.duyduguma gore dogum yaparken anal iliwki belli oluyor.bu ne kadar dogru? sizce belli olurmu?
Op Dr Seher Şirin
belli olmaz

Kemal

Anal iliski sonucunda makatimda küçük bir yırtık oluştu gözle gorulur bir şey yok ve 1 damladan az kan geldi. Dışkılama esnasında biraz canım yanıyor foto krem anestol ve proctoglyvenol kullanıyorum ayrıca sıcak su torbasına oturuyorum. Bu durum ne kadar surede geçer sizce?
Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
kabız kalmazsanız 2-3 haftada geçer

nimet

5-6 kez yapilinca anlasilirmi
Saglik ocagi tarafindan?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
anlaşılmaz

ahmet

Merhaba lutfen detayli bir cevap verin 14 yasindayim yakinda 15 olucam 10-11-12 yaslarimdan birinde cocukluk akliyla erkek erkege iliski yasadim aslinda yasadim bile diyemem cunku penis boyu o yaslarda o kadar kucuktuki hatirlayinca yapamiyorduk daha icime bile alamadim. sonrasinda tobe edip biraktim aradan en az 2 en fazla 4-5 sene kadar zaman gecti yaptigim zamani hatirlayamiyorum ama cok uzun sure gecti ve hicbir yirtik belirtisi ve yirtik olmadi zaten yirtik olsa bu zamana kadar rahat acidan falan belli olurdu kanama kasinti gaz kacirma o bolgede yada penisimde hicbisey yok bunu bi doktor yaptimizi anlayabilirmi ondan sonra hic yapmadim yapmamda yirtik belirtisi ve genislemede yok. bi doktor muayenede anlayabilir mi lutfen soylermisiniz
Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
bişi söylemek zor

Sİnan

7 yıl önce ayrıldığım sevgilimle yeniden evlilik arifesindeyiz geçmiş dönemde ilişki yaşadık fakat hiç ters ilişki vs yaşamadık yine birlikte olduğumuzda makatında belirgin bir sivilce büyüklüğünde et parçası vardı ve ters ilişki istiyordu bu olay sıklıkla ters ilişki yaşadığı düşüncesi oluşturuyor bende düşüncemde yanılıyormuyum yardımcı olurmusunuz tşkr
Op Dr Atilla Kaya
kabızlık sorunu olan herkesde o et parçası olabilir.rahat olun

Sedat

Erkek arkadasimla bir senede 2 kere iliskiye girdik sizce doktor anlar mı
Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
travma yoksa anlaşılmaz

Ceyda

Travma denilen şey tam olarak nasıl bir şeydır cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Op.Dr.Atilla KAYA
yaralanma

Huseyin

Makarımdan sümükaü bir sıvı geliyor az olarak kaşınma var hemoroitin başlangıcı olabilir 2 defada anal ilişkiye girmiştim en son anal ilişkim 1 ay oldu 1 hafta öncede penis kalınlığından biraz daha küçük bir cisim sokmuştum hemoroit olabilme endişem için doktara gidicem ama ters ilişkiye girdiğimi anlayabilir mi lütfen cevap verin
Op.Dr.Atilla KAYA
az sayıda girmişseniz anlaşılmayabilir

kamil

Makatan iliskiye girilip girilmedigini hangi cerrah ilgileniyor simdiden sagolun
Op.Dr.Alirıza Şahap BARLAS
genel cerrahi

ilhan

ilkkez anal sex yapan doktor muayenesinde anlaşılırmı yada ne kadar süre sonra anlaşılmaz
Op.Dr.Adil Altınsoy
deformasyon yoksa anlaşılmaz

Yardım

Sevgililer 4 ay boyunca 6-7 defa anal sex yaptık ilerde doktor muayenesinde anlaşılır mi? Veya ilerde biri baktiginda iliski yasadigim belli olur mu?
Op.Dr.Adil Altınsoy
anlaşılır

Asu

1kez arkadan iliski anlasilirmi simdiden teshekuler
Op.Dr.Alirıza Şahap BARLAS
deformasyon varsa anlaşılır

Ters iliski

6 ay önce 2-3 kere ters ilişki yaşadım. Doktor muayenesinde anlaşılırmı?
Op.Dr.Adil Altınsoy
deformasyon varsa anlaşılır

kamil

Hocam yabanci uyruklularin kendi kimligiyle muayeneniz varmi turk kimligi icin uzun bi mühlet veriyolarda bilgileriniz icin simdiden cok tesekurler
Op.Dr.Atilla Kaya
en kısa sürede tedavinizi yapabiliriz

sahan

Hocam mrhb yabanci uyruklu bi kizla ciddi dusuncelerim var bi birlikteligimiz oldu fakat daha once bi iliskisi oldugunu dusunuyorum. Daha once kizlik zari dikilmise anlasilirmi veya ters iliski yasamissa anlasilirmi bununla ilgili muayeneniz varmidir bi sonuc. Alabilirmiyiz simdiden tskrler
Op.Dr.Atilla Kaya
bu söyledikleriniz ortaçağda kalmış düşünceler.bu konuda yorum yapmamı beklemeyin benden

semra

Ben 7senedir beraberlik yaşıyorum.Beraber oldugum kisi bana 6 senedir ters ilişki ile beraber oluyor.Istemesemde yaşadım.yırtılma kan geldi.Abdesttimi tutanağa bunları yaşadım.Şimdi sadece psikiyatride tedavi görüyorum.Doktor muayne etse anlar mı ben bunu çok gizli tuttum.psikiyatri doktoruna bile soyleyemedim.Teşekkürler
Op.Dr.Alirıza Şahap BARLAS
muayene ile anlaşılır

Düsünceli

Hocam bu nickle 4. Msjm lütfen yardimci olurmusun kariyerim icin cok onemli muaynem yaklaşıyor sorumu bulamama gibi durumunuz varsa bi daha yazabilirim
Op.Dr.Atilla Kaya
ilişkinizin süresine ,deformasyona bağlı olarak anlaşılabilir

Düsünceli

Hocam anüs kasının üst çapındaki bölgede iç kısmında çatlak vardı kurttum eğilmiş şekilde muayene olacağım üst kısmının sol tarafında elle temas edildiginden anüs kasının hafif ben şeklini alıyor acaba dış kasta kalıcı deformasyon mu oluşmutur dıskılamadan sonra baktıgımda belli oluyor normal bi anda baktigimda belli olmuyor yani bu olay sadece anal masturmasyondamı olur sizide yoruyorum ama çocuklukta meraktan yapılmış büyük bir hata şimden çok tesekkurlerimi sunarım iyi çalışmalar
Op.Dr.Alirıza Şahap BARLAS
muayene ile değerlendirilebilir.görmeden bir yorum yapmak doğru değil

FERDA

Hocam EŞİMLE Ters ilişki yaşıyoruz, 15 günde arayla, ters ilişki görsel olarak zamanla fiziksel değişim yaparmı bununla ilğili hiç bir bilgiye rastlamadım mesela poponun şekli düzleşirmi bozulurmu genişlermi gibi 🙁
Op.Dr.Adil Altınsoy
popoda sorun olmaz.anal kanalda genişleme ve deformasyon olur

ahmet

Hocam 3 defa kolonoskopi oldum sınavlara girecem yorumlari okudum bu duruma dair bir şey bulamadım kolonoskopiye bağlı bi sıkıntı çıkar mı .. ve genisleme olmusmudur
Op.Dr.Alirıza Şahap BARLAS
sıkıntı olmaz.


online randevu
online randevu
kelime kelime nasır tedavisi varis

Son Yorumlar