online randevu online randevu online randevu

Siğil yaktırma

Siğil yaktırma tedavisi bilinen en etkili yöntemdir ancak bu işlem yapılmadan önce daha korumacı yöntemler uygulanmalıdır.
Siğilin kolay tedavi yöntemlerinden okutma, incir kabuğu sürme gibi halk arasında yaygın şekilde uygulanan yöntemlerde yok olma ihtimali % 50 civarıdır ve bu önemli bir başarıdır. Bu başarı ihtimalini kullanmak akıllıca olur, bunlarla cevap alınamazsa zaman kaybetmeden daha etkili yöntemlere geçilmelidir. Çok oyalanarak zaman kaybetmek hastanın başka yerlerine ve başka insanlara bulaşmasına sebep olabilir.
Siğil Yaktırma
Siğil yakma tedavisi kolay uygulanabilir, yan etkisi olmayan ve başarısı % 100 yakın bir yaklaşımdır. Genellikle uyuşturucuya bile ihtiyaç duymadan 2 dakika içerisinde yapılabilir. Bu konuda tecrübeli bir cerrahtan hizmet almak işin kalitesini artırır. siğil tedavi edilmezse
Diğer uygulamalar olan
Siğil ameliyatı gereksiz yere büyük bir işlemdir ve iz bırakır
Siğilin buzla tedavisi yada dondurma denilen uygulamada ise başarı düşüktür ve ağrılıdır.
Yakma işleminin yapıldığı yerde küçük bir yara olur ve günler içerisinde düzelir.
Yakılan siğilin o andan itibaren bulaşıcı özelliği kaybolur yani artık insanlara bulaşmaz hale gelir.
Tedavisi ayrıntı, dikkat ve yakın takip gerektiren bir hastalıktır. Temel amaç siğilleri yok etmek olmakla birlikte tekrarını engellemek te çok önemlidir. En iyi siğil tedavisi demek için tamamının yok edilmesini sağlamalı ve tekrarını engellemelidir.
siğil yaktırma ücretleriSiğili yaktırma dışında uygulanan diğer yöntemler ve diğer görülme alanları ;
İlaçla tedavi ;
İlaç sürülerek siğillerin kimyasal olarak yanması sağlanır, bu tedavide iki önemli sorun vardır yanarken çevredeki ciltte yanabilir, daha önemlisi makat çevresindekiler yakılır ama makat içindekiler yakılamadığı için çoğalmaya ve büyümeye devam eder. Aynı durum vajinada olanlar içinde geçerlidir.
Krioterapi (dondurmayla tedavi) ;
Ayrıntısı aşağıda anlatılmıştır
Buharlaştırmayla (elektrokoterle ) Makat Siğili Tedavisi;
Makattaki formuna kondilom denir. İnce uçlu koterle kontrollü bir şekilde tüm kondilomlar yakılarak yok edilir. Başarısı en yüksek yöntemdir iyi takiple % 100 başarı elde edilir. Gerek dışarıdaki gerekse bağırsağa ilelemiş olanların hepsi yok edilebilir.
En iyi makat siğili tedavisi;

siğil yaktırma

Ayakta siğil

Özellikle makat bölgesindekilerin tekrar eğilimi yüksektir bu sebeple hasta 1 yıl takipte kalmalıdır ve şu şekilde uygulanmalıdır
İlk uygulamadan 1 ay sonra hastayı tekrar muayeneye çağrılır varsa yeniden uygulama yapılır ve yine bir ay sonra kontrole çağrılır, sorun yoksa 2 ay sonra gelmesi söylenir
2 ay sonra şikayet olsa da olmasa da görülür çünkü hastanın göremeyeceği kadar küçükler varsa erken müdahale gerekir. Yeniden oluşmuşsa tekrar tedavi yapılır bir ay sonra çağırıyorum yenileri gelişmemişse 4 ay sonra tekrar çağrılır.
4 ay sonra siğiller varsa uyguluyorum yoksa 6 ay sonra tekrar çağırıyorum Bu şekilde hastayı 12 aya kadar takip edilmelidir. Siğil tedavi edilmezse sınırsız büyüyebilir

Dondurarak Siğil Tedavisi
Krioterapi ya da dondurma tedavisi de denir. -60 derece soğuk gaz çıkıntının üzerine tutulur. O kadar soğuk uygulandığında çürüyüp düşmesi beklenir ancak başarısı oldukça düşüktür ve tekrar tekrar uygulamak gerekir. Fazla uygulanırsa dokunun derinliği de etkilenir ve derin çukurlar kalır.

Radyo Frekansla Siğil Tedavisi; Buharlaştırmanın değişik bir teknoloji ile uygulanan şeklidir. Elektrokoter gibi etki eder. Radyo dalgalarının ısıtması ile etkili olur. Radyasyon etkisi yoktur güvenle kullanılır. Elektrokoterden en önemli farkı kenar yanığı daha azdır bu sebeple iyileşme çok daha kısa sürede olur. Oldukça hassas çalışmaya uygun bir teknoloji olduğu için genellikle siğilin nereden alındığının bulunamayacağı kadar az iz kalır.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-sigil-tedavisi.html
http://www.sigiltedavisi.net/sigil-tedavisi-nasil-yapilir

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar