online randevu online randevu online randevu

Siğil tedavisi nasıl olur

Siğil halk arasında kurbağadan bulaşır dense de virüslerle ortaya çıkan ve sadece insandan insana bulaşan bir hastalıktır. Bulaşıcı olduğu için yani kişinin kendisinden vücudunun başka bir bölgesine ve kendisinden başkalarına bulaşma ihtimali olduğu için tespit edildiği anda tedavi edilmelidir. Ekeni HPV (Human Papillom Virus) dir. Makat, penis ve vajinal bölgedekilere kondilom olarak adlandırılsa da yaklaşık aynı hastalıktır.

Siğil tedavisi nasıl olur ?

dudakta siğilTedavi de başarı  % 100 yakındır. Önemli olan en kolay şekilde kurtulmayı sağlayacak yöntem veya yöntemlere bir an önce başlanmalı ve başarısızsa yöntemlerde ısrar edilmemelidir.

Bilimsel tedavilere geçmeden önce halk arasında yaygın şekilde kullanılan ve hastaların yaklaşık yarısında tam iyileşme sağlayan yöntemlerden söz etmeliyiz çünkü % 50 oldukça yüksek bir başarıdır ve bu kullanılmalıdır ancak uzun süre ısrara edilmemelidir. Yani aşağıda yazılan yöntemler 1-2 hafta denenmeli cevap alınamazsa diğer yöntemlere geçilmelidir. Kalıcı tedavi radyo frekansla yapılır ancak en dikkat edilmesi gereken konu işlem yapıldıktan sonra takip bırakılmadan 4 ay temiz dönem görünceye kadar devam etmelidir.

Siğil Tedavisinde Kullanılan Doğal Yöntemler

parmakta siğil tedavisi-İyileşme için dua okunması

-Din adamına dua okutulması ve çizdirilmesi

-Din adamına okutup üzerinin çizilmesi

-İncir sütü sürülmesi

-At kuyruğu bağlanması Ve benzeri uygulamalar.

Tüm bu yöntemlerde bilinç altı uyarılır ve vücudun savunma mekanizmalarının güçlendirilir. Bu sayede vakaların bir kısmı düzelir, burada önemli olan inançtır.

vücutta siğil olmasıDiğer bir savunma güçlendirerek tedavi seçeneği ise aldara kremdir.Daha çok müdahaleyi sevmeyen hekimler tarafından reçete edilir ama başarısı düşüktür.

Bu uygulamalarla 10-15 günde düzelmediyse bilimsel siğil tedavilerine geçilmelidir.

Siğil tedavisinde kullanılan uygulamalar başarı sırasına göre şu şekildedir ;

Siğili Asitle yakmak

En başarısız ve riskli yöntemdir, çeşitli isimlerle piyasada satılan solüsyonlar vardır, yoğun asit içeriğiyle yakar. Defalarca uygulamak gerekir, sürülürken çok dikkatli olunmalıdır çünkü çevre deriyi yakarsa çok kötü üz kalır.

siğil nasıl görünürDondırarak siğil tedavisi nasıl olur

-50-60 derece soğuk gaz püskürtülür ve siğilin düşmesi beklenir, 2-4 haftada düşmediyse yeniden uygulanır, soğukluğun sınırları belirlenemediği için başarısız olması veya derin dokuları öldürme ihtimali vardır.

Siğil Yakma
şlemi

En yaygın tedavisi elektrokoterle yakmadır, ancak radyo frekansla yakmak daha başarılıdır. Dokunulduğu anda siğil kaybolur, uygulama sonrası belirsiz bir iz kalır.

ayakta siğil tedavisi nasıl olur

Siğili Radyo Frekansla Buharlaştırma Yöntemi
En etkili yöntemdir, dakikalar içinde buharlaşıp yok olur, fark edilemez bir iz kalabilir yada hiç iz kalmayabilir.

Siğil Duası İşe Yararmı

siğil duasıBu sorunun cevabı  cevap hem evettir hem de hayır. Şöyle ki genital veya makat siğili gibi durumlarda uygulanmaz ve uygulansa da işe yaramaz. Bunun dışında vücudun diğer yerlerinde olanlar için siğil duası işe yarar ancak mutlaka geçirir demek yanlış olur çünkü uygulayan kişilerin bir kısmında düzelme sağlanırken bir kısmında değişim olmaz hatta yayılmaya devam edebilir.

Aslında siğil duasını kişi kendi değil de güvendiği ve inandığı bir din adamına okuttuğunda cevap alma şansı daha yüksektir, iyileşme ihtimalini artırmak için bu yola baş vurmalıdsınız. Burada önemli olan kişinin geçeceğine samimi bir şekilde inanmasıdır. “İşe yarayacağının sanmam ya yinede bir deneyeyim”  şeklindeki yapılan yada okutulan duanın işe yarama ihtimali yok diyecek kadar azdır.

Siğile incir sütü sürmek gibi uygulamalar da aynı şekilde kişinin inancını güçlendirip buna bağlı olarak savunma mekanizmalarının güçlenmesi sonucu tedavi gerçekleşir.

Siğilin dua ile yada incir sütü gibi şeylerle düzelme ihtimali % 50 civarıdır yani uygulayan 100 kişiden 50 sinde tamamen kaybolur ama 50 sinde değişiklik olmaz.

Siğili Okutmak

Dua ile geçirmeye çalışmak veya incir sütü gibi şeyler uyguladıktan sonra 2 hafta kadar sabredin eğer tamamen kaybolmadıysa en kısa sürede bilimsel tedavi yöntemleriyle aldırın çünkü bunlar sizde olduğu sürece civarınızdaki insanlara özellikle aile içindeki yakın ilişkide olduğunuz kişlere bulaştırmaya devam edersiniz. Siz çok rahatsız olmasanız bile çevrenizdeki kişileri riske atmamak için tedavi olmalısınız.

Sonuç olarak;

Siğil için dua okuyun, diğer önerilen kocakarı ilaçlarını veya bitkisel ürünleri kullanın 1-2 haftada düzelmediyse radyo frekansla buharlaştırma yöntemiyle siğilleri aldırın. Lazer siğil tedavisi ve siğili dondurma yöntemleri yetersiz kalabilir ve uzun sürebilir bu sebeple radyo frekans yöntemini tercih edin.

Siğil İçin Dua

Ve yes elûneke anil cibâli fe kul yensifuhâ rabbi nesfa. Fe yezeruhâ kaân safsafâ. Lâ terâ fihâ ivecen ve lâ emtâ.

Siğil Duası Türkçe Meali

Resulüm sana dağlar hakkında sorarlar. De ki: Rabbim onları ufalayıp savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaktır. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş görebileceksin

 

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-sigil-tedavisi.html
http://www.sigiltedavisi.net/sigil-tedavisi-nasil-yapilir

Siğil tedavisi nasıl olur için 8 yorum yapılmış


nefise

hocam iyi günler sol ayak parmağımda siğil var. ancak radyo frekansla değilde lazerle aldırmak istiyorum ancak her ikisinin arasındaki fark nedir anlayamadım bana yardımcı olurmusunuz ?

Doktorunuz

nefise hanım
siğil laserle tedavi edilemez.RF yada koterle tedavi edilebilir.
Op.Dr.Atilla Kaya

Selma

Benim yüzümde siğil var radyofrekans ile aldırmak istiyorum iz kalırmı ve aldırdıktan sonra hemen makyaj yapabilirmiyim

Doktorunuz

farkedilir,rahatsız edecek bir iz kalmaz.
Op.dr.Seher Şirin

Murat

Hocam benim makat bolge de var ne hala bilirim

Doktorunuz

geciktirmeden gelin.muayene ile değerlendirip tedavinizi yapalım.tedaviyi RF ile yapıyoruz.1 yıl boyunca takip ediyoruz.
Op.Dr.Atilla Kaya

Serhat

Merhabalar. Bende genıtal sıgıl var bır adettı ewlı oldugum donemde baskadı sonra genıtal bolge temızlıgı sırasjnda kanadı ve yayıldı suan 11 adet var devlet hastanesınde donduruldu koptu dustu ama gene hısedılmeye baslandı saglıklı beslenen bırıyımdır nasıl cözerım

Doktorunuz

kondilomlar bitene ve hiç çıkmayıncaya kadar kontrol altında olmalısınız,gecikmeyin,makat içinede yayılabilir
Op.Dr.Ergun Aygören


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar