online randevu online randevu online randevu

Nasır Neden Olur, Nasıl Geçer?

Toplumda insanların karşılaştığı bir çok sağlık problemi vardır. Bu problemlerin bir çoğu kişilerin ihmalkâr davranışlarından dolayı meydana gelebilmektedir.
İnsanların uzun süreler yürümeleri dolayısıyla ortaya çıkan bir sorundur. Çoğunlukla fazla dikkate alınacak bir yakınma meydana getirmediği için herhangi bir hekime giderek muayene olmak yerine, insanlar çözümü kendi kendilerine bulmaya çalışmaktadır.
Karşılaşılan oran her ne kadar bilinmesede yetişkinlerin çoğunda bu sorunun olduğu tahmin edilmektedir.

nasir-tedavisi

Nasır Nedir?

Kısaca derinin patolojik olarak kalınlaşması şeklinde tanımlanabilir. Nasırdaki kalınlaşmada kalınlaşmaya ek olarak nidus denilen sivri tepe kısmı vardır ve ağrının sebebi budur.
Örneğin topuktaki deri kalınlaşması doğal bir yapıdır ve hastalık olarak değerlendirilmez.

Nasır neden olur?

Hastalığın meydana gelmesinin sebebi ayağa büyük gelen ayakkabıların kullanılmasıdır. Yürüyüş esnasında ayağın, ayakkabı içinde hareket ederek ardışık olarak sürekli bir noktaya sürtünmesi sonucunda oluşan sertleşmeye hiperkeratoz (nasır) denir.
Fakat insanlar nasrın meydana gelmesinde ki sebebi ayakkabının sıktığı için olduğunu düşünmektedir. Fakat belirttiğimiz üzere ayakkabının sıkması değil, ayağın her adımda bir noktaya çarpması sonucunda oluşur. Meydana gelen bu sürtünme sonucunda ortaya çıkan cilt deformesi vücudu uyarır ve vücut o noktada ki cildi kalınlaştırarak savunma sağlar.
Aslında derinin kalınlaşması bir korunma mekanizmasıdır. Fakat doğru gelişmediği için korumak yerine kişiye eziyet olmaya başlamaktadır.

Nasır Nasıl Geçer?

Kendi kendine geçmesi mümkün olabilen bir sorundur. Bu konuda piyasada bulunan bantlar işe yarayabilir, fakat burada asıl önemli olan konu mikro travmalara engel olabilmektir.
Yani nasırın oluşumunda rol oynayan noktasal sürtünmeleri ve darbeleri engellemek gerekir. Bunun için tercih edilen ayakkabı tarzı değiştirilmelidir.
Eğer siz kundura giyen bir bireyseniz haftanın 3 günü spor ayakkabı giymeye başlayabilir, spor ayakkabı giyen bir bireyseniz haftanın 4 günü kundura girebilirsiniz.
Bu sayıları kendinize göre değerlendirebilir, hatta fazla ayakkabınız varsa her gün farklı farklı giyebilirsiniz. Bunun sebebi ayağın ayakkabıya çarparak değdiği noktayı değiştirmektedir.

Bunun dışında her duş aldığınızda ayaklarınızı yumuşamaları için su içerisinde bekletebilirsiniz. Sonrasında ise ponza taşı kullanarak bölgeye zımpara etkisi yapacak şekilde uygulayabilirsiniz.
Böylece burada ki kalınlaşmış cilt inceltilebilir. Fakat tam tersi hasar vererek hem nasırın boyutunun değişimine hem de ağrı yapmasına da sebebiyet verebilirsiniz.

Bu çözümler sonuç vermiyor ve problem hala devam ediyorsa tedavis için tecrübeli bir cerraha muayene olarak, radyo frekans ile aldırabilirsiniz.

Nasır Tedavi Fiyatları

Tedavide radyo frekans uyguluyoruz, nasrın durumuna ve hastanın talebine göre gerekirse ameliyatla alıyoruz. Tedaviyi bölgesel uyuşturmayla yapıyoruz. Nasır tedavisinde önemli olan nidus denilen doku içindeki kökünün alınmasıdır ve tedavi sırasında bu işlemi gerçekleştirdiğimizden emin oluyoruz. Ücretlendirme nasırın büyüklüğü ve sayısına göre yapılıyor.  Çapı 1 cm’ye kadar olan nasırın tedavi ücreti 1000 TL birden fazla sayıda nasıra müdahale edilirse birinciden sonraki her biri için 500 TL alınıyor. Bu ücretler SGK sı olanlara % 50 olarak uygulanır yani ilki 500 eklenen her biri 250 TL dir. 1 cm’den daha büyük nasırların ücretlendirmesi muayeneyle veya sanal muayene sayfamızdan göndereceğiniz fotoğrafa göre yapılır. Ücretler tedavi ücreti olup muayene ve diğer uygulamalar için ayrıca ücret alınmaz.

İstanbul Nasır Tedavi Merkezi

Op. Dr. Nizam KURTDERE
İdea Klinik Şişli
Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat
Şişli: 0532 463 9682 – 0212 246 10 04

Op Dr Seher Şirin Op. Dr. Atilla KAYA Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3
İdea Klinik Bakırköy: 0212 572 72 65 – 0542 621 0888

Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS Bağdat Caddesi No:201 Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü
İdea Klinik Kadıköy: 0542 231 2823 – 0216 357 00 02

Diğer iller iletişim bilgileri

İzmir Op. Dr. Demet AĞRAS
0542 295 52 54 – 0232 4221006

Ankara Op. Dr. Adil ALTINSOY
0505 119 3690 – 0312 431 75 47

Bursa Op. Dr. Ergun AYGÖREN
0532 152 26 75 – 0224 2491006

http://www.nasirtedavi.com
http://www.ideaklinik.com.tr/nasir-tedavisi/

Nasır Neden Olur, Nasıl Geçer? için 2 yorum yapılmış


özge

iyi günler benim ayağım da nasır var eskiden acımıyordu ancak şuan ayakkabı giyince çok fazla acıyor bu nasırı aldırmak istiyorum ancak korkuyorum da

Doktorunuz

Rf ile nasırınızı tedavi edebilliriz
Op.Dr.Atilla Kaya


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar