online randevu online randevu online randevu

Mikro Sinüsektomi Ücreti

Aşağıda net ücretleri okuyabileceksiniz ama tedavilerde asıl önemli olan ücret değil nasıl bir ameliyat olduğunudur. Tekrar etme ihtimali yüksek bir ameliyat olduğunuzda bedava yaptırmış olsanız bile karlı olduğunuz söylenemez. Tüm ameliyatlarda ameliyat ücreti yapılan kliniğin fiyat politikasına göre çok değişir ama İdea Klinik tüm şubelerinde fiyatlar standarttır ve hasta gelmeden önce ne kadar ücret ödeyeceğini bilir.

Mikro Sinüsektomi Fiyatları

SGK sı olan hastalardan her şey dahil 1350 TL, Sosyal güvencesi olmayan hastalardan her şey dahil 2700 TL.
Bir hastalığın tedavi ücretini belirleyen bir çok etken vardır bunların en önemlisi devletin fiyat belirlediği kurumlarda fiyatların sabit olmasıdır çünkü bu kurumlarda sosyal güvenceye göre belirlenir. Özel kurumlarda ise daha değişik etkenler vardır. Aynı ameliyat olsa bile yapılan kurumun popülaritesi, ameliyat dışı hizmetlerin ne kadar lüks olduğu gibi faktörler etkilidir ve fiyatlar 2 000 TL ile 20 000 TL arasında değişir. SGK anlaşması olan kurumlar ise 1000-3000 TL arasında fark ücret diğer deyimle katkı payı almaktadır.
Kıl dönmesi tedavisi için kliniklere mail yada telefonla fiyat sorulduğunda genellikle “hastalığınızın durumuna göre değişir” denir ve fiyat verilmez “muayeneyle kesinleştirilir,hastalığınızın düzeyine göre değişir” gibi ifadeler kullanılır.
İdea Klinikte fiyatlar hastaya göre değişmemekte ve her hastaya aynı fiyat uygulanmaktadır. Fiyatı etkileyen tek şey hastanın sosyal güvencesinin olup olmamasıdır.

mikro sinüsektomi ameliyatı kaç liraResmi güvencesi olmayıp özel sağlık sigortası olanlara da bu kadar ücretlendirilmiştir. İdea Klinikte bu ücretler dışında hiçbir ek masraf (muayene, film, tahlil, ultrason, narkoz, konsültasyon, yatak ücreti, refakatçi ücreti gibi) çıkmayacağı konusunda da güvence vermektedir. Kıl dönmesi narkoz veya belden aşağı uyuşturmayı gerektirecek kadar ileri düzeydeyse bu durumda hizmet alınan hastanenin ücreti bu ücretlere eklenir. Mikro sinüsektomi ücreti araştırılırken nasıl bir ameliyat olacağınızı, klinik veya doktorun bu konudaki tecrübesini de araştırmalısınız.
Tedavi olacağınız klinikteki proktoloji uzmanının hem çağdaş yöntemler hem de klasik yöntemler hakkında yeterli tecrübesi olması size en uygun tedaviyi sunma şansı tanıyacaktır. Sadece bir yöntemi bbilen bir doktora giderseniz sizi bildiği yöntemle ameliyat olmaya ikna edecektir.

mikro sinüsektomi ücreti

Mikro Sinüsektomi Yapılan Yerler

Aşağıda iletişim bilgileri ve whats app aracılığıyla daha net bilgiler alabileceğiniz İdea Klinik şubelerinin hepsinde aynı tecrübe ile hizmet alabilirsiniz. Aşağıda liste halinde sunulan şubelerin hepsinde aynı ücretlerin geçerlidir. Şubelerin hangisinde tedavi olursanız olun istediğiniz şubeyde kontrole gidebilirsiniz. Farklı şubeye gittiğinizde ek bir ücret ödemezsiniz. Bu durum özellikle üniversite okuyan öğrenciler için önemli bir avantaj sağlamaktadır. Mesela İzmir’de ailesinin yanında ameliyat olan bir üniversite öğrencisi İstanbul’daki okuluna gittiğinde herhangi bir sorun yaşadığında İstanbul’daki üç şubeden istediğine gidebilir.

 

Bursa / Nilüfer 0224 249 10 06 –  0532 152 26 75
İzmir / Alsancak 0542 295 52 54 veya 0232 4221006
Ankara / Kızılay 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47
İstanbul / Kadıköy 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02
İstanbul / Şişli 0532 463 9682 veya 0212 246 10 04
İstanbul / Bakırköy 0542 621 0888 veya 0212 572 72 65

Çoklu Mikro Sinüsektomi
mikro sinüsektomi devlet hastanesi

Tecrübeli doktorların hizmet verdiği kliniklerde hastaların % 95 kadarı standart şekilde yapılabilmektedir. % 5 kadarı ek uygulama gerektirebilmektedir. Birden fazla odakta kıl dönmesi olan hastalara klasik yöntem uygulandığında 15 cm kadar kesmek gerekir ama bunun yerine çoklu mikro sinüsektomi yapıldığında iki veya üç yerden 1-2 cm lik kesikle işlem yapılabilir. Birden fazla yerden yapılsa da gerginlik ve ağrı olmayacağı için hasta aynı anda geldiği şekilde geri gider ve işine veya sosyal yaşamına dönebilir. Birden fazla yerden ameliyat yapıldığında ücrette küçük bir değişim olur, ek olarak 300 TL alınır.

Çağdaş Kıl Dönmesi Ameliyatları

Yukarıda ayrıntısını yazdığımız yöntem dışında pit picking, sinüsotomi (ameliyatsız yöntem olarak kabul edilir) ve Bascom ameliyatı da ayaktan yani kişinin istirahat etmesini gerektirmeyen yöntemlerdir. Birbirlerine benzese de nüans farkları vardır.

https://www.ideaklinik.com/mikro-sinusektomi-ameliyati.html

https://www.ideaklinikankara.com/mikro-sinusektomi-ameliyati/

mikro sinüsektomi fiyatı

 

 

Mikro Sinüsektomi Ücreti için 67 yorum yapılmış


M.Ertürk

İzmirde mikro sinüsektomi ameliyatı ne zaman başlayacak acaba
Op. Dr. Atilla KAYA
Idea Klinik İzmir şubemiz 15 Mayıs 2015 İtibari hasta kabulüne başlayacak başlayacaktır.

Akif

Merhaba Hocam bugün özel bir hastanede kıl dönmesi şikayeti ile muayene oldum. Doktor bana tek delik olduğunu iltahap,apse olmadığını iç kısımda kıl bezesi olduğundan Lumberg Flep yöntemi ile ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Fakat araştırdım bu yöntemde 20 cm yakın bir kesik oluşuyor mikro sinüsektomı yöntemi benim için uygun mudur ? bakırköy yakınlarında ikamet ettiğimden cumartesi günü klinikte bulunan doktor varsa eğer muayene olmayı çok isterim.
Op.Dr.Atilla KAYA
Limberg flap 10 dan fazla klasik yöntemlerden biridir, tarifinize bakılırsa mikro sinüsektomi ameliyatı ile tedavi olabilirsiniz. Cumartesi günleri çalışıyoruz.

Gülsen

merhabalar, ilk muayene ücretli mi ayrıca ben daha önce ameliyat oldum kıl dönmesinden şimdi micro sinüsektomi olabilir miyim?
Op.Dr.Adil ALTINSOY
Tüm şubelerimizde muayene ücretsiz, mikro sinüsektomi yöntemi daha önce ameliyat olanlara da uygulanabilir.

Celal

Kuyruk sokumum üstünde sivilce gibi bir şey çıktı dun ağrı filan yok ama kil dönmesi olması ihtimali varmı hapse mi oluyor o yardim edin
Op.Dr.Atilla KAYA
Kuyruk sokumunda sivilce benzeri şeyler kıl dönmesinde olur, apse olma ihtimali var tercihen maueyen olup tedavi almalısınız, muayene olamıyorsanız ciflosin 500 veya benzeri bir antibiotik başlayabilirsiniz.

Hakan

Hocam ben 2 gün önce izmir de ameliyat oldum bu yöntemle ancak bugün biraz kanama var ve hafif kotu kokulu akıntı siz konusu bu durun normal mi ve nezaman geçer
Op. Dr. Demet Ağras
Kıl dönmesi ameliyatı sonrası kanama olabilir önemli değil ama kokulu akıntı kontrole gitmenizi gerektirir.

Mehmet

Hocam merhabalar ben 20 yaşındayım bugün kuyruk sokumumun orada iğne ucu kadar ufak bir delik olduğunu tespit ettim ve iltihap gibi birşey söz konusu daha önceden ter olduğunu zannedip önemsemedim kanama olayı yok sadece iltihap gibi birşey akıyor ve kötü kokuyor acaba kıl dönmesimidir ameliyat illa şart mıdır videoyu izledim ameliyat biraz gözümü korkuttu açıkcası önerileriniz nelerdir?
Op.Dr.Atilla KAYA
yadıklarınıza göre kıl dönmesi, ilerlememesi için tedavi olmalısınız. Mikro sinüsektomi yöntemi kolaydır korkmanıza gerek yok

şila

Bundan yaklaşık 15 gün önce kıl dönmesi ameliyati oldum , devlet hastanesinde , bi işaret parmagi kadar kesmişler ve dikiş attilar 7 tane. Ameliyattan sonra 7.gün hastaneye gittim , dikişlerin alınması için. Doktor almadı ve bidahaki haftaya gelmemi söyledi. Banyo yapabilirmiyim dedim . bi sakncası yok dedi
Yinede korkudan 9.gün banyo yaptım. Ve cktigimda dikişlerim açılmıştı
Balığın içini yararız ya onum gbi
Hergun hastanede pansumana gidiyorum. Ve yara açık . çok acı cekiyorum hocam , her pansumanda . bi yöntemi varmı. Çünkü YGS Ye giricem bu sene. Psikolojik olarak berbat durumdayım. Ne önerirsiniz
Op. Dr. Demet Ağras
Doktorunuzdan daha net bilgi alabilirsiniz ama şunları söyleyebilirim; Açılan yaranın kendi haline kapanması beklenir, yani yeniden dikmek gibi bir uygulama olmaz. Önemli bir sorun değil önerilen şekilde yara bakımı yapın ve sabırlı olun. Açılmış olması sosyal yaşamınızı engellemez.

Kayhan

Iyı çslışmalar ıkı gundur kuyruk sıkumumda fecı bır agrı var ufak bırde kızarıklı cok kucuk bır akıntı benzerı durum var doktora gıttım ve kıl donmesı veya bır sey olmadığını soyledi ama ben yanıldıgını dusunuyorum ıkı gundur yuzlerce sıte ve tanıya baktım kıl donmesı bu tekrar muane olsammı
Op.Dr.Adil Altınsoy
Yazdıklarınzı kıl dömesi iltihabına benziyor, proctoloji uzmanıyla yoksa genel cerrahla görüşün

Emre

Hocam bende aylar önceden başlamıştı aslında sıklıkla kasinan bu kısım şimdi kasinmaktan çok en küçük hareketimde patliyor ne yapmam gerekiyor hocam devlet hastaneleri bu sizin önerdiğiniz mikro sinusektomi operasyonu yapabiliyormu bazı kişilerce devlet hastaneleri insanları yıpratıyor ameliyat sonra si can cekisiyolar bu durumda bana biseyler onerirmisiniz rica etsem
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
Yaşadıınız yeri araştırın yapan yoksa gelin gerekeni yaparız

Buket

Hocam iyi gunler kizim 1ay once acil olarak ozel bir hastanede istegimiz uzerine narkozla apseyi bosalttilar doktor islem sirasinda kil yumagini aldigini soyledi bu mumkunmudur doktorumuz profosor okuduklarima gore ayni anda olmaz yaziyor baska doktora gitmelimiyim cevabinz icin simdiden tesekkur ederim
Op Dr Adil Altınsoy
Apse boşaltılırken kıllar olabildiğince temizlenir ama hem kıllar tam temizlenmediği için hemde sinüs kaldığı için apse tam iyileştikten sonra kalıcı tedavi için ameliyat gerekir.

doğulu

hocam iyi çalışmalar hocam bendede kıl dönmesi mevcut ama kıl dönmesi ameliyatından çok korkuyorum ayrıca işimden hemde sorumluluklarımdan dolayı çalışmak zorundayım üst kısımda bir delik var ve etrafında iltihaplanmalar oluşmuş doktoruma micro sinektomiyi sordum o ayrı bi hastalık dedi inanmadığımdan dolayı ameliyat olamıyorum kıl dönmesi bende 3 yıldır mevcut yardımcı olursanız sevinirim
Op. Dr. Demet Ağras
Tedavinizi yapabiliriz. Size en yakın şubemize gelebilirsiniz.

mustafa

Hocam bende kil dönmesi var çalışıyorum yani şoförum isimden olmak istemiyom mikro sektomi ile kaç gün sonra işime baslayabilirim ve bagkurluyum fiyatlariniz ne kadar ve de aynı gün ameliyat yapiyonuz mu yani sabah geldimmi aynı gün içinde yapiyonuzmu
Op.Dr.Atilla Kaya
mikrosinusektomi ile tedavi olursanız hemen dönebilirsiniz.fakat 2-3 gün istirahat edebilirseniz daha iyi olur.önceden telefonla randevu alırsanız bekletmeden tedavinizi yapabiliriz.randevu almadan gelirsenizde tedaviniz aynı gün içersinde en kısa sürede yapılır

E.alkanlı

Hocam iyi aksamlar . Ben daha önce kıl dönmesi ameliyatı olmuştum lokal uyusma yaptı . Şimdi aynı yerde dikişlerin oldugu yerde ufak parmak uzunlugunda şişlik başladı . Doktor tekrarlamış dedi cokta ilgilenmeden . Acaba tekrarlamış olma ihtimali nedir 2 günde şişti ve cok acı verir şekilde yürümemi bile engelledi . Bi daha olmaktan korkuyorum . En kolayı nedir hocam yada kıl dönmesimi tekrardan acaba
Op. Dr. Demet Ağras
büyük olasılıkla kıl dönmeniz nüks etmiş ve apse yapmış.öncelikle apse tedavisi arkasından da kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.gelirseniz önce apsenizi daha sonra doku toparlayınca mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan kıl dönmenizi tedavi edebiliriz

Meral

Merhabalar,
Bu hafta apse tedavisi oldum. MR gibi herhangi bir cihazla sinüsün/kıl yumağının boyutlarını öğrenmek mümkün müdür?

Op.Dr.Adil Altınsoy
emümkündür.ama kıl dönmesi için MR yapmaya gerek yok.gelirseniz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.normal yaşamınıza ara vermenize gerek yoktur

Yücel

Hocam bende kuyruk sokumunun olduğu yerde nohut küçüklüğünde şiş ve kızarıklık var ve oturunca hafif ağrı yapıyor kıl dönmesinden şüpheleniyorum trabzonda yaşıyorum ve çalışıyorum sanırım mikrosinusektomi tedavisi trabzonda yok istanbula gelsem kaç gün içinde tedavi olabilirim işimden de olmak istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim . . ?
Op.Dr.Atilla Kaya
kıl dönmesi apsesi olabilir.öncelikle apse tedavi edilmeli.apse düzeldikten 1,5-2 ay sonra mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz.tedaviden hemen sonra bile işinize dönebilirsiniz.spor yapabilirsiniz

Selda

Hocam bir bir bucuk ay once kil dönmesi teşhisi konuldu hatta ilaclar bittikten den sonra bir daha nuks etti ikincisinde baska bir doktor iltihap yok dedi ameliyat dedi aslinda beze gibi sert bir şişlik vardı sonra cevize yakin büyüdü bastırinca Sarı bir sıvı akmaya basladi kokusu yok bu iltihap değil mi suan için çalışmıyorum param yok kış dönemi için ancak bu ameliyatı dusunebilirm parasal açıdan bu benim için hastalık için geç olur mu bana zararı olurmu o zamana kadar kara merhem tarzı bir şey kullansam zarar yada yararı olur mu yada ne yapmayalım ki harita gibi kesilmeyeyim
Op.Dr Ergun AYGÖREN
şu an apse olduğu için zaten ameliyat vb yapılamaz.öncelikle apseniz iyileşmeli.1,5-2 ay sonra tedavi olabilirsinizbu dönemde genel hijyeninize dikkat edin

Adem

Hocam ben hayat da ikamet ediyorum 3-4 sene önce klasik yöntemle kıl dönmesi ameliyatı oldum tekrardan aynı yerden nüksetti cok büyük degil nohut buyuklugunde sisme oluyor kanama oluyor sonrada.güvenlik görevlisiyim 2 gün çalışıyorum iki gün izinliyim bu ikigunde tekrardan işime dönebilirmiyim araba veya motor kullanabilirmiyim buraya en yakın ankara şubeniz.beni aydinlatirsaniz sevinirim gelirsem aynı gün işlemler bitermi
Op Dr Adil Altınsoy
mikrosinusektomi yönteminde normal yaşamınıza ara vermenize gerek yok,tedaviden sonra istediğiniz herşeyi yaabilirsiniz

Ugur

Hocam,bende kil dönmesi var,2 tane yan yana sislik var mercimek büyüklügünde,doktorum bana ameliyat olmami tavsiye etti ama arastirdim normal ameliyattan sonra iyilesme süreci hem uzun hemde acili oluyormus.Ben yurtdisinda kaliyorum Temmuz 25 inde Istanbulda olacagim,Microsinusektomi kolay oluyormus,tedavimi yapabilirmisiniz vede acaba fiyat olarak ne kadar tutar?
Op.Dr.Atilla Kaya
evet uygunsa tedavinizi yapabiliriz.

Ali

Hocam Şanlıurfa da mikro sinusektomi varmı
Op Dr Ergun Aygören
araştırmalısınız

münevver korkmaz

mrb kızımın muayene sonucu kıl dönmesi olduğunu söyledi doktor kızım 16 yaşında mikrosinusektomi yöntemi uygulanabilir mi bir hafta önce 1000lik antibiyotik kullandı tekrar iltihap olmadan ameliyat olmasını istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz marmaris te oturuyoruz.
Op. Dr. Demet Ağras
dokunun toparlaması için beklemek gerekir.yoksa ameliyat sonrası yara iyileşmesi gecikir.

tgba

hocam bende kıl dönmesi var ve apse yapmış doktor antibiyotik başladı ve kuyruk sokumumda üzerine ısırgan lapası koyduk ve şişliğin üzerinde sanki su toplamış gibi baloncuk var acaba apse patlıcak mı ameliyattan cok korkuyorum
Op. Dr. Demet Ağras
apsenin patlaması tedavi olmanız anlamına gelmez.3 günü geçtiyse apsenizi açtırın.tedavinizi tamamlayın.1,5-2 ay sonra doku toparlayınca kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.tedavi olmadan önce mikrosinusektomi yöntemini araştırmalısnız

Ali

Mrb hocam 2 kez kıl dönmesi ameliyatı oldum birincisi devlet hastanesinde oldum çok sıkıntılıydı 3 4 sene boyunca ameliyat bölgesi sürekli pişik oluyordu geçen kış özelde flap yöntemiyle oldum hiç bir sıkıntım yoktu pişik bir kere bile olmadı
Bugün ameliyat yerini sağ tarafı tam ortası değil o bölgede küçük bir yara sadece kanama oldu dr A gittim akıntı yok içerde kılda yok nüks etmemiş dedi sizce ne olabilir aniden ortaya çıkan bir durum
op Dr Seher Şirin
o bölgede başka bir hastalık olmaz.kıl dönmesi tekrarlamış olabilir.genel cerrahi uzmanı değerlendirmeli

merhaba oglumun kil donmesi sorunu var kocaelide oturuyoruz mikrosinusektomi ameliyati yapan yer varmi tesekkurler

Op Dr Alirıza Şahap Barlas
Idea Klinik kadıköy şubesine gelebilirsiniz
https://www.ideaklinikkadikoy.com/iletisim

Emir

Merhaba hocam 17 yaşındayım kıl dönmesi rahatsızlığım var içinden çekince kıllar geliyor acaba bu şekilde geçermi birde akıntım var akıntı varken tedavi olamıyor muyuz olamıyorsak nasıl bu akıntıyı geçireceğiz
Op Dr Seher Şirin
gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

Osman

Merhaba hocam tam 1 yıldır kıl dönmesi rahatsızlığım var. Delik ile apse arasında 2cm var devlet hastanesinde doktora muayene oldum. Mikrosinüsektomi uygulanamaz sana dedi. Büyük ameliyattan da çok korkuyorum. Apse olunca mikrosinüsektomi uygulanamaz mı? Simdi muayeneye gelsem direk operasyonu yapabilir misiniz?
Op Dr Atilla Kaya
Idea Klinik Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
tüm vakalara mikrosinusektomi uygulanabilir.gelirseniz tedavinizi hemen yapabiliriz

sait

hocam bende şişlik yok ama akıntı var sizce ne yapmalıyım
Op Dr Ergun Aygören
Idea Klinik Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
kıl dönmesinin ileri dönemlerinde akıntı olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

Ozan

Merhaba,
Bir dr a gittim, başlangıç seviyesinde kıl dönmesi olduğumu söyledi. Akıntı yok yan yana iki siyah nokta var. Amiliyat olmak şüphesiz fakat mikro sinüsektomi nin mantıksız olduğunu söyledi. Daha küçük kesiklerle alındığından çıkma ihtimalinin fazla olduğunu söyledi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dr un söylediği doğru mudur? Mantıksal açıdan ben bu dr a katılmıyorum.
Op Dr Ergun Aygören
Idea Klinik Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
daha küçük kesilerle alındığı için,anatomik ve fiziksel yapı bozulmuyor.dolayısı ile nüks de daha az görülüyor,iyileşme süreci çok kısalıyor.

Atilla

Merhaba,
Ben 1 sene önce kıl dönmesi ameliyatı oldum dikiş yöntemiyle ama 3 ayda bir yaranın altında makata dogru patlak veriyor ve sıvı akıyor. Kendi doktorum sureklı pansuman yaptırıp benı yolluyor. Bende devlet hastanelerine gittim dediler tekrarlama olmuş amelıyat olman gerekıyor oysaki ben ameliyat olduktan 3 ay sonra epılasyona başladım ciddi düzeyde kıl kalmadı şimdi sizin yöntemle ameliyat olabilirmiyim ?
Op Dr Atilla Kaya

evet olabilirsiniz

Ahmt

Hocam ben sakaryada oturuyorum izmitte şubeniz bulunuyor mu acaba
Op.Dr Atilla Kaya
hayır Kadıköy de var

Mustafa gunseven

Hocam ben 9 ay once kuyruk sokumundan kıl donmesı amelıyatı oldum bellı bır sure sonra tuvaletten sonra kanama olmaya basladı ama tuvaletten dısında ılk zamanlar hıc bır sey yoktu bnde tekrar doktora gıttım 1-2 cm ufak bır yerın acıldıgını soyledı local amelıyat yapılcak dedı bnde tekrardan oldum gecenlerde lavabodan sonra hafıfıten kanama oldu dıkıslerım hala duruyor neyden kaynaklanmıs olabılır hocam
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
nüks etmiş olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir

ÖGRENCİ

hocam bende küçük bi delik var siskinlik yok denecek kadar az ne yapmam gerekli kıl dönmesiden süpheliyim iitihap hiç akmadı tedavi hemen olsam fayda saglar
Op.Dr.Atilla Kaya
en kısa sürede apse vb sıkıntı oluşmadan tedavi olmanızı öneririm.mikrosinusektomi yöntemini araştırın

Tolga

Hocam ücretler peşinmi yoksa taksitlimi

Doktorunuz

evet.peşin 🙂
Op.Dr.Adil Altınsoy

Selen

Hocam 20 yaşında bayanım. 8 9 senedir kıl dönmesi sorunum var 2 3 günde bir duşa girmek zorunda kaliyorum. Küçük bi şişlik var pis kokulu akıntı. Mikro sinüsektomi yöntemini duydum ama çok ilerlemistir diye uygulanmaz diye düşünüyorum 8 9 seneye aşkın var çünkü korkuyorum gidemiyorum hastaneye de ağrılar daha çok çoğaldı 4 5 gündür

Doktorunuz

kıl dönmesinde pek ağrı olmaz.şu an ağrı varsa büyük olasılıkla kıl dönmesi apsesi var demektir.öncelikle apse tedavisi yaptırmalısınız.arkasından doku toparlayınca kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.
Op.Dr.Seher Şirin

gökhan

hocam merhabalar ellerimde çok sayıda siğiller var ve bu durumdan çok rahatsız oluyorum.. fakat çalışıyorum işlemden sonra işime bir engel olur mu?

Doktorunuz

RF ile tedavi olursanız sorunsuz işinize devam edebilirsiniz
Op.Dr.Atilla Kaya

Burak

Hocam işim gereği uzun süre oturuyorum oturduğum yer ahşap bank ve bıraz yayılarak oturuyorum 2 gündür kuyruk sokumumda kemik olan bölgede acıma var dik oturduğumda sıkıntı yok ama bıraz yayıldığımda acıyor bırazda sertlik var herhangi bi delik sivilce akıntı yok kıl dönmesi olabilirmi yoksa rahatsız yerde oturduğumdan kuyruk sokum kemiğinde ezilme mi var

Doktorunuz

kıl dönmesi olabilir.bazen delik gözle görülemeyecek kadar küçük olabilir.muayene olmanızı öneririm.ağrı varsa apse oluşuyor olabilir.normalde kıl dönmesinde ağrı pek görülmez.eğer kıl dönmesi ise mikrosinusektomi yöntemini araştırmadan tedavi olmanızı önermem
Op.Dr.Adil Altınsoy

Nida

Hocam bir sabah kalktıgımda sivilce gibi bir şişlik vardı parlattım daha sonra kabuk bagladı kabuğu kopardıgımda minicik bir tüy vardı onu aldım sonra sürekli teramisin merhem kullandım suan dıştan hiçbir yara Yok sadece sivilce gibi bir şişlik var akıntı Yok kızarıklık Yok ama ufacık sertlik var kıl dönmesi olabilir öi

Doktorunuz

olabilir.geciktirmeden muayene olun.tedavi olmadan önce sosyal yaşamınıza ara vermenizi gerektirmeyen mikrosinusektomi yöntemini araştırın
Op.Dr.Adil Altınsoy

Arzu Al

Merhaba kızıma 15 gün öncesi kıldönmesinden dolayı apse oluşmuş apse patlatıldı bir hafta pansuman yapıldı antibiyotik kullandı .doktor ameliyat olması gerekiyormuş. Kızım 16 yaşında çok korkuyor.mikrosinusektomi yöntemini oldugunu öğrendik.Burdurda ikamet ediyoruz.sizin bu yakın cevrede bize önerebileceginiz bir hoca varmı birde apse geçeli daha 3 hafta oldu dizin bilgileriniz okudum 1 yada 2 ay sonra olabilir diyosunuz bize bir yol gösterirmisiniz

Doktorunuz

evet mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz.iletişim bilgierimiz:Idea İzmir (Konak)
Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak – İZMİR
Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54
Op.Dr.Demet Ağras

sedef

hocam iyi gunler.8 aydır kıl dónmesi sorunu yaşıyorum bazen hafif kanama oluyor.korkuyorum doktora gitmeye mikrosunisektomi olabilirmiyim.Bide bu tedavi olunduktan sonra tekrar etme gibi bu durum sözkonusumu?

Doktorunuz

mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olabilirsiniz.tekrar etmesinin nedeni genel hijyeninize dikkat etmemenizdir.günlük yıkanmalı,günlük iç çamaşırı değiştirmelisiniz,sırt ve bel bölgesi kıllarını uzaklaştırmalısınız mümkünse laser epilasyon yaptırmalısınız
Op.Dr.ergun Aygören

Bahadır

Hocam bende kıl dönmesi ameliyatı olcam ve universiye ogrencisiyim mikrosinüsektomi ile tedavi olmak istiyorum tokat tan gelcem en yakin poliklinikleriniz nerede ve ne kadar ücret odemem gerekir sağlık güvencem yeşil kart tedaviden sonrada 12 saat otobüste seyahat edebilirmiyim cevaplarinizi bekliyorum teşekkürler

Doktorunuz

klinikleirmizin iletişim bilgilerine şu linkten ulaşabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/iletisim.mikrosinusektomi yöntemi ile tedaviden sonra normal yaşamınıza devam edebilirsiniz.
Op.Dr.Atilla Kaya

ali

merhaba hocam. bende de 4-5 aydır kıl dönmesi var. 1 ay önce muayene oldum ve ultrason incelemesi sonrası cilt altında 2.5 cm uzunluğunda pilonidal sinüs olduğu söylendi. Mikro Sinüsektomi işlemini bende yapabilir miyim yoksa normal kesikli ameliyat şart mıdır?

Doktorunuz

yapılabilir.apse olmadan gelirseniz daha iyi olur.
Op.Dr.Atilla Kaya

Recep

Hocam merhaba yaklaşık 5-6 aydır akıntı var iltihap geliyor ağrısı yok sizce hangi ilacı kullanmalıyım iltihapın gitmesi için. Teşekkür Ederim.

Doktorunuz

nüks etmiş olabilir,muayene ile değerlendirmek gerekir
Op.Dr.Seher Şirin

eyüp

Merhaba hocam 17 yaşında Behçet hastayım kuyruk sokumumda iki delik var birinden sıvı akıyor cok.nadirde kanama oluyor kıl dönmesi olduğunu düşünüyorum ameliyat olabilir miyim hastalığımla bir alakası olur mu

Doktorunuz

kıl dönmesi tedavisinde mikrosinusektomi yöntemini uyguluyoruz,narkoz,yatak istirahati,pansuman gerektirmiyor.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Seher Şirin

semih

21 yaşındayım 4 senedir kıl dönmesi var 2 yerde mikrosinusektomi olabilirmiyim ve de mikrosinusektominin nüks etme olasılıgı nedir

Doktorunuz

mikrosinusektomi ile tedavi olabilirsin.kıl keseciğinin çıkarıldığı durumlarda ameliyata bağlı olarak hastalık nüks etmez.nüksün nedeni genel hijyene dikkat edilmemesidir.günlük duş almak,günlük iççamaşırı değiştirmek,vücut kıllarını uzaklaştırmak gerekir.hatta tüm sırt bölgesi kıllarına laser epilasyon yapılabilir.
Op.Dr.Atilla Kaya

Anonim

Hocam 2014 yılın da doktora gittm ameliyt dedi fakt korktugm için ameliyt olmadm… Apse yspmş kanıyr ve iltihp akıyrdu batma olyr acı hissediyrdm bivsure hijyenme cok dikkt ettm bu şikyetlrm bitti..
. Fakat bugunlerde belli belirsz bi acıma hisi var bu durum sıkıntı illaki ameliyat mı olmamm gerekiyor…teşekkrle…

Doktorunuz

oluşan kıl keseciği çıkarılmadan kıl dönmesi tedavi edilmiş olmaz.illaki tedavi olmanız gerekir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Atilla Kaya

Yusuf

Hocam iyi günler ben tedaviye gelmek istiyorum da randevu almak gerekiyor mu gerekiyosa en erken ne zaman randevu almak gerekiyor tedavi ücretleri ortalama ne kadar (sgk) bu konular hakkında bilgi alabilirmiyim

Doktorunuz

1 gün önce yada öğleden sonra sabah saatlerinde aramanız yeterli olabilir.ama birgün önce arayıp netleştirmeniz daha iyi olur.sgk sı olanlara %50 indirimli ücret uyguluyoruz.tedavi ücreti için şu linke tıklayınız.http://www.kildonmesiklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp
Op.Dr.Atilla Kaya

Sefa

Hocam merhabalar tedavi olmak istiyorum bende şuan kuyruk sokumunda toplamda 3 tane delik var ve sadece 1 tanesinden akıntı var fenol yöntemi sizce olur mu ?

Doktorunuz

içerde oluşan kıl kesecikleri çıkarılmadan kıl dönmesi hastalığı tedavi edilmiş sayılmaz,gelirseniz muayene ile değerlendirip normal yaşamınıza ara vermenizi gerektirmeyen mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Atilla Kaya

Anonim

Kuyruk sokumunda her delik kil donmesi midir baska hastalik olma ihtimali var mi

Doktorunuz

büyük olaıslıkla kıl dönmesidir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
Op.Dr.Atilla Kaya

Anonim

Hocam iyi akşamlar bende yaklaşık olarak 1-2 aydır var ve her biriktiğinde elimle bastırarak iltihabını alıyordum. Dün iltihapla kanla beraber yaklaşık 10 tane kıl çıktı şu an ne yapmalıyım hocam kıl kökü gitmiş midir sınav dönemim olduğu için ve sizin kliniklerinize çok uzak yaşadığım için oraya ulaşma imkanım yok

Doktorunuz

kıl dönmeniz daha uzun süredir vardır.iltihap yada apse olduğu için farketmişssinizdir.genel cerrahiye görünün durumunu değerlendirsin,apse varsa tedavisi yapılsın.daha sonra durumunuz uygun olunca gelirsiniz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.zaten apseden hemen sonra tedavi yapılması doğru değildir.dokunun toparlamasını beklemek gerekir.

Öğrenci

Hocam benim 2 veya 3 gündür kuyruk sokumumda hafif sişlik var ve ciddi manada acı yapıyor üniversite öğrencisiyim ve bu sıralar ameliyat ve bunun tarzı şeylere pek vaktim yok dersler ağır ve bir iki yerde okudum sıcak su torbası daha yeni böyle bir durum olduğunda tedavide kullanılır mı işe yarar mı size sormak istedim şimdiden teşekkür ederim

Doktorunuz

ağrı varsa kıl dönmesi apsesisidir.apseyi açtırman gerekir.gecikmeden de kıl dönmesi tedavinizi yaptırmanız gerekir.mikrosinusektomi yöntemi ile yapılırsa tedaviniz okula ara vermeniz gerekmez


online randevu
online randevu
kelime kelime nasır tedavisi varis

Son Yorumlar