online randevu online randevu online randevu

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı İzle

Maalesef varis ya da basur rahatsızlığının tedavisinde olduğu gibi kıl dönmesinin ameliyatsız tedavisi mümkün olmamaktadır. Geçmişten günümüze geliştirilmiş olan bir çok teknik uygulanmış ve bu teknikler üzerinde yapılan modifiyelerle hasta için en kolay olacak hale getirilmeye çalışılmıştır. Son yıllarda uygulanmaya başlanılan mikro sinüsektomi yöntemi az önce belirttiğimiz gibi oldukça avantaj sağlamaktadır.

Mikro Sinüsektomi Nedir

Kıl dönmesinin tedavisi için kullanılan yöntemlerin üzerinde yapılan modifiye ile en kolay ve avantajlı haline verilen isimdir. Olumlu yönlerini az sonra sıralayacağımız gibi mikro sinüsektomi ameliyatının uygulanışı çok kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Nasıl uygulanır?
Diğer ameliyat yöntemlerinden en önemli farkı mikro sinüsektominin 5 dakikalık bir süreç içerisinde gerçekleşmesidir diyebiliriz. Dolayısıyla ayakta uygulanabilen bir yöntemdir. Narkoz uygulaması gerektirmediğinden dolayı da tedavi sonunda hasta hastanede istirahat etmez, günlük hayatına hiç ara vermeden devam eder.

Çok küçük bir kesi yapılır
Yöntemi diğer ameliyat tekniklerinden ayıran özelliklerinden biri de yapılan kesinin çok küçük olmasıdır. Diğer yöntemlerde yapılan kesi 10-25cm aralığında olurken, mikro sinüsektomi yönteminde 1-2 cm yapılmaktadır.

Flap ve Mikro Sinüsektomi Yöntemi Arasında ki Kıyaslama

Sorun yaratan kıl yumağı, kapsül ile birlikte çıkarılmalıdır
Kıl dönmesinin meydana gelmesinden sonra vücut koruma amacıyla kıl yumağının etrafını bir zar ile kaplamaktadır. Dolayısıyla tedavi sırasında alınacak olan kıl yumağı bu kapsül ile birlikte çıkarılmalıdır. Aksi taktirde sadece yumak alındığı taktirde rahatsızlık %50 oranında nüksetme (tekrarlama) riski taşımaktadır. Fakat mikro sinüsektomi uygulamasında yumağın kapsül ile birlikte alınmasından dolayı tekrarlama riski %3-5 oranına düşmektedir.

mikro-sinusektomi

Mikro Sinüsektomi Avantajları

İstirahat gerekmez
Yukarıda da belirttiğimiz gibi htedavi ayakta olarak tabir edilen şekilde gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir narkoz gerektirmediğinden dolayı hastanede yatmak gerekmez. Tedavi bitiminde günlük hayata devam edilir.

Pansuman gerekmez
Flap ismi verilen yöntemin kullanılmasıyla yapılan ameliyatlarda 20-30cm’lik kesi uygulandığından dolayı hasta hem oturamaz, hem de günlük olarak pansuman yapılması gerekir. Fakat micro sinüsectomi yöntemi herhangi bir pansuman gerektirmez.

Nüksetme olasılığı çok düşüktür
Diğer uygulanan tekniklerin çoğunda yumaklar dışında ki zar ile birlikte alınmadığından dolayı %50-60 oranında nüksetme yaşanabilmektedir. Fakat bu yöntemde yabancı cisimler dışında ki zar ile birlikte alındığından dolayı tekrarlama ihtimali %2-3 kadar düşüktür.

Ağrı hissedilmez
Diğer yöntemler tedavinin ardından 15 gün kadar ağrı hissedilmesine olanak tanırken, bu yöntemle uygulanan ameliyatta meydana gelen ağrı şikayeti, ağrı kesici kullanılmasına bile gerek duyulmayacak kadar düşük düzeydedir.

Herhangi bir iz kalmaz
Kullanılan diğer yöntemlerde kesilerin çok büyük olmasından sebep çok ciddi izler kalırken, bu yöntemde uygulanan gizli dikiş uygulaması sayesinde neredeyse iz kalmıyor denilebilir. Bunun sebebi yapılan kesinin 1-2cm kadar küçük olmasından dolayıdır.

Türkiye’de 4 şehirde, toplam da 6 şubesi bulunan Idea klinik’in her kliniğinde mikro sinüsektomi yöntemiyle kıl dönmesi tedavisi uygulanabilmektedir. Size en yakın olan şubemize telefon numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilir, muayene ve tedavi olabilirsiniz.

Kadın genel cerrahi uzmanı bulunmaktadır
Eğer, çekiniyor ve kadın genel cerrahi uzmanına muayene ve tedavi olmak istiyorsanız. Idea Klinik Bakırköy şubesinde görev yapmakta olan Op. Dr. Seher ŞİRİN için randevu alabilirsiniz.

Kıl dönmesi hastalığı, nedenleri ve tedavisine dair konularda geniş kapsamlı bilgiye kliniğimizden ulaşabilirsiniz.
~

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar