online randevu online randevu online randevu

Kondilom hangi bölüm bakar

Kondiloma hangi bölüm bakar sorusunun cevabı nettir ama iki farklı bölüm de bu hastalığın tedavisini üstlenebilmektedir.

Kondilom doktorları ya genel cerrahtır yada dermatoloji yani cildiye uzmanlarıdır.kondilom hangi bölüm

Dermatologlar daha çok ilaçla tedaviyi ( en bilinen ilaç adlara krem )tercih eder çünkü bölge muayenesi için yeterli tecrübeleri ve görüntüleme aletleri yoktur. Tabi sadece dışarıda görünenleri tedavi etmeye çalışmak felaketle sonuçlanabilir, aynı anda içerde yani bağırsakta kondilom varsa dışarıdakiler gerilerken içerdekiler yayılarak büyümeye devam eder ve bir süre sonra tedavi çok gecikmiş olabilir.kondilom hangi doktora gider

Tüm bu sebeplerden dolayı her kondilom hastası dışarıdan gözle muayene yanı sıra mutlaka anoskopla bağırsağa bakarak değerlendirilmelidir. Anoskop muayenesi genel cerrahi uzmanı tarafından yapılabildiği için genel cerrahi doktoruna gidilmelidir.

Bazı dermatologlar ilaç yanı sıra dondurarak kondilom tedavisi yapmaktadır, bu ilaçtan daha etkili bir yöntemdir ancak bağırsağın görüntülenmemesi ve temizlenmemesi aynı şekilde sorun olmaktadır.

Genel cerrahlar daha etkili yöntem olan koterizasyonu tercih etmektedir, koterizasyonla tedavi en etkili ve mutlak sonuca götüren tek yöntemdir. Bir diğer tedavi seçeneği olan ameliyatla tedavide görülen makat daralması gibi yan etkiler bu yöntemde görülmez.

Kondilom hangi bölüm bakar için 2 yorum yapılmış


Eşcinsel

Arkadaşımla ilişkiye girdik 6 ay sonra ilk başta sivilce gibi sonra karnıbahar şeklini aldı 1 seneyi geçti beredeyse hala aynı şekilde aynı kişiyle tekrar ilişkiye girdim 1 ay önce tekrar bğyğmeye devam eder mi ve genel cerrahi doktoruna gittim çok küçük dedi anoskop ile bakmadı bile belki içe dığru yayılmışta olabilir emin değilim bana cildiye doktoruna randevu al dedi yarın gidicem cildiye anoskop ile bakıyor mu?

Doktorunuz

kliniklerimizde kondilom tedavisini RF ile yapıyoruz.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Atilla Kaya


online randevu
online randevu
kelime kelime nasır tedavisi varis

Son Yorumlar