online randevu online randevu online randevu

Kırmızı ben

Kırmızı ben dendiğinde genel olarak damar beni olarak adlandırılan damar yumağından oluşmuş, gül lekesi, hemanjiom, chery, şarap lekesi gibi yapılar akla gelir. Deriden kabarıklığına, vücuttaki yaygınlığına, genişliğine, rengine göre değişik adlarla anılır. Bölgesel olarak atar, toplar yada kılcal damarların yumak halini alıp tümör şekline gelmesidir. Temel sorun damarların sayıca çok artması ve genişlemesidir.
Kırmızı Ben Çeşitleri ;
kırmızı et beniDamar Beni ; Vücudun her yerinde görülebilir daha çok doğuştan vardır. En sık kan dolaşımının yoğun olduğu dudak civarında görülür. Mercimek kadar olabildiği gibi yüzün yarısını kaplayacak kadar dev büyüklükte de olabilir. Erken dönemde dideral adlı ilaç kullanımına başlanması küçülmesini hatta kaybolmasını sağlayabilir ancak hiç etki etmeyebilir de. Bu durumda daha etkili yöntemler olan büyük skleroterapi, lazer, termokoagülasyon, radyo frekans yöntemleriyle tedavi edilmelidir. Ameliyatla tedavi büyük oranda terk edilmiştir.
kırmızı ben neden çıkarŞarap Lekesi ; Cilt seviyesinde yada hafif kabarıktır, yüzün yarısını kaplayabilecek kadar geniş olabilir ama daha küçükte olabilir. Derinin her yerinde görülebilir.Doğumsal bir sorundur. Lazer ile tedavi edilir.
Gül Lekesi ; Dar alanda örümcek ağı görünümünde kılcal damar yumağıdır.Damar çatlaması da denilir. Radyo frekansla tek seansta başarılı şekilde tedavi edilir, lazer ile yok edilebilir ama uzun 5-8 seans gerekebilir.
Vücuttaki Kırmızı Benler; Çeri olarak adlandırılır. Daha çok orta yaştan sonra gövde cildinde görülen 2-3 mm lik kızıl görünen noktalardır. Ameliyatsız yöntemelerle edilir.
kırmızı ben çıkmasıKırmızı Ben Tehlikeli mi ? Ciddi bir tehlikesi yoktur, ancak çarpma veya sıyrılma durumunda bezdirici kanamalar olabilir. Büyük hemanjiomlarda kanama öldürücü olabilmektedir. Görsel olarak hastanın sosyal yaşamını etkileme zararları vardır.
Kırmızı Ben Neden Oluşur ? Sebebi net bilinmemektedir, damarlarda deformasyon şeklinde gelişme olur.
Kırmızı Ben Kanser Olur mu ? Hayır asla kanserleşmez ama çok seyrek görülen hemanjiosarkom kötü huyludur.
kırmızı ben zararlarıDaha kabarık yapılar da diğerleri gibi radyo frekans veya lazerle tedavi edilir. Saçlı deride olanlar kesinlikle lazer ile tedavi edilmemelidir yoksa saç kökleri zarar görür ve saçlar dökülür. saçların arasındaki damar benleri radyo frekansla tedavi edilmelidir.

Kırmızı Ben Tedavisi Yapılan Hastaneler; Ben tedavisi konusunda tüm teknolojilere sahip ve Türkiye’nin en yaygın kliniği Idea Kliniktir. Ankara, Bursa, İzmir, Kadıköy, Bakırköy ve Nişantaşı şubeleri vardır.

kırmızı ben

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar