online randevu online randevu online randevu

Kılcal damar genişlemesi

Kılcal damar genişlemesi yada diğer adıyla çatlaması, Latince adıyla telenjektazi deriyi besleyen gözle görülemeyecek kadar ince damarların gözle görülebilecek kadar genişlemesidir. Vücudun her yerinde görülebilir ancak en çok bacaklar ve yüz bölgesinde rastlanır.yüzdeki kılcal damarlar nasıl geçer
Kılcal damar genişlemesi neden olur ?
Oluşuma sebebi ilgili bir çok şey söylense de hiçbirisi için kesin sebep denilememektedir ama şu sebepler akla gelir;
*Cinsiyet; Kadınlık hormonu östrojen önemli bir sebeptir.
*Genetik; Annesinde hastalık olan birinde olma ihtimali normalden daha yüksektir.
*Meslek; Ayakta çalışan kişilerde basınç sürekli yüksek olduğu için genişlemeler olur.
*Beyaz tenli olmak;beyaz tenlilerde daha sık görülür, aslında burada sıklığın sebebi kişinin beyaz teninden dolayı daha görünür olmasıdır.
Kılcal damar genişlemesi tedavisi bacaklarda çirkin görünüme sebep olması sebebiyle özellikle etek giyen kadınlar tarafından daha çok talep görmektedir.
İki teknolojik tedavi birde enjeksiyon yöntemi uygulanır.
-Lazer
-Radyo frekans
-Köpük
-Skleroterapikılcal varis tedavisi İzmir
Lazerle kılcal damar genişlemesi tedavisi; sorunun olduğu bölgeye yüksek ısı enerjisi taşıyan ışık verilir ve içindeki kanın pıhtılaşması sağlanır. Seanslar halinde uygulanır 5-10 seans sürebilir. Sadece varisle ilgilenen klinikler genellikle bir defa ücret alır ve bitene kadar devam eder.
Radyo frekans tedavisi; Saç telinin dörtte biri kalınlığı kadar ince bir iğne yardımıyla içine girilir radyo dalgaları verilerek yok edilir. Genellikle tek seansta tamamlanır seyrek olarak 2.seans gerekebilir. Radyo frekans sadece varis ile ilgilenen kliniklerde bulunabilmektedir.
Köpükle tedavi; Skleroterapi de denir, içine girebilecek kadar ince bir iğne ile yok edici ilaç verilir ancak biraz daha kalınlarda yapılabilir. Sadece damar cerrahları tarafından uygulanan bir yöntemdir.burunda kılcal damar genişlemesi tedavisi
Aynı yöntemler yüz ve özellikle burun civarındaki kılcal damar genişlemelerinde de kullanılır. Yüz bölgesinde olanlar yaşa bağlı olarak ortaya çıktığı gibi fazla alkol tüketimi, karaciğer hastalıkları ve fırın gibi ateş karşısında çalışmak gibi durumlarda da sık görülür. Yok edilmesi kişiyi daha genç gösterir.
Kılcal damar genişlemesi bitkisel çözüm adı altında piyasaya verilen ürünlerin hiçbir etkisi olmaz.

kılcal damar genişlemeleri Göz dibi damar genişlemeleri

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar