online randevu online randevu online randevu

Kıl dönmesi nasıl geçer

Kıl dönmesi nasıl geçer sorusunun cevabı net ve tektir. Tek çözüm ameliyattır. 15 farklı yöntem tarif edilmiştir ve bunların çoğu bir çok cerrah tarafından yapılmaktadır. Her cerrah hakim olduğu birkaç yöntemden birini seçer ve uygular.
Hayatında kıl dönmesi görmemiş bazı şarlatanların ürettiği bitkisel karışımlar olsa da tümüyle para ve zaman kaybından başka bir şey değildir. Yine bazı internet sitelerinde “ kıl dönmesi nasıl geçer “ sorusuna cevap olarak fenol veya gümüş tedavisinden de söz edilmektedir bu iki yöntemde de kılın giriş delikleri ve sinüs kaldığı için gerçek bir tedavi değildir sadece kişinin şikayetlerini kısmen azaltmaya yöneliktir.kıl yumağı
Kıl Dönmesi Ameliyat yöntemleri
Aşağıda bugüne kadar geliştirilmiş kısmen uygulanan ve uygulanmayan kıl dönmesi ameliyatı ve uygulanış tekniklerini kısa ve özet şekilde ele alınacaktır.
mikro sinüsektomi görseliMikro Sinüsektomi
Bascom ameliyatının modifiye şeklidir. Kıl dönmesi ameliyatı uygulamasında en başarılı yöntemlerdendir. Olabilecek en küçük cilt kesisiyle delikler ve sinüs bir bütün olarak çıkarılır ve kesilen yer cerrahi gizli estetik dikişlerle kapatılır. Herhangi bir iz ve yara kalmadığı gibi tüm işlem sadece 10-15 dakika kadar sürer. Hasta diğer yöntemlerde olduğu gibi yüzüstü yatma gereği ve pansuman yaptırması gerekmez. Aynı şekilde işgücü kaybı da yaşanmayan bu yöntemle yapılan tedavi sonunda hasta ne yapacağına kendisi karar verir. Evine, işine okuluna yada tatile gidebilir. Tekrar ihtimali en düşük ameliyattır.
Flap Yöntemlerikıl dönmesi nasıl geçer
Bir çok tekniği geliştirilmiş olan bu yöntemin uygulanışı kıl dönmesi yumağı olan kısmı keserek oluşan boşluğa ise cilt ve cilt altı ile beraber kas zarı içeren daha dayanıklı cilt paçasını o alana dikme yöntemidir. 8 farklı doku kaydırma yöntemi vardır
açık bırakma ameliyatı nasıl yapılırAçık Bırakma ameliyatı
Cerrah kıl dönmesi yumağının olduğu yer ve etrafından akıntı olan yerleri de içine alacak şekilde geniş bir alanda cildi kesip alıyor. Bunun içinde sağlıklı bölgede bulunuyor. Halen teknolojik anlamda gelişmemiş yerlerde uygulanan bu teknik ile tedavi olduğunuzda iyileşme süresi 4-6 ayı bulabilmektedir.
Yarı Açık Bırakma
Yukarda anlatılan yöntemle benzer olup bundaki fark ise tam açık yarı açık bırakmabırakmak yerine cildi zemine dikerek daha az boşluk ve bu şekilde biraz daha az bir yara oluşmasını sağlayacak şekilde geliştirilmiş bir yöntemdir. Açık bırakma yönteminin yarısı kadar sürede kapanır
Premier Kapatma
İlk kıl dönmesi ameliyatı yöntemlerinden olup uygulanışı en kolay türlerdendir. Kıl dönemsi yumağının olduğu yer kesilip çıkarıldıktan sonra dikilen alan maalesef tekrarlama oranı nerdeyse %50 olup kısa bir süre sonra kişi tekrar kıl dönmesi problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Tüm hekimlerin bildiği fakat yenilikçi hekimlerin büyük oranda bıraktığı bir yöntemdir.
Pit Picking
Giriş deliklerinin ayrı ayrı alınıp içinin kazınması şeklinde uygulanır. Başarısı düşüktür.
Bascom procedur
Mantığı mikro sinüsektomi gibidir sonuçları da yakındır. İş gücü kaybı olmaz ve tekrar ihtimali düşüktür.
Kıl dönmesi nasıl geçer sorusunun cevabını artık daha iyi biliyorsunuz. Unutmayın yöntemler ve teknoloji sürekli yenilenmektedir, iyi araştırmadan körü körüne karar vermeyin.

kıl dönmesi nasıl iyileşir

 

 

 

flep ameliyatı nasıl yapılır

https://www.ideaklinikankara.com/kil-donmesi/

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar