online randevu online randevu online randevu

Kaş Ekimi

Kaş ekimi yada diğer bir deyimle kaş nakli çeşitli ihtiyaçlarla vücudun başka bölgesinden alınan kıl köklerinin belirlenen kaş alanına nakledilmesi işlemidir.

Kaş Ekimi Hangi Durumlarda Yapılır

kaş ektirme görsellerikaş ekimi görselleriKaştaki eksiklik, bölgesel veya tam kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturur ve çok dikkat çekicidir öyle ki konuşurken karşıdaki kişinin gözü hep o eksik alana takılır böyle olmasa bile kaşında sorunu olan kişi böyle hisseder. Seyreklik daha çok kişinin kendisini rahatsız eder.

Seyrekliği genellikle kişinin kendisinin kalem kullanarak dolgunlaştırması şeklinde çözülür ama tam kayıplarda kalemle doldurmak daha çok uğraştırır ve her zaman aynı şekil elde edilemez.

 

kaş ekimi görüntüleriekilen kaş doğal olurmu– Yara izi

– Yanık izi

-Ameliyat izi

-Küsme

-Tam yada kısmi dökülme

-Doğuştan hiç çıkmaması

-Doğuştan yada sonradan oluşan seyrelme

-Yapılan dövmenin kamufle edilmesi

-Şekil değiştirme isteği

-Kaşı kaldırma isteği

kaş ekimi yaptıranlar   kaş ekimi sonrası

 

Büyük orandaki kayıpları kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsa da son derece suni görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir. Diğer taraftan zamanla solmasından dolayı tekrarlanmasının gerekmesi ve renk değiştirerek istenmeyen görüntüye sebep olması ciddi sorundur.

Kaş dökülmesi,yaralanma,yanık gibi sebeplerle oluşan tüm kaş kayıpları ve seyrek kaş kaş ekimiyle düzeltilebilmektedir. Ekimde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır.

Ekim işleminde kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümü de olmaz.Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz. Şekli ve sıklığı kişi kendi belirlemelidir.

Kaş ektirme araştırılırken dikkat edilecekler;

Bunlar hastanın yapacağı şeyler değildir ama ekimi yapacak kişiden ayrıntılı bir şekilde aydınlatması istenmesi gereken verilerdir, tüm bu ayrıntıların cevabını almadan kime ektireceğinizi karar vermemelisiniz yoksa hepsine epilasyon yapmak zorunda kalabilirsiniz.

kötü sonuçlanmış kaş ekimi Kötü yapılmış bir ekim sonucu

-Her kök tekli ekilmelidir asla 2 veya 3 kök içeren guruplar halinde ekilmemelidir

-Ekim açısı 25-30 derece olmalıdır daha dik açıyla ekilmesi felaketle sonuçlanır. “biz de yatık ekiyoruz” cevabını değil “25 derece açıyla ekiyorum” sözünü duymadığınız yere tereddütle yaklaşın

-Yatay açı yanı sıra en üst sıra 15 derece açıyla kulak memesine, üst 2.sıra 10 derece açıyla yine kulak memesine. En alt sıra 15 derece açıyla kulak tepesine yine alt 2.sıra 10 derece açıyla yine kulak tepesine doğru ekilmelidir.

-Bu konuda ciddi birikimi olan bir uzman doktora ekim yaptırılmalıdır, kaş ektirme işlemi yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ayrıntılı bir işlemdir. Saç ekimiyle sadece isim benzerliği vardır. Size “saç ekimi uzmanı” olarak lanse edilen kişinin eğitim düzeyini araştırın çünkü sizi yönlendirmek için üretilmiş olan “ saç ekimi uzmanı “ diye bir uzmanlık alanı yoktur. Uzmana yaptırıyorum diye tıp eğitimi dahi almamış lise mezunu birine ektirmek zorunda kalabilirsiniz.

-Genellikle 300 – 500 kök yeterli olmaktadır, daha fazla rakam söyleyerek aklınızı çelmeye çalışanlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Ekilecek kaşları ömür boyu taşıyacağınızı bilerek beklentinizi iyi belirleyin ve beklentinizin karşılanıp karşılanmayacağını doktorunuzdan net bir şekilde öğrenin

Ekim planlıyorsanız özellikle kötü olmuş ekim sonuçlarını görmeden karar vermeyin, size gösterilen fotoğraflar kadar kötü sonuçları da görmeniz uygun olacaktır.

Kaş Ekimi Yapılan Klinikler;

Idea Klinik Ankara, Nişantaşı ve Bakırköy şubelerinde yapılmaktadır. Her üç şubede de tüm ekim işlemleri uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmaktadır. Hiçbir idea şubesinde kesinlikle yardımcı personellere ekim yaptırılmaz her kök uzman doktor tarafından ekilir.

Kaş Ekimi Yapan Uzmanlar ;

Op.Dr. Adil Altınsoy

Op.Dr. Seher Şirin

Op.Dr. Atilla Kaya

ebru şallı kaş ekimini kime yaptırdı

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar