online randevu online randevu online randevu

Kafada Yağ Kisti Ameliyatı Video

Kafadaki bu tür yağ içeren kitlelere her ne kadar beze de dense de kafada beze olmaz, kafadaki kisttir. Bezelye kist arasındaki fark şudur; Kistin içinde margarin gibi yağ varken bezenin içinde kuyruk yağı gibi yağ olur. Kafada bu tür kistler tespit edildiğinde en kısa sürede çıkarılmalıdır çünkü bunlar kendiliğinden yada ilaçla kaybolmaz ve büyüme eğilimindedir, ayrıca iltihaplanarak sorunun büyümesi de mümkündür.

Kafada Yağ Kisti Ameliyatı Video; Küçük kistleri çıkarmak için 1 cm kesik yeterliyken büyük kisti çıkarmak için 3-4 cm kesmek gerekir ki bu kalacak izin büyük olmasına sebep olur. Bu sebeple şikayet yapmasa dahi büyümeden aldırmak en doğru yaklaşım olur. İzleyeceğiniz videoda görüntüye dikkat ederseniz 2 cm lik bir kist 1-1.5 cm lik yer kesilerek çıkarılabilmektedir.

Kafadaki bu tür net şekilli (yuvarlak nohut, fındık veya ceviz gibi) kitlelerin neredeyse tamamı bu hastalıktır ve teşhis genellikle hasta tarafından doğru konur, doktor tarafından da kesinleştirilir. Bazı internet sitelerinde bezenin delinerek boşaltıldığını görebilirsiniz, bu tamamen yanlış bir uygulamadır çünkü kapsülü çıkarılmazsa yüzde yüz ihtimalle tekrar oluşur. Kafadaki bezeleri almanın tek yolu ameliyattır ancak ameliyatta küçük ayrıntılar hastanın sosyal yaşamı açısından önem arz eder. Idea Kliniğin Bursa, İzmir, Ankara ve İstanbul’daki toplam altı şubesinde de SGK mensubu hastalardan % 50 ücret alınmaktadır. Tüm şubelerde saçlar tıraş edilmeden yağ kisti alınır ve uygulama sonrası gazlı bez, bandaj yada flaster gibi yapıştırıcılar konmaz bu sayede hasta kliniğe girdiği gibi hiçbir görsel kirlilik olmadan çıkar bu sayede işine ara vermesi gerekmez. Saçlar uzunsa anlaşılması asla mümkün değildir.

 

Yağ Kisti Ameliyatı Sonrası;
Şişlik o anda yok olur.
Ağrı kesici almayı gerektirmeyecek kadar hafif bir ağrı olabilir
Bir defada bir tane alınabildiği gibi on tane de alınabilir
Kesik çok büyük yapılmadığı için ertesi gün banyo yapabilir.
Olabilecek en küçük cilt kesisiyle çıkarıldığı için fark edilir bir iz kalmaz.
Alınan kistik oluşum bir daha asla aynı yerde tekrar olmaz
İşlem ağrısız bir şekilde 5-8 dakikada tamamlanır

Bu konuda tecrübeli kliniklerde işlemden hemen sonra klinikten çıkarken ameliyat edildiğini gösteren belirti yani kirlilik olmaz ancak devlet hastanesi gibi kurumlarda kafa sargılarla sarılabilir yada 3-4 parmak genişliğinden kelebek denilen gaz bezi yaraya dikilir.

Kafada Yağ Kisti Hangi Bölüme Gider? Aslında tüm cerrahi branşların çıkarabileceği kadar basit bir işlemdir ancak daha kaliteli bir hizmet için bu konuda yetkin branş genel cerrahidir ve genel cerrahi bölümüne gidilmelidir. Gidilecek sağlık kuruluşları arasında SGK anlaşması olan kuruma gitmek aynı hizmeti çok daha ekonomik fiyatlara alınmasını sağlar, çünkü SGK lı kabul eden özel sağlık kuruluşları ücretlerin bir kısmını SGK dan almaktadır.
Kafada Yağ Kisti Ameliyat Fiyatları; http://www.medipratik.com/lipom-ameliyati-fiyati/

Kafada Yağ Kisti Ameliyatı Video için 4 yorum yapılmış


s yildirim

kafamda nohut buyuklugunde sismeler var korkuyorum kötü huylumu diye

Doktorunuz

yağ bezesi olabilir,muayene olmalısınız

Yntmn

Kafamda yaklaşık 3 4 gündür küçük bir şişlik var yağ kistinden şüpheleniyorum ama ebeveynlerim fucidin adlı bir ilaç ile geçeceğini varsayıp doktora gitmememi sağlıyorlar sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Doktorunuz

3-4 gündür şişlik varsa daha önce farketmediğiniz yağ bezesi iltihaplanmış olabilir.antibiotik kullanmanız gerekebilir.
Op.Dr.Nizam Kurtdere


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar