online randevu online randevu online randevu

Kadın proktolog

Proktoloji anüs bölgesi ile ilgilenen branşı proktolo da bu bölge hastalıklarının tedavisiyle ilgilenen uzmanı tarif eder. Kadın proktolog ise makat hastalıklarının tedavisini yapan kadını ifade eder.
Kadın proktolog olması ne derece önemlidir ?
Aslında hiçbir önemi yok gibi görünür, sağlıkta ayıp olmaz denir ama ne yazık ki gerçekler böyle değildir. Sırf bayan doktora muayene olamadığı için yıllarda acı çeken kadınlar vardır. Özellikle mutaasıp ailelerde bu çok önemsenebilmektedir.
Anüs bölgesinin kirli olması ve kadın doktorların daha çok jinekoloji, fizik tedavi, nöroloji, dermatoloji ve höz hastalıkları gibi branşları seçmesi sebebiyle Türkiye deki kadın proktolog sayısı oldukça azdır. Makat hastalığı olan kadınlar utanmaları sebebiyle erkek doktora muayene olmak istemezler öyle ki sırf bu utanma sebebiyle yıllarca ıstırap çekenler vardır. Bayan basur doktoru arayışıyla uzak şehirlere gitmeye bile razı olurlar.
Kadın proktolog olan hastaneler
Kadın makat hastalıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir. Bayan makat hastalıkları uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır. Bayan genel cerrah olan hastanelerin en bilineni İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cerrahi asistan eğitiminde de görevli Op.Dr. Seher ŞİRİN genel cerrahi kliniğinde çalışmakta ağırlıklı olarak makat hastalıkları konusuyla ilgilenmektedir. Uzun yıllardır basur tedavisi ile ilgilendiği ve doktorlara eğitim veren bir hastanede için bu konuda tecrübesi de üst düzeylerdedir.
Kadın proktolog Op.Dr. Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda da çok sayıda bilimsel çalışması vardır.
Op.Dr.Seher Şirin iletişim bilgileri için sehersirin.com sitesine bakılabilir.
Ankara İzmir ve İstanbuldaki makat hastalıkları merkezleri için idea klinik şubelerine bakabilirsiniz.

kadın proktolog

https://www.ideaklinik.com.tr/kadin-genel-cerrahi-uzmani/

Kadın proktolog için 1 yorum yapılmış


Dilek yıkmış

Merhabalar muayene olmak istiyorum neden randevu alırım
Op Dr Seher Şirin
iletişim bilgilerimiz.Adres: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Kat:3 (PTT Karşısı) Bakırköy Merkez – İstanbul
Tel: 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65
GSM & WhatsApp: 0506 142 41 12


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar