online randevu online randevu online randevu

Kadın makat hastalıkları uzmanı

Türkiye de en az olan uzman gurubudur, bayanlar özellikle genel cerrahi branşını daha az tercih etmektedirler ve buna bağlı olarak bu branşta bayan hekim azdır. Bunun en önemli sebebi makat hastalıkları tedavisinin kirli olması ve kadın doktorların daha çok jinekoloji ve dermatoloji gibi branşları seçmesidir. Anüs bölgesinde şikayeti olan kadınlar utandıklarından dolayı erkek doktora muayene olmak istemezler öyle ki sırf bu utanma sebebiyle yıllarca ıstırap çekenler vardır. Bayan hemoroid doktoru arayışıyla uzak şehirlere gitmeye bile razı olurlar.

Kadın Makat Hastalıkları Uzmanı İstanbul

kadın makat hastalıkları Muayenesinin secdeye varır pozisyonda yada yan yatar pozisyonda olması sebebiyle kadın hastalar sıkılmakta ve bu sıkıntı sebebiyle zaten dar olan bölgede muayene rahatça yapılamamaktadır, her ne kadar hastayı rahatlatmak için anüs muayene şortu gibi arkası delik kıyafetler giydirilse de bu da ciddi bir rahatlık vermemekte hatta bir çok kişi için o tür kıyafetler daha rahatsız edici olabilmektedir. Erkek hastalar bu konuda daha rahat olsa da bayanlar sıkıntı duyabilmektedir. Bu durumda makat rahatsızlıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde bayan genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir. Bayan proctoloji uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, kadın genel cerrah olan devlet hastanesi dendiğinde Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır.
Bayan Genel Cerrah
Bu branş uzmanı olan kliniklerin en bilineni İdea Kliniktir ve görevli Dr. Seher ŞİRİN ağırlıklı olarak anal bölge şikayetleri konusuyla ilgilenmektedir. Uzun yıllardır basur tedavisi ile kadın makat hastalıkları uzmanıilgilendiği ve doktorlara eğitim veren bir hastanede çalıştığı için bu konuda tecrübesi de üst düzeylerdedir.
Dr. Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme rahatsızlıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda hasta kabul etmektedir.
bayan proktologun az olması sebebiyle özellikle genç kızlarda daha belirgin olmakla birlikte tüm kadınlarda tedavisini erteleme eğilimi olmakta ve hastalıkları ilerlemektedir. Her ne kadar erkek hekime muayene olmak rahatsız edici olsa da yinede tedavi ertelenmemelidir çünkü basur diye düşündüğünüz hastalık gerçekte kötü huylu bir hastalık olabilir ve zaman kaybı çok önemli olabilir.
Op Dr Seher Şirin İletişim; İdea Klinik Bakırköy Yakut Sok. No; 24 Tel: 0212 572 72 66 – GSM 0542 621 08 88

İzmir Kadın Makat Hastalıkları Uzmanı

İzmirde proctoloji uzmanı Op Dr Demet Ağras öne çıkmaktadır. Genel cerrahi eğitimi almış olmasına rağmen daha çok anal bölge ve meme hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir.
kadın makat hastalıkları uzmanıAnüste görülen hastalıkların cinsiyete dağılımı biraz farklıdır.Basur, fistül, mayasıl, anüs apsesi kadın anüs hastalıkları arasında erkeklere kıyasla daha az rastlanırken anal fissür biraz daha sık görülmektedir. Tromboze hemoroid sebeplerinden biri de doğum olduğu için hamilelik ve doğum döneminde tromboze hemoroid de daha sık görülür. Makat hastalığı kabul edilmese de o bölge hastalıklarından kıl dönmesi de kadınlarda daha seyrektir, 10 erkeğe karşı bir kadında kıl dönmesi görülür. Kondilom yani anüs siğili de kadınlarda erkeklere kıyasla biraz daha sık görülmektedir.

 

https://www.ideaklinik.com.tr/kadin-genel-cerrahi-uzmani/

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar