online randevu online randevu online randevu

İzmir kılcal damar tedavisi

İzmir kılcal damar tedavisi dendiğinde bu konuda tüm teknolojileri bünyesinde barındıran ve kalp damar cerrahisinin görev yaptığı Idea Klinik öne çıkmaktadır. Hastaneler genellikle kalın varisleri ameliyat eder, kılcal varisler ise varis tedavisi konusuna özelleşmiş kliniklerde tedavi edilir. Çünkü hastaneler genellikle varisleri ameliyatla tedavi eder oysa kılcal varisler ameliyat edilemez teknolojik yöntemlerle tedavi edilir. Bazı güzellik merkezleri lazerle kılcal damar tedavisini yaptığını yazsa da genellikle birlikte kalınları da olduğu için kalp damar cerrahına tedavi olunmalıdır.
Kılcal varis tedavisi yapan kliniklerde mutlaka şu cihaz ve yöntemler uygulanıyor olmalıdır.
* Lazer
* Radyo frekans
* Sklero terapi
* Mikro skleroterapi
İzmir kılcal varis tedavisi dendiğinde bu konuda tüm teknolojilere sahip Idea klinik karşımıza çıkmaktadır.
Lazerle kılcal damar tedavisi yapan hastane sayısı sınırlıdır ve daha çok kozmetik bölümünde yapıldığı için SGK lılara uygulanmaz. İzmir kliniğimizde SGK lı hastalarda kabul edilmektedir. Idea Klinik olarak 18 yıllık tecrübelerimiz lazerle tedavinin çok uzun seanslar gerektirmesi, leke bırakması ve başarısının düşük olduğunu göstermiştir. Uygulama yapıldıktan 1 ay sonra hasta kontrole çağrılır düzelmediyse yeniden çalışılır bu 1-6 seans dense de 5-15 seans sürebilmektedir. Lazer konusunda ısrar eden hastalarımıza uygulamaktayız ama genellikle çok daha yüksek başarı elde ettiğimiz radyo frekans tedavisini tercih etmekteyiz.
Radyo frekansla tedavi kılcal damar çatlaması ;
Saç telinin dörtte biri kalınlığında çok ince iğnelerle radyo dalgaları veren alet yardımıyla yapılır. İnsan gözünün görebildiği tüm varisler yok edilebilir. İnce iğne damara girilir ve radyo dalgaları verilerek damar tahrip edilir. Yöntemin en büyük özelliği işlem esnasında sonucunun aynı anda görülmesidir, bu etkisi lazerden en büyük üstünlüğüdür. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır seyrek olarak ek seans gerekebilir. İsminden dolayı radyasyon tereddüt olsa da radyasyon yani zararlı kesinlikle içermemektedir ve bilinen hiçbir zararı yoktur.,
Kılcal damarın ilaçla tedavisi ;
Köpük yada likit şeklinde uygulanır, bu tedavinin adı mikro skleroterapidir. Orta boylar için kullanılabilir çünkü enjektör iğnesinin girebileceği kadar kalın olması gerekir, belirli kalınlıktaki her damar uygulanabilir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır seyrek olarak ek seans uygulamak gerekebilir.
izmir kılcal damar tedavi merkezleriYine binlerce hastadan edindiğimiz tecrübeye göre neredeyse hiçbir hastanın tek yöntemle tedavi edilemeyeceği şeklindedir çünkü aynı hastada farklı kalınlıklarda damarlar vardır ve farklı yöntemler gerektirir bu sebeple hizmet alacağınız kliniğin teknolojik donanımından emin olmalısınız.
Garantili kılcal damar tedavisi yapan klinik Idea klinik’tır, Ankara, İzmir ve İstanbul da 5 şubesi vardır. Tüm varis tedavisinde garanti şu şekilde uygulanmaktadır; tedaviye aldığımız her hasta 1 yıl boyunca kliniğimizin kontrolünde olup tüm sorun bitene kadar devam eder, 1 yıl içinde olabilecek tüm damarsal sorunlar çözülür ve bunlar için ücret talep edilmez.

Klasik cerrahi işleme gerek kalmadan tüm mevcut varislerinizden ameliyatsız yöntemler lazer, radyo frekans, skleroterapi, mikroskleroterapi ve köpük yöntemleriyle kalıcı olarak tedavisi yapılıyor. Merkezi İstanbul Bakırköy meydanında olan klinik Kadıköy, Nişantaşı, Ankara dan sonra Bursa’da şube açmıştır. Kalın veya kılcal gibi tüm varislerin tedavisinde SSK, Bağkur, Memur ve memur emeklilerine tedavi ücretleri %50 uygulanmaktadır.
Ameliyat korkusu, ameliyat komplikasyonları, ağrıları çekmek yada tekrarlama riski yaşamadan işinizden, okulunuzdan geri kalmadan sadece 10 dakika içerisinde tüm mevcut varislerden kurtulabileceksiniz. Bu yöntemlerle müdahale edilen varisleriniz ömür boyu tekrarlamaz tedavi edilen damarda varis hastalığı kesinlikle görülmez ancak başka damarlarda zamanla genişleme olabilir. Bu tekrarlama durumunu çürük diş çekildikten sonra başka dişlerin çürümesine benzetebiliriz. Dikkat edilirse ameliyatsız yöntemlerden sonra tekrar çok seyrektir.
İzmir Varis Tedavisi
Teşhis sonrası tedaviye gerek görülmesi halinde uygulanacak tedavi, ve hastanın ödemesi gereken tüm varis tedavi ücreti kendisine aktarılmakta ve tedavi için onay istenmektedir. Varis tedavi ücretleri sabit olmayıp, kişinin hastalık durumu, yaygınlığı, uygulanacak tedavi şekline göre değişmektedir ancak uygulanacak seans sayısı kaç olursa olsun ek ücret alınmamaktadır.
İzmir de kılcal damar çatlamaları dahil tüm varislerin yok edilebildiği merkez olma özelliğini taşıyan klinikte tüm tedaviler ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. 18 yıllık tecrübe sayesinde hasta memnuniyeti maximum düzeylerdedir.
Uygulanacak yöntem ve teknolojiler muayene ve doppler sonucu belirlenmektedir, muayenede olduğu gibi doppler de tedavinin bir parçası kabul edilmekte ve tedaviden başka ücret alınmamaktadır.
Varisin çapı ve yaygınlığına göre

  • Radyo frekans; Radyo dalgası yayan çok ince iğne damara dokundurulur, iğne damara değdiği anda kalıcı olarak yok olur.
  • Lazer; Isı taşıyan ışığın damara uygulanması şeklinde uygulanır. Isı taşıyan ışık açık renk deriyi zarar vermeden geçer ve daha koyu renkli olan damara geldiğinde o bölgeyi 70-80 derece ısıtır. Isınan damar tahrip olur ve vücut tarafından emilir.
  • Skleroterapi; Daha kalın damarlara uygulanır. İlaç direk damarın içine enjekte edilir. Kimyasal olarak damar tahrip edilir ve yok olur.
  • Köpük tedavisi; Skleroterapide kullanılan ilaç köpürtülerek verilir, benzer etkiye sahiptir ancak köpürtme sayesinde daha az ilaçla daha fazla damara müdahale edilebilir.
  • Mikro skleroterapi; Skleroterapinin gelişmiş halidir ince damarlar için ideal yöntemdir.
  • Bu ameliyatsız yöntemler yanı sıra zamkla tedavigibi çağdaş ameliyat teknikleri de uygulanmaktadır.

Bu yöntemler sayesinde 1 mm ile 25 mm arası kalınlığa sahip tüm hastalıklı damarlar kalıcı olarak yok edilmektedir.

İzmir Varis Tedavi Fiyatları

İzmir’e özel olmayan ücretler tüm şubelerde aynı şekilde uygulanmaktadır. Ücretlendirme hastanın SGK sının olup olmamasına,  varisin yaygınlığı, çeşidi, kullanılacak yöntem ve teknolojilere göre değişmektedir. Hafif düzeyde olan variler 400 TL ye yok edilebildiği gibi çok ileri varisler 8000 TL ye kadar çıkabilmektedir, SGK sı olanlarda genellikle 4000 TL yi geçmemektedir. 0542 295 52 54 nolu cep telefonuna whatsapptan fotoğraflar göndererek net ücret alabilirsiniz.

 

İzmir kılcal damar tedavisi için 2 yorum yapılmış


Turgut õzden

Sol bacağımda diz altında dizin arkasında var?

Doktorunuz

gelirseniz muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.serkan akarsu


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar