online randevu online randevu online randevu

İstanbul Basur Tedavisi

İstanbul dünyada en fazla cerrahın bulunduğu şehirdir. Bunların az bir kısmı proktoloji (basur uzmanı) üzerine uzmanlaşmıştır. Proktoloji uzmanları sadece makat bölgesi astalıklarının tedeivi ile ilgilenmektedir.

İstanbul Basur Doktorları
Türkiye’de 6 şubeyle hizmet veren  akla gelen ilk Idea Kliniğin İstanbulda 3 şubesi bulunmaktadır. Kadıköy, Bakırköy ve Şişli ilçelerinde hizmet veren Idea Klinik basur tedavisi konusunda uzmanlaşmış proctoloji uzmanları Dr. Nizam KURTDERE , Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS , Dr. Atilla KAYA, Dr. Seher Şirin hasta kabul etmektedir.
Merkezlerimizde hastalığın tipi ve derecesine göre lazer, lastikle boğma, THD ve ihtiyaç halinde klasik ameliyatlar yapılmaktadır yani kullanılacak yöntem veya yöntemler hastaya göre muayeneyle  ve hasta ile fikir birliği oluşturularak belirlenmektedir. Online randevu linki: www.ideaklinik.com/online-randevu

İstanbul Basur Tedavi Ücretleri
Ücretlerini internet ortamında paylaşan İdea Kliniğin ücretlerini şu linkten görebilirsiniz. Bu ücretler net ücret olup bu ücretlere ek olarak muayene, ultrason vs gibi isimlerle ek ücret alınmaz. https://www.ideaklinik.com/sgkli-hastalarin-tedavi-fiyatlari-ne-kadar.html İstanbul Basur tedavi merkezlerinden SGK anlaşması olan ve ayaktan tedavi yapılan tek klinik idea’dır.

Dış Basur
Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder. Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir. Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır. Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir. Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali çok düşüktür. İlaçlarla tedavisi mümkün değildir. Sıklıkla kendiliğinden düzelen anal hematom denilen hastalıkla karıştırılır. Dış hemoroidin cerrahi olarak alınması istenmemesi durumunda THD yöntemi, lazer veya lastikle boğma yöntemleriyle küçültmek mümkündür. Buna hemoroid derecesi düşürme ameliyatı denir.
İç Basur
Derecesine göre en iyi tedavi yöntemi değişir.
1.Derece hemoroid
Genellikle ciddi şikayet yapmaz, ara sıra kanama ile bulgu verir. Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. İlaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir.Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir. Kanama varsa ve bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en doğru tedavidir. 2-3 dakikada hiçbir hazırlık gerekmeden uygulanabilir ve işlemden hemen sonra hasta sosyal yaşamına dönebilir.
2.Derece hemoroid
Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer. Tedavisi ilaçla yapılamaz ancak var olan şikayetleri azaltmak amacıyla 1.derece önerilen ilaçlar kullanılabilir. Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte uygulanması genel anlamda hasta açısından en iyi seçimdir. 5-6 dakika süren basit bir tedavisi vardır. İşlem sonrası hasta işine dönebilir.
3.derece hemoroid
Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer. Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemi ile yapılabilir ancak ileri vakalarda THD yöntemi tercih edilebilir. THD ameliyatından sonra 2-3 gün istirahat etmek gerekebilir.
4.derece hemoroid
Memeler her an dışarıdadır, içeri sokulamaz. Lazer ve boğma yöntemi uygulanmaz, klasik cerrahi veya THD yapılabilir, klasik ameliyatta 15 gün istirahat gerektirecek kadar ağrı olur buna karşın THD yönteminde belirgin ağrı olmaz ve hasta 2 günde sosyal yaşamına dönebilir.

İletişim
Op. Dr. Nizam KURTDERE Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat
Şişli: 0532 463 9682 veya 0212 246 10 04

Op Dr Seher Şirin Op. Dr. Atilla KAYA Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3
Bakırköy: 0212 572 72 65 veya 0542 621 0888

Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS Bağdat Caddesi No:201 Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü
Kadıköy: 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

Diğer iller iletişim bilgileri

İzmir Op. Dr. Demet AĞRAS: 0542 295 52 54 veya 0232 4221006

Ankara Op. Dr. Adil ALTINSOY: 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47

Bursa Op. Dr. Ergun AYGÖREN: 0532 152 26 75 veya 0224 2491006

http://www.basurdoktoru.com/istanbul-basur-tedavi-merkezleri

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar