online randevu online randevu online randevu

Hemanjiom soru cevap

Hemanjiom hakkında tüm sorular ve cevapları bu sayfada bulabilirsiniz, olabilecek extrem sorular aklınıza gelirse sayfanın sonundaki yorum kısmına yazıp aydınlatıcı bilgi alabilirsiniz.
– Hemanjiom nerelerde görülür ? Vücudun kan dolaşımı olan her yerinde yani tüm canlı dokularda görülebilir, ayak tabanında olabildiği gibi saçlı deride de görülür.
– Kimlerde olur ? En sık, neredeyse hastaların % 98 i doğuştan bu hastalıkla doğar, vücutta kırmızı ben şeklinde gördüğümüz chery denilen damar beni de bu sınıfa giren ve sonradan oluşan bir hastalıktır.
– Ne kadar büyür ? Doğuştan genellikle çok küçüktür ve zamanla büyür, büyüme hızı tahmin edilemez ve yüzün bir tarafını kaplayacak kadar abartılı büyüklüklere erişebilir.hemanjiom büyürmü
– Kendiliğinden düzelir mi ? Muayeneye gidilen doktorların özellikle çocuk doktorlarının önemli bir kısmı kendiliğinden küçülebileceğini söyler ancak kendinden küçüklme ihtimali olmakla birlikte büyüme ihtimali çok daha yüksektir.
– İlaçla hemanjiom tedavisi var mı ? Dideral adlı ilaç kullanılmaktadır ancak başarısı düşüktür ve büyüme varsa kesinlikle ilaç kullanımında ısrar edilmemelidir.
– Ameliyatı zor mudur ? Bulunduğu yere göre zorluğu değişir ama genel olarak en zor ve en kanamalı ameliyatlardan sayılır.
– Ameliyatsız tedavi edilebilir mi? Evet teknoloji ilerledikçe riskleri sebebiyle ameliyatlar azalmış ve neredeyse hiç yapılmaz hele gelmiştir.hemanjiom nerelerde görülür
– Hemanjiom hangi yöntemlerle tedavi edilir ? Teknolojiyle ameliyatsız yapılan tedaviler şunlardır;
Lazer
İRC
Radyo frekans
Termokoagülasyon
Skleroterapi
Köpükle tedavi
– Tekrarlar mı ? Ameliyatlarda geride doku kalabildiği için oldukça sık tekrarladığı görülür, ameliyatsız yöntemlerde tekrar ihtimali yok diyecek kadar azdır.
– Hemanjiom tedavisi nerelerde yapılır ? Teknolojinin olduğu her klinikte yapılabilir, bu konuda Idea Klinik en tecrübeli tedavi merkezidir.

hemanjiom hakkındaki tüm sorular

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-hastaligi.html

https://www.hemanjiomtedavisi.com

Hemanjiom soru cevap için 3 yorum yapılmış


Evin

MR sonucumda hemanjiom tabiri yazılı gönderirsem yorumlayabilir misiniz ?
Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN
info @ ideaklinik.com adresine gönderin değerlendirelim

Gül Selin

Sağ kolumda yaklaşık 18 ay önce bir şişlik oluştu. 2015 ağustos ayında hemanjiom tanısı konuldu. Tanıyı doğrulamak için Ekimde biyopsi oldum. İntermuskuler hemanjiom olduğu kesinleşti. Kasım 25 inde ameliyat oldum. Sinirlerin etrafını temizlediler. İlk 1 ay parmaklarımı kullanabiliyordum. Rahatsızlıklarım artarak tekrar başladı. Kas dokum çıkarılırsa parmaklarım açık kalacak ve onları kullanamayacakmışım. Doktorum ağrıların artarsa mecbur çıkartırız dedi. Bu ameliyatı olduktan sonra elimi eskisi gibi kullanma ihtimalim % kaç??
Op. Dr. Eren ANG
Biz ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz ve bu tür sorunlar yaşamıyoruz, bu soruyu ameliyat yapanlarla görüşmelisiniz.

aycan

Gastroknemius kasım içinde hemanjiyomum var.Solid yapıda ve sürekli daha da büyüyerek tekrarlıyor.Sizin uyguladığınız ameliyatsız yöntemler benim içinde işe yarar ve bu durumdan kalıcı olarak kurtarır mı?Hangi yöntemleri önerirsiniz.
Doc.Dr.Onur Gürer
Evet kalıcı olarak yok edebiliriz, skleroterapi uyguluyoruz


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar