online randevu online randevu online randevu

Dr. Serkan AKARSU

Op. Dr.Serkan AKARSU  Kimdir

29 Mayıs 1975 yılında Bursa’da doğmuştur.ilköğretimini Bursa Dörtçelik İlkokulunda okumuştur.Ortaokul  ve liseyi Bursa Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 1994 yılında Cumhuriyet Üni. Tıp Fakültesini kazanıp 2000 yılında mezun olduktan sonra hekimlik hayatına başlamıştır. Bursa’da çeşitli polikliniklerde çalışmıştır.2004 – 2007 yılları arasında Bursa Özel Doruk Tıp Merkezinde Acil hekimi olarak çalışmıştır.2013 yılında Kalp Damar Cerrahi uzmanlığı eğitimini almıştır. İlk ataması Osmaniye Devlet Hastanesinde 2 yıl kalp damar cerrahisi uzmanı olarak başarılı bir dönem geçirmiştir.
Uzun yıllardır kalp damar cerrahi branşının üst branşı olan fleboloji uzmanı olarak çalışmaktadır. Fleboloji branşı sadece toplar damar hastalıklarının teşhis ve tedavileriyle ilgilenmektedir. Fleboloji uzmanlarına flebolog denmektedir.
İzmirde fleboloji uzmanı olarak çalışan tek doktordur.

Dr Serkan AKARSU 2005 yılında gönlünün sultanını bulup evlenmiştir. 3 erkek evladı vardır. 3 yıldır İzmir’de Varis ve Hemanjiom tedavileri yaparak hastalarının gönlünü kazanmıştır.

Satranç oynamayı , kitap okumayı ,yabancı müzik dinlemeyi,strateji oyunları oynamayı sever. Formula ile yakından ilgilenmektedir, Türkiye’de formüla 1 yarışlarının yapılmamasına çok sinirlenmektedir. Çoçuklarıyla birlikte vakit geçirip onlarla bisiklet sürmekten büyük keyif alır.

  • VARİS TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Toplar damarların normalden daha fazla genişlemesi ile oluşur. Bacaklarda ağrı , şişlik , ağırlık hissi , yanma , kaşıntı , gece krampları ve hoş olmayan bir görüntü oluşturması durumudur. Genellikle akşam saatlerinde gittikçe artan baldırlarda sızı şeklinde bir ağrı olabilir. Varis köpük , sekleroterapi , mikro skleroterapi ve radyo frekans yöntemleri ile tedavisi mümkün bir hastalıktır.
bu yöntemler ile 1 mm ile 25 mm arasında tüm varislerin tedavisini yapabilmektedir. Ameliyatsız yöntemler yanı sıra EVLA, yapıştırma yöntemi gibi çağdaş ameliyat yöntemlerini de yapmaktadır.

  • VARİS ÜLSERİ TEDAVİSİ

Varis tedavi edilmediği sürece  ilerleyen dönemlerde bacağın ayağa yakın kısmında kendiliğinden açılan yaralar ve renk değişimi oluşumudur. Tedavisi için PRP yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem de vücudunuzda alınan temiz kan ayrıştırılır elde edilen yoğun büyüme faktörü bulunan serum kısmı yara olan bölgeye enjekte edilir.

  • HEMANJİOM (DAMAR BENİ ) TEDAVİSİ

Doğuştan yada daha sonradan genellikle bebeklerde ve yaşı ilerlemiş kişilerde görülen damar yumaklanmasıdır. Hemanjiomlar belli aralıklarla takip edilmelidir. Çünkü bazı hemenjiomlar tedavi gerektirmeden küçülerek yok olabilirler. Gelişmiş hemanjiomlar mümkün olduğunca erken müdahale edilmelidir. Hemanjiomların durumuna göre kimi yerde lazer kimi yerde köpük tedavisi uygulanmaktadır.

  • KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Genellikle bacak bölgesinde ortaya çıkan genişlemiş kılcal damarların deri üzerinden belirgin bir şekilde görünmesidir. Görünüş açısından rahatsız edicidir.Bacaklarda ağrı , sızı , zonklama , halsizlik gibi huzursuz bacak şikayetleri oluşturur.Yüz , bacak , ve vücuttaki tüm kılcal damarların tedavisi köpük ,skleroterapi ve radyofrekans yöntemleri ile tedavi edilmektedir.

  • EL DAMARLARINDA GENİŞLEME

El yüzeyindeki rahatsız edici damarlar el hareketlerinin fazla olmasından yada ilerlemiş yaşlara bağlı olarak cilt üzerinde belirginleşir. Bunların sağlık açısından bir zararı yoktur. Tamamiyle estetik açıdan yapılan bir tedavidir ve mükemmel sonuç alınır.

 

 

 

Dr. Serkan AKARSU için yorumlar kapalı


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar